Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Audigy 2 ZS és házmimozi rendszer kapcsolatai


Matvác

Recommended Posts

Matvác

Sziasztok

 

Audigy 2 ZS :démonikacaj: hangkártyám gyárilag adottcdje igen érdekes tartalommal bír. Amint feltelepítem a segédeszközöket és újra inditom a gépem, kékhalál... elöször ez egy 3órás gondot jelentett, mert nem tudta a progléma okát. De már a forrás megvan...

Eléggé bosszantó hogy a hozzá adott software pack nem jó, eg ilyen nívós hangkártyánál....

Pl így segéd software nélkül picit gyengébb a hangminõség is, fullon bömbölve :démonikacaj: picit torzít(régen, míg csak simán egy másik segédprgram volt fenn nem torzított, de annak hibája miat kellett originalt felraknom, és inne már ismerõs a problema)

 

Ezt a hangkártyát össze akarom kötni a házimozi rendszeremmel, úgy hogy 5.1et produkáljon... Na de most kezdõdik a 2. probléma... Hangártyám ügye rendelkezik egy digitális kimenettel, és 3 jack imenettel. (Ejobb Ebal)(Hjobb Hbal)(Center Mélynyomó)

De a házimozim csak egy digitális kimenetl és 2 komponens bemenettel rendelkezik(AV1 AV2)

Most úgy van megoldva hogy az elsõ jackbe van bedugva(jack-->RCA-->házim.) így zenehalgatásnál jó de ez koránsem 5.1... Nem tudnám valahogy megoldani az 5.1et?

Házim.ben van egy prologicIIes dekóder, s így ez a jelet szét osztja arányosan az 5 hangfal közt.... De a stereót osztjaszét....

 

Valaki légy szíves segítsen... :?:

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Milyen a házimozid, mert elég érdekes, hogy nincs rajta digitális bemenet? Ha lenne bent normális dekóder akkor kellene lenni digitális bemenetnek, ha nem akkor viszont 6 analóg bemenetnek. Én már láttam olyat ami csak a pro logicot tudta, (az 5.1-es DD hangot is lekeverte) aztán 5.1 volt ráírva.

Link to comment
Share on other sites

Matvác

:( nem... ez az.. hogy se digitásl bemenete nincs, se 6 analógja..

Aházimozi okksáma Thomson DPL912VD

Hangzáslag eszméletlenül szépn szól.. s 40ért vetem anno(most 30)

Help légy szíves...

 

 

Lol mst néztem meg hátul, s ezen nincs még digitális kimnet se.... pedig esküszöm arra emlékeztem.. Lehet az a dvd felveőn volt...

Így akkor mit tudok tenni?

Amúgy DD,DTS és prologic 2 van rá írva.. :S

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Ja ismerem, ez egy kompakt rendszer, a barátnõmnek is ilyen volt. Legalább ez valóban tud 5.1-es hangzást produkálni, viszont a Te esetedben semmit nem tudsz tenni, sajnos.

Link to comment
Share on other sites

Matvác

Azért köszönöm segítséged...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...