Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Comodo Internet Security


Guest

Recommended Posts

zvaragabor

Újat mondtál. Ilyen jó lenne az SP2 tűzfal? :D:lol:

Link to comment
Share on other sites

riegel

Köszi a válaszokat. Csak annyit tennék hozzá, hogy a gépemhez kapott NIS2006 tűzfalát sehogyan sem tudtam úgy beállítani, hogy mindegyik portom zárt és láthatatlan legyen. Be is kaptam vagy 15 db trójait december 18-án este felé rendesen.Győztem rendet rakni közöttük .Az Outpost-tal is görcsöltem egy darabig amíg elértem idáig a beállításokkal . Nos mégegyszer köszi mindenkinek és holnap ha nem is de szerdán mindenképen felrakom véglegesre a Comodot .

Sziasztok és köszi a segítséget mégegyszer .

Link to comment
Share on other sites

Csillag Patrik

Sziasztok!

Tegnap váltottam Agnitumról Comodora és nagyon tetszik. Van valami fontos beállitása vagy jó úgy ahogy feltettem? Jah és netmegosztás van itthon ezért eltudnátok mondani hogy kell beállitani?

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

Arkangyal1528464506
Sziasztok!

Van már tapasztalat a magyarosított Comodoval kapcsolatban? Hogy bírja az avast!-ot? Csak majd azt sajnálom , hogy le kell törölnöm az Outpostot amikor végre sikerült igen jól beállítanom , olyannyira hogy az eddigi órákénti 10-15 támadásblokkolásból alig lett 1-2 óránként.Na de sebaj ha ez a Comodo ilyen jó akkor megéri a váltást és majd érzékeny búcsú veszek az eddigi Outpost tûzfalamtól .

 

Avast!-al teljesen jól mûködik együtt :).

Link to comment
Share on other sites

Arkangyal1528464506
Sziasztok!

Tegnap váltottam Agnitumról Comodora és nagyon tetszik. Van valami fontos beállitása vagy jó úgy ahogy feltettem? Jah és netmegosztás van itthon ezért eltudnátok mondani hogy kell beállitani?

 

Elõre is köszönöm a válaszokat.

 

Erre általában teljesen elég, ha "Új megbízható hálózati zóna" varázslóval végigklikkelsz a paneleken :).

Link to comment
Share on other sites

gabor82

Zvaragabor. Ma néztem mielött felraktam az outpostot. ez azt bizonyítja,hogy a teszt gyenge esetleg a tűzfaltesztelő cégek szándékosan rontják le az xp tűzfal eredményeit. meg kellene nézni a firewallleaktesteren,ott már kétlem,hogy ilyen jó eredményt adna.

 

google: comodo beállítások. biztos találsz valamit riegel.

 

itt is tesztelhettek:

http://www.pcflank.com/scanner1.htm?from=myinternet

itt is:

http://www.biztonsagportal.hu/modules.php?name=Firewall

szintén:

https://www.grc.com/x/ne.dll?bh0bkyd2

még egy:

http://www.hackerwatch.org/probe/

 

Mellesleg ha valaki tud itt kicsit angolul megnézné nekem legyenszíves,hogy a firewallleaktester-en mi a külömbség a leak teszt és a kill teszt között? mert mindkettőben más a rangsor.

Link to comment
Share on other sites

zvaragabor
Zvaragabor. Ma néztem mielött felraktam az outpostot. ez azt bizonyítja,hogy a teszt gyenge esetleg a tûzfaltesztelõ cégek szándékosan rontják le az xp tûzfal eredményeit. meg kellene nézni a firewallleaktesteren,ott már kétlem,hogy ilyen jó eredményt adna.

 

Tudom hogy gyengus az XP tûzfal. :) csak ironikus akartam lenni. :)

Link to comment
Share on other sites

Csillag Patrik

Köszi Arkangyal mûködik :D .

Link to comment
Share on other sites

kori

Már a Honosítóműhely weboldalán is megtalálható.Ime.

Link to comment
Share on other sites

riegel

Hali Arkanygyal !

Ha olvasod akkor légyszíves és segíts mert lehet , hogy valamit nem jól csináltam a Comodó telepítésénél ( bár ezt kétlem mert egyszerûen csak hagytam magától menni a folyamatot ) . Nálam az avast! van fenn valós idejû védelme állandóan mûködik . Az a helyzet , hogy bármit akarok csinálni akár csak megynitni a Firefox böngészöt vagy belépnia a freemail-be állandóan vagy 18-20 kérdésre kell válaszolnom : hogy az avast Web Scenner szeretne az Internethez kapcsolódni Mit Tegyen ? Kezdem unni a sok sok kérdést amióta telepítettem mást sem csinálok mint kattintgatok int "állat" az egérrel . Ha megpróbálok újra belépni a Firefoxba akár csak egy két perc múlva is kezdõdik inden elölrõl . De ugyan ez a helyzet ha Bármely más programot akarok használni . Tudsz segíteni ? Ennyire béna lennék mégiscsak , hogy nem tudok egy jó kis tûzfalat feltelepíteni mégsem .

