Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Notebook ventillátor csere


Protheus

Recommended Posts

Protheus

Van egy Asus A4750GU notebookom(P4 3.06Ghz,Ati 9700 Mob,),aminek baromi hangos a ventillátora.Le szeretném ezt cserélni egy jóval halkabbra(persze azért ne a hütés rovására).A Rikvest kft-t ajánlották,de errõl a cégrõl szép számmal lehet rémtörténeteket olvasni a neten.Valami más ötelete van valakinek?Egyaltalán lehetséges egy P4-et notebookban olyan ventivel hüteni,ami halk is?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Hõmérséklet-szabályozós venti a kulcsszó. ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Protheus

Hát van benne valami ilyesmi;ha épp nem kell nagyon számolnia akkor "csendben" van,ha meg számolnia kell akkor süvít,de úgy,hogy hajat lehet fölötte szárítani,és ez így nem az igazi....

Minden p4-es laptop (e.g. thinkpad-ek) ilyen hangos,vagy csak az Asus-ba pakoltak sugárhajtómûvet?

Link to comment
Share on other sites

Scorpion Spyke

Nekem Asus-om van, AMD procival és csendes.

Link to comment
Share on other sites

Gabe78

Nekem is hasonló gondom van. ACER Aspire 3630-asom van és sokszor kapcsol be a venti. Az Acer ePower program pedig nem mûködik alatta.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Gabe78

Egyébként tudna valaki javasolni valamit a fenti géphez, ami a ventit szabályozza (az alaplap nem támogatja).

Vagy egy halkabbat? Most 30mp-enként kapcsol be. Szóval szinte mindig megy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
zoli19

Nekem ASUS (1,6 Celeron) gépem van, de nem zavaró a ventilátor hangja, alig hallani. A vinyó fejmozgatási hangja erõsebb.

Link to comment
Share on other sites

papamaci

Sziasztok !

 

Igazat kell adnom Zoli 19-nek. Asus A9Rp-s notim 1,6-os cerkával alig hallható.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
riegel

Sziasztok!

Nekem egy FUJITSU-SIEMENES-LapTop-om van és ma délután vettem észre illetve az tûnt fel,hogy nem hallom a ventillátort.És valószínûleg nem is megy! Valahol be lehet kapcsolni vagy ez HIBA? Tavaly októberi a Lap-Topom.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ez hiba. Jobb, ha így vigyázol vele - nehogy elszálljon valami. Azt ajánlom, hogy mielõbb vidd szervízbe, mert a ventillátort 'kézzel' nem lehet kapcsolgatni.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
riegel

Hali ProFiler !

Köszi a választ. Idõközben (febr.19.-én) beadtam a szervízbe a gépet mivel még bõven garis a "drágám" és a mai napon kaptam vissza megjavítva ,azaz CPU cooler cserével megjavítva. Sajnos a Siemens gyárból rendelik meg az alkatrészeket így ennyi volt a várakozási idõ.

Most már itt van és végre használhatom is.Azt vettem csak észre , hogy csendesebb a mostani ventillátor a gyárihoz képest amivel szerelték! Annak a kezdetektõl fogva volt egy halkan,de hallható zizegõs hangja.Lehet,hogy már az elején hibás lehetett és ezért bírt csak négy hónapig mûködni?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Valószínû.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Szundi

Sziasztok!

Nekem ugyanaz a problémám, mint riegel-nek, (szintén Fujitsu-Siemens laptop) és az érdekelne, hogy hová vitted szervízbe?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
SzFeri

Hali, látom régen írtak ide. Nekem egy Acer TM4652LMI-m van, használt, és már néha zajos benne a ventilátor. Gyakran elégéé melegedik a cucc, és lehet érdemes lenne hûtéscsere benne, vagy csak egy egyszerû ventillátor csere.

 

Asztali gépnél, vagy éppen egy videokártyán nem kell hozzá nagy szakértelem, hogy kicseréljek egy ventit vagy hûtõtestet. Laptopban mennyire gázos a mûvelet? Nem nagyon akarom szervizre bízni ezt ha magam is meg tudom buherálni, plusz meg nem fogok szervizre várni.

 

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...