Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Touchpad problémák


ruzsi1

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
aszim

Sziasztok! Segítséget kérek,ACER E3 111 notebook problémához. Win 8.1 van telepítve,az első indítástól kezdve működik a touchpad de nem görget . Ha egeret teszek rá azzal jó a görgetés. Megpróbáltam feltelepíteni az acer oldaláról a 8.1 hez való touch pad drivert, de valamiért nem települ fel teljesen, bár kiirja, hogy telepítés rendben. Próbáltam törölni a mutatóeszközöknél levő HID drivert de az ujraindításnál megtalálja és ujra müködik görgetés nélkül.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Az egér beállításainál tiltsad le, majd engedélyezd a görgetést.

Link to comment
Share on other sites

aszim

Az egér beállítási lehetőségeinél nem találom a görgetés kikapcsolását :( rossz helyen keresem ?csa függöleges és vizszintes beállítás ott van de kikapcsolási lehetőség nincs

Edited by aszim
Link to comment
Share on other sites

aszim

A görgetés lehetősége az ctrl görgetés (kicsinyités-nagyítás) miatt lenne fontos , ha nem tudom megoldani van e javaslat a kicsnyítés - nagyításra ?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ha a Ctrl mellé lenyomod a numerikus billentyűzeten a "+"-t, azzal nagyítasz; ha a "-"-t, azzal kicsinyítesz. Ha pedig a "0"-t nyomod le mellé, azzal visszaállítod az eredeti nagyítást. (Neked a numerikus billentyűzethez az Fn gomb is kelleni fog; pl. Fn + J adja az "1"-est.) Bár ez a megoldás nem mindenütt működik, pl. az Office-ban sem.

Link to comment
Share on other sites

aszim

Köszönöm a segítséget, kipróbáltam, működik a nagyítás !

A touch padra nincs ötleted?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Lehet, valami komponens hiányzik a driverhez. Tegyél fel mindent, amit a gyártói oldalon találsz touchpad jeligére (a gépedhez ajánlott szoftverek között). Ha így se jó, akkor utána kéne nézni a neten, hátha valamit rosszul csinálsz. Végső esetben lehet írni a supportnak.

Link to comment
Share on other sites

aszim

Köszi, próbálkozom

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
hlulu

Sziasztok!

 

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy win 7 volt a laptopomom, ami egy Asus x551c és aztán ugye lehetett frissíteni ingyen windows 10re. Én frissítettem is csak azóta nem működik a touchpad. Megnéztem a beállításokat és kiderült, hogy le volt tiltva de aztán engedélyeztem.Egy Elan touchpadról van szó. Végül így már jobbra-balra tudom mozgatni a touchpaddal az egeret de még így sem tudok rámenni semmire. Normális egérrel működik, de nekem kéne a touchpad is. Amikor kikapcsolom aztán pedig be a gépet, megint le van tiltva a touchpad. Esetleg tudna nekem segíteni valaki?

Edited by hlulu
Link to comment
Share on other sites

Andromeeda

Sziasztok,

ugyanaz a bajom, mint hlulunak. win10-Asus-touchpad nem jelöl ki semmit

Skybird, kérlek segíts, mit kell onnan letölteni, amit belinkeltél?

Köszönöm szépen

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
bradshow

Sziasztok!

 

Egy nem hétköznapi problémával fordulok hozzátok,annak a reményében, hogy meg tudjátok oldani.

 

Adott egy Toshiba Satellite Pro 210 laptop.

Nem gyári a töltő, de jól megy vele.

A touchpad töltő nélkül szuper, rádugva csak akkor érzékel szépen, ha az egyik kezem a tapipadon, a másik pedig bárhol máshol a laptopon/vagy ha ölben van a laptop....nem vagyok villanyszerelő de számomra elég érdekes h a műanyag házon zárok valamit...pls help Oo....Én lennék a földelés?^^

 

A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Valószínűleg a töltő lesz a ludas. A laptopok jó része nem szereti az után gyártott, univerzális töltőket. Tipikus hibaforrást a touchpad szokta jelenteni. Általában csak magától mozog az egér és nem reagál az érintésre. Arról nem is beszélve, hogy ez a táp erősen rongálja a laptopot is.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...