Köszi a segítségedet .

Link to comment
Share on other sites

Arkangyal1528464506

Nyugalom, a hard rövid és egyre ritkább kell legyen :). Mikor elindítod pl. a firefoxot, levelező klienst, stb., akkor rákérdezhet (ha még nem ismeri az adatbázisa a fájlt), de van ott egy pipadoboz! Pipáld be mindig, amikor tudod, hogy semmi baj nem lehet (pl. ha elindítod a böngésződet és csatlakozol vele ide abból nincs semmi baj, tehát pipa és mehet).

 

Neked szeretném azért elsősorban tanácsolni:

Biztonság - Feladat - Ismert alkalmazások keresése

Ez a keresés időt vesz igénybe, DE a tűzfal a megtalált fájlokhoz hozzáhangolja a tűzfalat ;)!

 

Ez meg egy hely neked beállításhoz, de előtte próbáld meg követni, amiket írtam. Előbb-utóbb biztosan nem fog már kérdezgetni, ha pipadobozzal együtt válaszolsz:

Biztonság - Haladó - Egyéb - Riasztási frekvencia

Link to comment
Share on other sites

riegel

Arkangyal !

Köszi a gyors választ . Emlékeim szerint a javaslataid szerint csináltam végig de kétségeim támadtak eléggé mert kikapcsoltan gyorsan most a síma Windows tűzfal megy . De nagy gondom lett mert szétestt a Firefox teljesen és élvezhetetlen a kezdőoldal hiányoznak darabok belőle !

_________________

Nos hát eltelt egy óra közben de én első mérgemben aztán letöröltem a programot majd biztos ami ziher alapon a CCleanerrel kitöröltem minden maradék szemetet is a gépről és újból nekiültem -gyomromban az ideggel - a telepítésnek . És "csoda" történt minden gyorsan és úgy ahogy kell települt a számítógépemre és alig kérdezett valamit vissza .Az előző jó egy órás görcsölés helyett néhány perc alatt felállt a tűzfal és működik . Remélem sokáig és megbízhatóan fog szolgálni.Helyreállt azonnal a Firefox is ! Köszi a segítséget de egyenlőre nem értem mi lehetett előszörre a probléma ! A processzorok lelkivilágát még úgylátszik nem értem de lehet hogy sosem értem meg .

Köszi mégegyszer a segítséget .

Üdv ®

Link to comment
Share on other sites

riegel

Hali Arkangyal!

Azért még egyet kérdeznék gyorsan de lehet , hogy jó nagy butaság ez a kérdés . Nos az avast! van fent a gépemen és a Windows XP Biztonsági Közponban ha megyniyitom a Vírusvdelemnél ott van az avast! ikon Bekapcsolva ! jelzéssel .Eddig OKÉ ! Mivel eddig az Outpost volt a tûzfalam annak is ott volt a Tûzfalnál a saját ikonja és jelezte Bekapcsolva !. Most a Tûzfalnál nagy pirosság van és Kikapcsolva! a jelzés amióta a Comodo az aktív tûzfalam. Megoldható ,hogy a számítógépemen levõ Windows Biztonsági Központjában ( mivel szeretném ha egyszerre látható lenne az egész )a Tûzfalnál ha -megnézem- ott lenne a piros Kikapcsolva jelzés helyett a Bekapcsolva és a Comodo ikonja ? Úgy ahogy eddig az Outpost tette ? Mert ha a Bekapcsolva ! jelzés van akkor a Windows saját Tûzfala van bekapcsolva amit pedig nem szeretnék semmiképpen sem . Remélem érthetõ voltam és jó lenne ha tudnál rá megoldást .

Köszi ®

Link to comment
Share on other sites

Arkangyal1528464506

 

Semmi probléma, kérdezz bátran, de a tûzfalat magát nem én csináltam :D. Szóval annyi a lényeg, hogy a korábbi 2.3-at már kijelezte, a 2.4-et is ki fogja egy idõ után: türelem kérdése az egész.

Link to comment
Share on other sites

riegel

Hali Arkangyal !

Köszi a választ ,várok majd türelemmel . Tesztelem rendesen a tûzfalat és igen tanulékony . Alig-alig kérdez valamit vissza és mindenre csak egyszer és utána már megjegyezte a tennivalókat . Fogalmam sincsen mi lehetett vele a gond elõszörre .Remélem nem zaklatlat sokat már a kérdéseimmel .

Üdv ®

Link to comment
Share on other sites

Öregfiú

Üdvözlet a Bátraknak!

