Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Excel megnyitás


martimedia

Recommended Posts

martimedia

Sziasztok!

 

Két kérdéssel fordulok hozzátok!

Az egyik, hogy miért van az, hogy egy bizonyos gépen az Excel fájlokat csak akkor tudom megnyitni, ha először megnyitom az Excelt és opennel kiválasztom a fájlt.

Miért nem működik a megnyitás, ha duplán ráklikkelek a fájlra?

A cégen belül van legalább 20 ugyanilyen IBM gép, és csak ezen nem működik.

Ez gép hiba, Windows hiba, vagy Excel hiba? Egyébként az Office is, meg a Windows is 2000-es.

A másik kérdésem, hogy egy bizonyos gépen a Lotusból szeretnék megnyitni bármilyen Excel fájlt 'launch...' módban, de csak a 'view...' módban engedi, ami megint csak lassítja a munkát, mert először ki kell menteni a fájlt és csak utána lehet benne dolgozni.

Mindenki másnál működik csak ezen a gépen nem. Már minden beállítást leellenőriztem, és nem különbözik semmi a többiekéhez képest.

Van rá valami megoldás?

Előre is köszi a segítséget

Link to comment
Share on other sites

Athos

Az elsõhöz tudok csak tippet adni. Ellenõrizted a fájl társítást? Ezt a Sajátgép -> Eszközök -> Mappa beállításai -> Fájltípusok alatt tudod megtenni. Lehet valami miatt átállítódott és ezért nem nyitja meg dupla kattintásra.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Nefthisz

Helló!

 

Ugyanez a problémám nekem is...

Eddig semmi nem segített. Lehet hogy az OpenOffice segítene, de a munkatársaimnak meg azzal vannak gondjaik.

 

Nem tudtok Valami más tippet is adni erre a megnyitási problémára?

 

Elõre is köszi!

 

Nefthisz

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
castello

Sziasztok !

 

Nekem is az lenne a problémám mint a témában az elsõ kérdezõnek, hogy az Excel fájlokat csak akkor tudom megnyitni, ha elõször megnyitom az Excelt és opennel kiválasztom a fájlt. A Total Commanderbõl nem lehet megnyitni az xls filet. Az Excel megnyílik,de a file nem töltõdik be (nincs meg a file-hibaüzenet).

A file társítás rendben van, az Excel van hozzátársítva, habár érdekes módon nem lehetne módosítani a társítást mert ki van szürkülve a módosítás gomb. Ez az egész egy korlátozott felhasználói fiókban mûködik így. Rendszergazdai fiókból viszont normálisan mûködik minden.

 

Köszönöm elõre is a segítségeteket !

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
farkasel
:ötlet: Nálam is jelentkezett már ez a probléma. Megoldása az hogy az saját gépben az eszközök/mappa beállításában a fájltipusok fülön kikeresed az XLS fájltipust (avagy azt amelyet nem nyit meg az adott program) és törlöd (törlés) majd újat létrehozol (új): a fájltípus xls (kis vagy nagybetûvel, mindegy) a hozzárendelt program pedig az excel. Ezt gyakorlatilag más programoknál is meg lehet így csinálni. Sajnos a commanderben vagy az intézõben hiába próbálsz társítani így, mert azt nem minden esetben engedi.. Ha valakinek ez sem oldja meg a problémáját akkor ott más gond (is) lehet, és valaki nálam okosabbat, hozzáértõbbet kell kérdezni.. :hááát:
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
jimbo83

Nos nekem egyik megoldás sem jött be. Az újratársítás sem oldotta meg.

Ilyenkor gondolom a profil sérül meg, mert a felhasználó profilját törölve (átnevezve) és újra létrehozva kiválóan mûködik újra. Hátha segítettem valakinek...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...