Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kijelzõ hibák


berygod

Recommended Posts

BoBber35

Sziasztok

Segítségre lenne szükségem.

Két hónapja vásároltam egy ASUS k70ab típusú laptopot 17,3-as kijelzővel.

Az elején nem is tűnt fel a hiba szépen mindent feltelepítettem amire szükségem volt, a driverekkel sokat nem kellett szórakoznom hiszen w7 tartalmaz szinte mindent, a laptophoz kiegészítő drivereket nem kaptam. De ezeket is megtaláltam a hivatalos honlapon. Ezek után szerettem volna picit tesztelni a laptopot elindítottam egyik játékot, beállításoknál szépen kiválasztottam a 1280*768-as felbontást (hiába azért ez nem egy gamer laptop) hogy picit dobjon az fpsen ekkor vettem észre hogy a képet összenyomta. Gyorsan kiléptem és ati catalystban próbáltam állítgatni, de sehogy sem megy a monitort rendesen csak a maximális felbontáson vagyis 1600*900-ban lehet használni különben a képet összenyomja. A monitor illesztőprogramját is frissíteni akartam akkor láttam, hogy általános pnp monitornak ismeri fel ezután próbáltam kézileg keresni de asus típusúhoz nincs is bármi máshoz de asushoz nincs! A gép tökéletesen működik semmi hibát nem jelez mindent felismer csak a monitort nem.

Ehhez kérném tanácsotokat, remélem már más is találkozott ezzel a problémával.

Előre is köszönöm:

BoBber

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Milyen Ati kártya van a gépben? Mert nekem is ezt csinálta a laptop X1350-es kártyával! Nálam a megoldás az ATI 8.12-es driver telepítése volt. Nálam ez az utolsó driver ami normálissan működik.

Egyébként a Catalystben van egy menüpont a kijelzőre, ott válaszd a képernyőre illesztést (vagy valami hasonló lesz), majd kattints az alkalmazzra. Ha visszaugrik a középre igazításra, akkor rossz a driver, ha ott marad, akkor meg jó lesz a kép!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

AMD oldalán lévõ driver teljesen rendben van (9.9).

Link to comment
Share on other sites

BoBber35

Igen, a catalystben megtaláltam a menüpontot, át is állítottam de mikor rámentem hogy teljes képernyő a felbontást visszaállította :S A gépben ati radeon hd 4570-es videokártya van.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A GPU Scalinget megtaláltad?

Link to comment
Share on other sites

BoBber35

Nem találtam,az a baj hogy azt sem tudom hogy mi az:D rákerestem,de nem lettem okosabb.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nekem is ugyan ez a hiba a 9.x-es driverekkel. Hogy mi okozza nem tudom, nem is érdekel, 8.12-vel megy rendessen. Elösször a catalystre gyanakodtam, mivel hiába állítom be hogy teljes képernyőre rakja a képet, abban a pillanatban, hogy rákattintok, hogy alkalmazza, ugrik is szépen vissza a GPU scaling a középreigaziításra. Szóval Catalyst le, régi catalyst fel (amivel jó volt korábban): ugyanez a helyzet. Teljes driver uninstall, 8.12-es driver fel, új catalyst fel, és láss csodát müködik a beállítás, nem ugrik vissza középre igazításra. És nem csak nálam van ilyen hiba. Nagyon sok külföldi forumon olvastam, hogy ezzel a hibával szenvednek a 9.x-es sorozat óta. A 9.3-ig kisérletezgettem, nem javult a helyzet. Aztán hosszú szünet után kipróbáltam a 9.9-et, és még ott is ez a hiba. Deha szerinted ez nem driver hiba, akkor mi okozhatja, hogy 8.12 alatt okés, 9.x alatt meg nem lehet beállítani, mert visszakapcsol magátol.

Link to comment
Share on other sites

BoBber35

Értem,köszi szépen. Már csak egyet szeretnék ,hogy légyszíves linkeld be ami neked van driver és catalyst hogy biztos azt rakjam fel ha azzal sem mûködik akkor viszem szervízbe és akkor te azt ajánlod hogy elõször töröljek mindent és csak ezután rakjam fel? És az is a driver miatt van hogy általános pnp képernyõnek ismeri fel a kijelzõt? mert amikor kézileg próbáltam illesztõprogramot keresni minden laptopnak meg volt a saját illesztõje de asus az egyáltalán nem volt :S Nagyon köszönök mindent .

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Pjotr

Adott egy LG kép, aminek van egy hangyányi problémája. Bizonyos helyzetekben a képe csíkozódik, vagy épp az egész fehéren világít csak. Maga a panel jónak tűnik egyébként, azt viszont nem tudom, mit kell benne cserélni. Nálam gyakorlottabbaknak mi az ötletük?

Link to comment
Share on other sites

Jay

Külsõ kijelzõn jó a kép?

