Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kijelzõ hibák


berygod

Recommended Posts

berygod

Hali!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni tõletek!

Vettem egy laptopot kb. 2 hónapja. A hiba a következõ: Néha, rendszertelenül eltünik a kép belõle, csak söték kék, vagy zöld háttér marad. Ilyenkor a gép maga nincs lefagyva, a háttérben futnak a programok.

De sajnos semmi mást nem tudok vele csinálni, csak újraindítani. Ilyenkor persze helyre jön a gép.

Mi lehet szerintetek a gond? Hardver vagy szofver?

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Próbáld meg újratelepíteni a garfikus vezérlõt. Ha nem segít, szvsz vidd szervízbe.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nem érzékeny a gép a kijelzõ ide-oda mozgatására?

Link to comment
Share on other sites

berygod

Nem, semmi kontakthibája nincs!

Túlmelegedésre sem változik, pedig nagyon sokat megy folyamatosan.

Több rendszert is használok, persze a driver-ek ugyanazok, az eredetik. :pislog:

 

Nézzek esetleg új videokártya vezérlőt? :upsz:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ProFiler

Nem árt mással is megnézni.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Buzás

Sziasztok Abban szeretném kérni a segítségeteket hogy vettem egy ibm 380 laptopot nem rég és eltort benne a szallag kábel ami az LDC és gép között van (FRU p/n : 05K2765) és azóta nem találok sehol ilyen kábelt ha valakinek van vagy van ötlete hogy hol tudok szerezni kérem írjon.

(Nagyon ciki volt mert karácsonyi ajándék volt a darab és 3 napig müködött karácsony után elõtte meg 2 hónapig De ezt megmagyarázni........)

 

Köszönettel Buzás Péter

buzas_peter@t-online.hu

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
api24

Üdv mindenkinek!

 

Segítséget kérnék a problémám megoldásához...

 

Van egy ASUS A6RP-AP035 típusú notebookom, és vettem a közelmúltban egy TFT monitort /Samsung TFT 226BW/ amelyet nem tudok teljes felbontásban használni, 1600x1050.

 

Amint ráteszem az 1600x1050 felbontásra, fekete lesz a kép...kikapcsol a monitor.

 

Próbáltam telepíteni a ATI Catalyst programot, de hibaüzenettel leáll a telepítés.

Újratelepítettem a gépet, az Ati catalyst telepítése hibaüzenettel ekkor is leáll.

 

A gond: hogy a TFT monitorokat igazából csak max felbontáson érdemes üzemeltetni, mert csak akkor szép éles a képe, különben mosott, és homályos.

 

És nekem is ez a gondom.

 

Aki tud bármi megoldást....az rajta...

 

Elõre is köszi!!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

zoli19

Az ATI meghajtóprogramot és a CCC-t telepítsd fel az eredeti telepítõlemezrõl vagy a Notebook gyártójának honlapjáról töltsd le a frissítést! Általános ATI meghajtók biztosan nem mûködnek!

Ha a Notebook képernyõjét szeretnéd látni a monitoron is akkor az nem fog így összejönni!

A második monitor képén állva engedélyezd: "Megjelenítés tulajdonságai ->Beállítások -> A Windows Asztal kiterjesztése erre a monitorra". Ekkor ki fogja terjeszteni az asztalt a külsõ monitorra és itt elméletileg szabadon lehet állítani a felbontást.

Ha ez nem segítene elmegy a kép, próbálj meg a Kép Helyzetén, vagy a Szinkronizáláson állítani, de óvatosan! Valószínû nem ismeri fel a monitor a szinkront.

Nálam a szinkronizáláson kellett állítani, hogy ne remegjen a kép a HDD mûködése közben Samsung 17" 1280x1024-es TFT-n.

 

Sajnos a második monitoron valószínûleg neked se fog minden program helyesen mûködni!

 

 

Link to comment
Share on other sites

zoli19

Van egy meghajtóprogram is a Samsung (www.samsung.hu) oldalon, ha nem ismeri fel a gép a monitort.