 

Magam is azok közé sorolom magam, akik szeretnek minden újat kipróbálni. A COMODO-val is ezt tettem, és meg kell mondanom, hogy az ez ideig használt ZA-hoz viszonyítva a szolgáltatásai nagyon tetszenek. A csalódásom azonban nem csekély. A COMODO honlapján van egy link, amely a leak tesztet végezteti el egy külön letöltehetõ program segítségével (CPILSuite a neve). Ezt le is töltöttem, és annak rendje módja szerint a feltelepített COMODO-t kipróbáltam, hogy mennyire képes megakadálíyozni egy kémprogram kifelé irányuló forgalmazását. A teszt eredménye többször ismételve is lesújtó volt. Az eredmény körülbelül így hangzott: Most csak egy próbáról volt szó, de értékesebb adatlopás is elõfordulhat, mivel a telepített tûzfal átereszt. Sürgõsen töltse le a COMODO Pro-t.

 

Enyhén szólva csodálkozom, és olcsó reklámfogásnak, ügyfélhalászatnak tartom a cég részérõl ezt az etikátlan bûvészmutatványt.

A címsorban ugyanis az általam beírt üzenet (pl. "adatot lopok") az utolsó tagként megjelenik, tehát úgy megy üzenetként, mint ahogy most ezeket a sorokat is írom itt a fórumon. Ebbõl adódóan törvényszerû, hogy más választ nem is adhat a kontroll program, mint azt, hogy lyukas a tûzfal, és okvetlenül térjek át a COMODO használatára. A vicc azonban az, hogy minden más tûzfalnál azonos eredményt kapok, mi több, a COMODO-nál is.

Kérdésem a kedves fórumtársakhoz:

1. Ravaszkodik-e itt valaki, és ha igen, akkor mi lehet a célja?

2. Az ilyen jó szolgáltatású ingyenes programokat ajánló cégnek (mint azt láttam a COMODO-nál még több hasonló program is szerepel a letölthetõ ingyenes programlistán) van-e szüksége ilyen bugyuta ügyfél/egérfogóra?

 

Kíváncsian várom véleményeteket.

Link to comment
Share on other sites

Arkangyal1528464506

Rossz a tűzfal beállításod (komponens figyelő lehetőleg legyen tanuló módban vagy külön tiltsd a komponenst és engedhet a böngészőt) vagy egyszerűen csak engedted kimenni - mert nem volt világos, hogy mi az ábra... -, ennyi az egész. Az embernek nincs ideje mindent megismerni, de arra se legyen, hogy mindenhol "bűvészmutatványt" sejtsen.

1. Nem.

2. Vannak olyanok, de ez nem olyan cég.

 

Tipp: Mikor látod a felugró ablakot a tesztnél, kattints a Dll fájlok gombra.

Link to comment
Share on other sites

riegel

Szia Arkanyal !

Eddig is sokat segítettél már nekem és a Többieknek és ezért maximális köszönet jár érte! Ha nekem válaszoltad azt, hogy maradjon a Komponenesfigyelő Tanuló módban akkor köszi a segítséget mert úgy hagyom. Eddig is abban a beállításban volt.

Nálam remekül megy a Comodo és elég sok tűzfalteszten végig futtattam már, legfőképpen a magam megnyugtatására és hát kíváncsiságból is persze, de edig nem találtam problémát mindenütt remekül helytállt!

Remélem amit Öregfiu írt az előzőekben az csak valami félreértett dolog lehet és nem valós dolog!

Remélem!

Link to comment
Share on other sites

printer

Lehet-e portot bezárni a Comodo-n?

 

Kezdõ vagyok és a segítségeteket kérem.Én is rögtön megragadtam az alkalmat és installáltam a magyar nyelvû Comodot,mivel állandóan nyitott portokat találtak a tûzfaltesztek.A windows-os tûzfalnál,és a Kerio-nál is nyitottnak látták a 21-es ftp,25-ös smtp,53-as domain portokat.Nos a Comodoval sem változott a helyzet, külömbözõ tesztek ugyanazokat a portokat látják nyitva.

Ellenõriztem a feladatkezelõben és a parancssorban a PID-eket,semmilyen program nem használja ezeket a portokat.Egyelõre vírusra nem gyanakszom mert a NOD-32 és 4 spywerirtó dolgozik a gépen.A net a kábeltévével jön.

Ha valakinek lenne valami ötlete megköszönném.

Link to comment
Share on other sites

Arkangyal1528464506

Azért az gyanús, hogy csak úgy nyitva találjon portokat egy tűzfalteszt. A Kerio sem igazán szokotto ilyen szimpla teszteken meghasalni, ezért:

Biztosan a saját IP-d van ellenőrizve?

Ha van router beiktatva közben, nem lehet, hogy arról informál téged?