Ezeket mindenképpen megnézném: szalagkábel, panel, VGA.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ezen is jó a kép, ha kicsit megmozgatják a fedelet, panelt (hajlítgatva, nem kinyitás, becsukás). A videokártya szerintem rendben van, mert a hiba mechanikai hatásra megszûnik, a gépben meg integrált cucc van. Az elsõ gondolatom nekem is a szalagkábel volt, jó eséllyel az a gond akkor. :)

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Ha csak az alsó részét hajlítgatod és akkor is elmegy a kép, akkor lehet, hogy az alaplapra forrasztott videó a ludas. Ha nem, akkor viszont tényleg szalagkábel talán.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Én is kábelre szavazok.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Már odáig fajult a helyzet, hogy neki kell támasztani a kijelzõt a falnak, hogy megfelelõ pozícióban maradjon.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Laca1986

Sziasztok

 

Van egy FuSi amilo Pa2548-as laptopom, és van egy furcsa problémája. A kép bekapcsoláskor néha (elég ritkán) átvált fekete-fehérbe. és ha megnyomom a készenléti állapotos gombot (amit eredetileg a monitor nyom meg lehajtáskor) akkor általában a bejelentkezésnél újra színes lesz. A lényeg hogy csak a gombot nyomogatom ilyenkor, a monitort nem mozdítom, szóval elvileg nem kontaktos. Gyanakodtam windowsra is egy darabig de újratelepítés után is elõfordult. A driver lenne? vagy szervizbe vigyem?

 

A segítséget elõre is köszi

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
pardiimre2

Üdv. Szerintem hasonló problémám lehet, mint Pjotr-nek, pár napja vettem észre, hogy a monitor felnyitásakor(Toshiba A500) bizonyos szögben piros(most ellenõrizve, nem feltétlen piros) "elõteret" kap a kép. Ha normálisan van felnyitva, akkor annyi jelentkezik, hogy néha feltûnik egy kis csíkozódás, amire a fejlécen figyelek fel. Persze ez is csak egy bizonyos szögben és csak akkor ha picit megmozdul a monitor. Feltételezem, hogy valami kábellel lehet probléma(nem igazán értek hozzá) A gép garanciális. Ha nem muszáj nem vinném vissza, mert gondolom nem 2 perc alatt fogják megjavítani, ezért ha van valami megoldás, annak nagyon örülnék.

 

Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
norbikaa

Hello!

 

Nekem van egy olyan problémám, hogy néha gondol egyet a laptopom és a teljes képernyõ átvált valamilyen színre(piros, zöld, fehér volt eddíg) és azonnal kifagy. Próbáltam a drivert frissíteni, mert okosabbak mondták, hogy valószínûleg az a baja, mert amikor ezt csinálja nem melegszik a laptop. Nem szalagkábel, mert akkor gondolom nem fagyna le, meg volt már olyan, hogy nem is értem a laptophoz, amikor ezt csinálta.

 

Ez hardveres vagy szoftveres hiba lehet?

 

Mert ha hardveres, akkor irány a garanciaszervíz és megcsináltatom.(mondjuk attól tartok hogy amikor õk tesztelik, pont nem jön ki a hiba, mert van hogy 3-4 napig nem csinálja, aztán egyszer lefagy és megint nem csinálja 3-4 napig, azt úgy járok, mint a DVD olvasójával, mert az sem mûködött, de náluk igen(mielõtt beküldtem a szervízbe megjelöltem a meghajtót), azt ott volt 3 hétig a laptopom, ráírták, hogy kicserélték a DVD meghajtót ést furcsa mód az új DVD meghajtóra is visszarakták a jelölésem és ugyan úgy nem mûködött rendesen.)

 

Ha segít a laptop egy MSI GX630-as.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

MSI... :hááát: Ki kellene próbálni Live linux-szal. Ha úgyis kijön a hiba, akkor irány a szerviz.

Link to comment
Share on other sites

norbikaa

Jaaa és nem tudom az is mitől lehet ha függőleges (vagy fejjel lefelé) helyzetbe helyezem a laptopot elkezd melegedni, de annyira hogy eléri a 99 °C-ot és kikapcsol.

 

Tanácsod megfogadom, akkor most egy ideig Linuxot használok és hs ott is csinálja, akkor gondolom már nem rajtam múlik a dolog, tehát irány a szervíz.

Edited by norbikaa
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Érdekes dolgokat mûvel. Csak emiatt is érdemes lenne garanciáztatni.

Link to comment
Share on other sites

Zana

Sziasztok!

ASUS A6R típusú gépemen egyre sûrûbben elsötétedett a képernyõ. Ahogy csökkentettem a fényerõt, úgy pár perccel tovább bírta. Most már folyamatosan sötét. Fn+F8 billentyû kombinációt használva / LCD+CRT / Külsõ fényforrással megvilágítom a képernyõt, akkor halványan látszik ami a külsõ monitoron látható. Külsõ monitorral tökéletesen mûködik a gép. Ha az "Fn+F7" kombinációt használom / LCD On-LCD Off / akkor egy pillanatra felvillan a kijelzõ. Sejtem, hogy hardveres probléma csak nem tudom hogy mi adta meg magát. Érzek magamban annyi önbizalmat, hogy kicseréljem csak nem tudom mit kellene? Az LCD-t vagy valamilyen meghajtó részét?

A felvilágosító válaszokat elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A boot alatt hogyan viselkedik a gép? Már ott is rossz a kép?

Link to comment
Share on other sites

Zana

Igen. Már ott is sötét. Csak egyet villan.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Akkor rossz vagy a képernyõ, vagy a VGA, vagy a szalagkábel.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Inverter80%, fénycsõ20%.

Szereld le a kijelzõt (ennél a típusnál nagyon egyszerû), vedd ki a vakdugókat, a csavarokat, aztán pattintsd szét. Nagyon vigyázz, mert ez a típus (meg a többi asus is) nagyon gyér anyagokból van, egy pillanat alatt reped törik mindene. Az inverter a kis panel lesz alul, a csõhöz a panel leválasztása után férni hozzá. Ha így szétkapod, akkor a zsanérokat húzd meg, mert ezek miatt reped a burkolat ha lazák.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...