Link to comment
Share on other sites

api24

"Ha ez nem segítene elmegy a kép, próbálj meg a Kép Helyzetén, vagy a Szinkronizáláson állítani, de óvatosan! Valószínû nem ismeri fel a monitor a szinkront.

Nálam a szinkronizáláson kellett állítani, hogy ne remegjen a kép a HDD mûködése közben Samsung 17" 1280x1024-es TFT-n.

 

Sajnos a második monitoron valószínûleg neked se fog minden program helyesen mûködni! "

-------------------------------------------

Megpróbáltam mindent, de nem jó.

 

------------------------------------------

 

Pontossan milyen meghajtóról beszélsz a samsung oldalán?

 

Ha lehet pontos linket....elõre is köszi!

 

 

Link to comment
Share on other sites

zoli19

A driver meghajtó címe: Samsung 226BW

 

A telepítõ a monitor információit adja csak hozzá a windowshoz.

Én a maximális felbontásnak 1680x1050 láttam, ha a beállításoknál 1600x1050-es szerepel lehet ez a gond.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
markusl1

Sziasztok!

Két hónapos laptopom fehér kijelzõvel indul el és csak a kijelzõ mozgatására vált a bejelentkezõ képernyõre.

Van valakinek valami egyszerû megoldása vagy marad a szervíz?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
christha

Sziasztok!

 

VAn egy FuSi Amilo Pi1505 notebookom és van egy problémám vele. A monitor (ha jól tudom TFT) háttérvilágítása normál kinyitott állapotban nem világít, csak ha elkezdem becsukni. Valami érintkezési hiba lehet? Ugye javítható? Kb mennyibe fog kerülni?

 

Elõre is köszi!

 

Link to comment
Share on other sites

kori

Valószínû igen. A költség szervíztõl is függ, csak tippelni tudok 2-6 ezer-ig. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Alex99

markusl1: Igen, irány a szerviz.

 

christha: Persze, hogy javítható. Az ár attól függ, hogy cserélni kell-e. Ha garanciás, akkor semennyibe.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
csak tippelni tudok 2-6 ezer-ig. :hááát:

Én is csak tippelni tudok (5-40 ezerig). ;)

Link to comment
Share on other sites

christha

Köszi mindenkinek a segítséget, remélem minden OK lesz. Sajnos már nem garanciás. :S.

Link to comment
Share on other sites

christha

Szerintetek mi kerül egy kábel összeforrasztásán 12.000 Ft-ba????!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Annyit kértek? :( És legalább megjavult?

Az, hogy drága szervizbe vitted.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Én is csak tippelni tudok (5-40 ezerig). ;)

Én megmondtam! ;) A szervizek manapság nagyon drágán dolgoznak. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

kori

Fujitsu válasza ne rémítsen meg, mert az a kijelző cseréjére vonatkozik. A szervizek rezsi óradíja 3-6 ezer Ft között mozog. Ha jól akarnak keresni a kontakthiba elhárításért, akkor persze néhány órát is ráírnak a munkalapra. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Kori-val értek egyet, és szerintem így sok 12000. De remélem legalább elhárult a gond.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nem a kijelzõ cseréjére értettem. :P Az még többe került volna.

A szervizek drágán dolgoznak. Ez tény. Lehet, hogy az óradíj "csak" 3 és 6 ezer forint között mozog, de egy élelmes szervizes ilyenkor felszámít anyagköltséget, bevizsgálási díjat, stb. Így lesz a végén 12 ezer forint.

(Egyébként mikor 5-40 ezerig jósoltam, akkor nem tudhattam, hogy pontosan mi a hibája a gépednek. Rosszabbul is járhattál volna. :hááát: )

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Nincs kábelforrasztás. Kicserélik a kábelt. És igen, minden drága egy noteszen. :(

Link to comment
Share on other sites

christha

Sziasztok!

 

Igen 12.000-et fizettem, és forrasztás volt...4000alap, a munkalapon pedig 3 óra! Sok a csavar állítólag...

Megjavult, de 2 nap múlva elkezdett füstölni és leállt, remélem nem okozott semmi más hibát, mert akkor nagyon ideges leszek.

És még az egyik legolcsóbb és állítólag legjobb szervízbe mentem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...