Nézd meg egy tracert parancs segítségével, hogy mi az ábra, mert elképzelhető, hogy ez nem tűzfal probléma (tehát a teszt nem jut el a gépedig, mert előtte megfogja valami).

 

Portot simán be tudsz zárni tiltó szabállyal.

1. a Hálózati figyelőnél kattints az Új gombra;

2. blokkolsz;

3. esetleg kiválasztod, hogy milyen protokoll: ált. TCP vagy UDP elég;

4. cél ip-nél beírod a géped ip címét (szerintem opcionális);

5. cél portnál kiválasztod, hogy mit akarsz tiltani: gondolom neked a vesszővel felsorolt jönne be :);

Link to comment
Share on other sites

Öregfiú

Szia Arkangyal!

 

Köszönöm az instrukciókat. A dll fájlokat bemásoltam a komponens figyelõbe és letiltottam õket. Ezután a próba már valóban sikeres volt.

A COMODO utasításai viszont meglehetõsen távol állnak az általad ajánlott megoldástól. Errõl magad is meggyõzõdhetsz az adott kontroll program futtatása során

Vannak az esetnek azonban tanulságai is:

1. A legjobb indulattal is lehet hiányos útmutatásokat adni a felhasználóknak (mint ahogy azt a COMODO illetékesei elkövették.)

2. Közhely számba megy, de igaz: jobb félni, mint megijedni. Erre tanít meglehetõsen hosszú élettapasztalatom, miszerint jobb körültekintõ júzernek lenni, mint lúzerré válni. Ezért is fordultam a fórum tagjaihoz a közös bölcsesség aktivizálása és kikérése érdekében.

 

Mindenesetre õszinte köszönet a megnyugtatásért és a jó ötletekért.

Link to comment
Share on other sites

Arkangyal1528464506

Örülök, hogy azért megoldódott a probléma :) A kontroll program az a futtatható teszter exe? Milyen utasítás volt hiányos vagy rossz?

A 2. ponttal teljesen egyetértek :D!

Link to comment
Share on other sites

Öregfiú

Megpróbálom a COMODO lapjain elérhetõ instrukciókat ide citálni és értékelni.

 

Utasítás szövege: To run CPIL, download and extract the zip file using the link below. Then double click on 'CPILSuite.exe to begin the tests'

 

Ezt el is végeztem úgy, hogy egy új könyvtárba bontottam ki a zip fájlokat, majd a CPILSuite.exe ikonra kattintva kaptam három teszt változatot.

Ide beírtam a bûvös modatot: "Adatot lopok" mindhárom teszt elvégzéséhez. A beírt mondat minden további nélkül megjelent a következõk szerint:

 

"Your firewall didn't pass the test and transmitted information to our website.

You typed: adatot lopok

This time it was useless information - next time it could be your credit card number or other sensitive data being passed to a hacker.

 

Comodo Firewall Pro 2.3 is the only firewall to pass all three Comodo Parent Injection Leak Tests with its default settings.

 

Get Protected. Download Comodo Firewall Pro Now."

 

Hangsúlyoznom kell, hogy a tûzfal jóváhagyást kérõ panelje a jobb alsó sarokban nem ugrott fel, mint ahogy az más esetekben, pl. a Firefox indulásakor történik. Így aztán minden további nélkül el is indult a maga útján a teszt szöveg. Tette ezt annak ellenére, hogy a COMODO már elõzõleg telepítve és aktivizálva is volt.

 

A jelen állapotban, amikor a CPIL.dll fájlok már be vannak másolva a komponens figyelõbe és le vannak tiltva, a teszt belülrõl is jól záró tûzfalról tanuskodik, és nem érhetõ el a COMODO honlapja.

 

Egy szó mint száz, az eredeti leírás alapján tett ellenõrzési kísérlet nyomán a teszt negatív eredményt produkált. Nem zárható azonban az sem ki, hogy a program telepítése valamilyen okból az elsõ nekifutásra nem sikerült, és nem reagált a CPILSuite.exe indítására az engedélyezést kérõ felugró ablakával.

 

Remélem, hogy mindenki számára hasznos tapasztalatokat sikerült megosztanom Veletek.

Link to comment
Share on other sites

Arkangyal1528464506

 

 

Ez elég fura :\. Ha van időd, akkor:

1. töröld ki a dll szabályt;

2. távolítsd el a tűzfalat + újraindítás;

3. telepítsd újra a 2.4-et és nézd meg újra;

 

Nekem mindig tiszta install volt, nem próbáltam felfrissíteni a 2.3-ról.

Link to comment
Share on other sites

kori

Légyszives ne idézd be az elötted szóló hozzászólást. Csodálkozom, hogy a moderátorok még nem szóltak érte. Egyébként jó, hogy valaki jártas ezen témában. ;):) Köszönet érte.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...