Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Mikrofon probléma


badboy86

Recommended Posts

badboy86

Helló,

 

a probléma a következõ,

 

amit éppen hallgatok zanét vagy gémelek annak a hangját mind msn vagy ts keretein belül mások is hallják

ezt hogy a fenébet kikapcsolni, tuti nem hardware prob Valami beállítás lex de én átböngésztem mindent és továbbra sem tok mitkezdeni vele

 

alaplap asus m2n4-sli

Miki az egy hama márkájú nem drága vacak de másik gépben jól mûködik.

Edited by ProFiler
Link to comment
Share on other sites

Matvác

vezérlőpult-->Hang és audió eszközök--> hangerő fülön a speciális gomb--->beállítások-->tulajdonságok-->felvételhez-->minden pipa és ok--> s ekkor látod hogy mit vesz éppen a gép... ha it mindent lenémítasz kivéve a mikrofont, akkor a problémának meg kell szűnnie.

Max azt hallják amit te is, mivel a mikrofon megy csak.

 

Üdv M

Link to comment
Share on other sites

Bátorka

HÜÜÜ- köszi nekem is! egy napja szarozom mert nem tutam életre kelteni a mikrofont a freeCall-hoz, pedig milyan egyszerü volt! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
farkas1111

Segítsetek ! :( A mikrofon elromlott, és nem tudok felvenni, se belebeszélni

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Az mit jelent, hogy nem tudsz belebeszélni? Szájzár a'la Matrix? :lol:

Komolyra fordítva: jó helyre van bedugva a miki? A keverőpulton be van állítva, mint felvételi forrás? A speciális vezérlőknél be van állítva a mikrofon erősítés 20 dB-vel?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Quarker

Valami rendszeres idõközönként, néhány havonta tönkreteszi a mikrofonos fejhallgató mikrofonját. Állandóan újat kell vennem. Elképzelhetõ, hogy a hangkártya csinálja (C-Media)?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
savanestkft

Sziasztok. Tudna valaki segíteni. Pár napja kirta a gépem, hogy kevés a memoria valahol, ezért áthelyez valahonnét-valamit.Bocsi, de nem tudtam pontossan elolvasni. A lényeg, hogy azóta, ha messengeren akarok beszélgetni (web-kamerán), nem tudok, mert azóta nincs hang. A jobb sarokban ki is írja, hogy az USB sávszélessége megtelt, töröljek valamit, vagy helyezzek át. Már volt egyszer ilyen, akkor ugy oldottam meg, hogy formáztam az op. rendszert. Most nem nagyon akarom, mert szegény gyereknek nem akarom mindig elcseszni a játékát. Van erre megoldás? Mit tudok csinálni? Hol kell törölni, és mibõl lehet?

Link to comment
Share on other sites

kovaripeti

Nem igaz, hogy senki nem ért hozzá?

Link to comment
Share on other sites

kovaripeti

Hát köszi, nagy segítség volt.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Cimiii

Sziasztok!

Egy olyan problémám adódott, hogy a Dell notimban nem Működik a mikrofon. Ha bedugom akkor az oprendszer észleli a csatlakozást de hang az nem megy rajta. Driver fent van és a hangkimenet is rendesen működik.

Sajnos nem tudom mi lehet a probléma :nem: . Ha van Valami ötlet azt osszátok meg velem. A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
bartha janos

Sziasztok!

 

Szeretném megtudni, hogy miután újratettem a Windows-t, miért nem működik a mikrofonom. Megpróbáltam minden beállítást, amit csak tudtam, de nem működik, ugyanaz a problémám mint Kazi3-nak a "Mikrofon, sis hangkártyaillesztö hiba" topikból.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
EndrúBoy

Hello!

Egy olyan problémám lenne, hogy amióta szétszedtem a gépemet (hogy beledugjak néhány RAMot) egyszerûen nem mûködik a hangkártya hangfelvevõ része! Érdekes, hogy a zene meg minden más megy, de egyszerûen nem tudok mikrofont használni. A mikrofon tökéletesen mûködik egyébként a laptopommal és a géppel is mûködött egy darabig.

A hangkártyám alaplapba(Intel Sorento D945GNT) integrált: Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1].

Már végignézegettem a Windows összes hangbeállítását, szinte mindent végigpróbálgattam, a mikrofon(vonalbemenet) hangereje maxra van felhúzva, de akkor sem mûködik ha esetleg más típusú (rear MIC vagy Mikrofon) bemenetet választok ki a felvétel beállításoknál.

Mi lehet a baj? Esetleg driver probléma lehet? Ha az akkor mi a fenétõl, nem csináltam tul. képpen semmit vele?

A válaszotokat elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
boki85

Sziasztok!

 

Nekem a beépített mikrofonommal van problémám. Tökéletesen mûködött, akár 1,5-2m-rõl is lehetett hallani a hangomat egészen addig amíg be nem adtam a gépet szervizbe. Ott újratelepítették a vistát, amitõl az eredeti probléma megoldódott, viszont a mikrofonom azóta nem mûködik. Sajnos a szervizbe nem tudom visszavinni mert külföldön élek, itt viszont a magyar nyelvû vistával nem tudnak mit kezdeni.

A vezérlõpult azt írja, hogy a mikrofonnal kapcsolatban minden tökéletesen mûködik, jelszint 100-as, eszközhasználat engedélyezve stb. Persze csak amíg el nem kezdek beszélni. Eleinte még picit ritkán lehet azért hallani, de aztán teljesen elnémul, hiába kiabálok semmi nem hallatszik. A furcsa az egészben az, hogy usb mikrofonnal is ugrál a jelszint, beszéd közben fokozatosan lehalkul, majd megint felhangosodik, amikor leteszem, akkor pedig visszaáll 100-ra.

Remélem tud valaki segíteni.

Elõre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Jobb gomb a hangszóró ikonon, rögzítõeszközöknél a mikrofon tulajdonságainál az egyéni fülön a mic boost legyen bekapcsolva. A lejátszásnál is nézd meg, hogy a mikrofon jelszint ott is fel legyen húzva, ne csak a felvételnél a mikrofonnál.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani
Köszönöm a választ, de sajnos ez nálam nem egészen így mûködik...

A mikrofon tulajdonságainál nekem nincs egyéni fül, csak speciális, azon belül pedig nem találok olyat, hogy mic boost, sõt máshol sem. A speciálisban az alapértelmezett formátumot(2 csat, 16 bit, 480000Hz van nekem beállítva), kizárólagos módot és jelkiemeléseket lehet beállítani, ezek ki vannak pipálva. Az általánosnál pedig csak a vezérlõ adatai és hogy az eszközhasználat engedélyezve.Hiába írtam be a keresõbe a mic boost-ot,akkor sem talált semmit.

Pedig akkor azzal lesz gond, mert a mikrofon, amiben nincs elõerõsítõ, kis jelszinten mûködik, a "mic boost" kapcsoló ezen segít. Egy kicsit megnyomja a jelszintet, amire az erõsített mikrofon brummogással válaszol, ezért kikapcsolható.

A laptophoz adott lemezrõl fel ellene rakni a gyári audió drivert, talán akkor megjelenik a kapcsoló. (vagy a gyártó oldalán rákeresni)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
touch02g

sziasztok!

 

A kérdésem az lenne hogy vettem egy amilo pi3540-es laptopot és van benne beépített mikrofon a kamera mellett (nem tudom pontosan a típusát...de a hangkártya Realtek High Definition Audio, és az a problémám hogy egyszerûen nem mûködik a mikrofon se skypon se hangrögzítõn se semmin. Pedig letöltöttem hozzá a drivereket (ami ugyan Vistás de megy Win7-en is) és semmi.

Kérlek segítsetek (jah és Win7-et használok)

elõre is köszi

Link to comment
Share on other sites

geri005

Nem telepít a driverrel valamifajta alkalmazást, amivel be lehet állítgatni a hang-al kapcsolatos dolgokat?

 

Link to comment
Share on other sites

geri005

XP alatt mûködött?

Link to comment
Share on other sites

touch02g

Nem is volt rajta még xp;

1. nem is kompatibilis rendesen rá vagyis akadozik, lefagy, stb.

2. nincs driver se hozzá xp alatt

 

Amúgy szerinted gariba vigyem vissza, vagy valami más megoldás van rá?

Link to comment
Share on other sites

geri005

Próbáld ki Vistával.

Link to comment
Share on other sites

touch02g

"De ami Vistán megy az menni fog/megy Windows 7-en is."

Link to comment
Share on other sites

geri005

Azért én megpróbálnám :hááát:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
petyaboy
Helló,

 

a probléma a következő,

 

amit éppen hallgatok zanét vagy gémelek annak a hangját mind msn vagy ts keretein belül mások is hallják

ezt hogy a fenébet kikapcsolni, tuti nem hardware prob Valami beállítás lex de én átböngésztem mindent és továbbra sem tok mitkezdeni vele

 

alaplap asus m2n4-sli

Miki az egy hama márkájú nem drága vacak de másik gépben jól működik.

 

Sziasztok! Én is a segítségeteket kérném, a probléma nálam is ugyanez csak éppenséggel win7 alatt, AC97-es audió abit kv8-pro lapkán! A mikrofonba ugyanígy behallatszik a zene, vagy éppen a win hangok. A felvétel menüpontnál csak a mikrofon van a többi le van tiltva a lejátszás jelszinteknél is csak a mikrofon van, és mégis belehallatszik minden!

 

Háromból egyszer sem sikerült leírnod, hogy mikrofon... <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
NRaul123

Sziasztok!

Nekem ugyanaz a problémám, mint touch02g -nek. Fujitsu amilo xa3530-as laptopot vettem és a beépített mikrofonja nem mûködik. Vistával vásároltam. Egyszer mûködött ugyan skype közben a mikrofon, de másnap már újból nem volt jó.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...