Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hauppauge gyûjtõtopik


DJGABI

Recommended Posts

DJGABI

Hello!

Nemrég beújítottam egy Hauppauge Go2-t. A kártya már be van szerelve, de a koax kábel még nincs rákötve, egyenlõre a szoftvereit próbálgatom meg a távirányítóját.

1-2 észrevétel/probléma lenne már vele:

- a teletext alakalmazás nem indul el, valami scan-t kér, utána az igen-re kattintva pedig hibaüzit ír ki...

- a távirányítóhoz nincs valami beállító program? pl.: a kurzor mozgatása a nyilakkal, a music és video gombok mûködésbe hozása... Az IR Blaster ugyanis nem mûködik. Létezik-e ezeknek a beállítására valamilyen másik program egyáltalán?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Teletext: Ez nekem sem megy. PVR-350-esem van, és hasonló jelenséggel "küszködök".

A távirányító nekem jól mûködik, semmi baj vele.

Link to comment
Share on other sites

DJGABI
koax kábel még nincs rákötve
ezért még nem is nagyon fontos a txt.

Mondjuk másik gépben be volt kötve ott Chris TV-ben mûködött...

Te próbáltad már másik programmal ?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Nem, csak a WinTV2000-el ... De ha a ChrisTv-vel megy minden, lehet, hogy lecserélem rá. :)

Link to comment
Share on other sites

DJGABI

Esetleg még DScaler-t lenne érdemes kipróbálni, bár én még nem használtam. De a Chris TV-t mindenképpen ajánlom!

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Nálam a tuner CD-n lévő driverével jó volt a teletext, de a távirányítóval problémák voltak: link.

IR Blaster gondot a hauppauge.com-ról letöltött driver oldotta meg. Ezzel viszont a teletext nem működik. Elindul, nem ad hibaüzenetet, de nem jönnek be a txt oldalak. Próbálj meg másik driverrel: link. Elötte az hcwclear.exe-t futtasd, ez leszedi a régi drivert.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Bocsi, kicsit nehéz ma a felfogásom: tehát melyik szoftver mit csinál? És hogyan lehet(ne) mûködésre bírni a teletextet? :upsz:

 

Egyébként azt vettem észre, hogy a WinTV2K-t használva sokkal rosszabb a minõség, mint a WinTV32-t használva.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

A ChrisTV DirectX-en keresztül kezeli le a teletextet, szóval érdemes kipróbálni. ;)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Feltettem a Chris TV-t. Szép, sokat tud, van teletext, de körülményes használni, de nincs hang, és nehézkes a kezelése.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Szerintem meg pofonegyszerû a kezelése. Tény, hogy elsõ beállításkor érdemes felkeresni a fórumát a helyes adatok beállításához, de azután már nem lesz gond. ;)

Link to comment
Share on other sites

DJGABI

Hmm... Kezd megtetszeni a programcsomag....

A WinTV2000 egész jó, egyedül a Suit Manager egy nagy :cenzúra::mérges: mintha nem foglalkoztak volna egyszerûen eleget ezzel a részével a proginak... Na mndegy. A teletext is mûködik, nem tudom neked miért nem megy, MD. A távirányítótól pedig néha megõrülök... egyszerûen hogyha tv-zés után el akarok menni a géptõl, akkor muszály odamennem hogy megnyomjam a Powert :)

a távirányítóhoz nincs valami beállító program?
mert az nagyon jól jönne, ha be tudnám programozni a power-t a gép kikapcsolásához...

@ Chris TV-vel nektek mûködött a távirûnytó? MErt nekem nem.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Kovács Gyula (MiniDisk)

20 filmet vettem fel VHS-en kereszetül (filmjeimet digitalizáltam), és a visszahallgatáskot tapasztaltam, hogy a hang nagyon, már-már elviselhettelenül torzít. Nem tudtam mire vélni a dolgot, de később rájöttem: Túlmelegszik az mpeg kódoló chip. Eddig is voltak gondjaim a melegedéséből, de akkor még nem digitalizáltam napi 4-5 filmet folyamatosan. Most viszont gyorsan rátettem egy VGA hűtőventillátorát, és máris elviselhetőbb a melegedése, kap megfelelő hűtést.

 

Úgyhogy ezennel kérnék tippeket, tanácsokat: Olyan kisméretű hűtőborda kellene, aminek a tetején van ventillátor. (12V-os) A borda lehetőleg rézből legyen, az alja ne legyen nagyobb 3.5*3.5cm-nél. a magassága bármekkora lehet,de lehetőleg 3 cm-nél ne legyen magasabb. Létezik ilyen? Ragasztva lenne, tehát hővezető ragasztó is kellene majd hozzá.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Egyedül a ragasztást tartom problémásnak. Amúgy is ritka az ilyen hûtõ, re elvbõl nem csinálnak réz alapú, rentillátoros hûtõt, amit ragaszthatsz. Semmi furat nincs a környéken?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Nincs. És még fúrni sem tudok, mert nincs sehol hely. :Sír: Viszont hûtés kell, ha más nem, hát egy ventillátort rátenni, vagy egy olyan PCI-os hûtõventillátor modul, ami nagy erõvel, de csendesen fújná a kártyára a levegõt!

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Így néz ki: link1 ?

YS-Tech 40-es ventit nem lehetne ráragasztani az eredeti bordára? Csak 1 cm magas. TTS-től: link.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Antec VCool?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Nem rossz. Mennyibe kerül egy ilyen? És kb. hova esik a ventillátor fújási szöge?

 

VINIKOR: Megnéztem a linket (TTS), de ott nem láttam ventillátort!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Kb. 15 Euro, de ha ez esetleg nem oda fújna, akkor van még más gyártónak is hasonló modellje.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

YS-Tech FD 124010LB -- 7,6 m3/h - 21 dBa 40×40×10 mm -- Bruttó ár: 1920 Ft

Most pont nem kapható, de biztos hoznak, mert szokott lenni.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

A 40*40-es nagy. A borda 35*35-ös ... :S Nem értem a Hauppauge-t, õk nem érzik, hogy kódoláskor tûz forró?

 

ProFiler: VINIKOR által linkelt képen látszik, hol van a borda. Oda kellene fújnis, de jó erõsen!

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Nem rossz. Mennyibe kerül egy ilyen? És kb. hova esik a ventillátor fújási szöge?

 

Titan TTC-003 / Slot helyre illeszthetõ IPB kép

 

Tulajdonságok:

Slot helyre illeszthetõ, szívja ki a forrólevegõt

Méret: 86 x 75 x 10 mm

Sebesség: 3600 rpm

Zajszint: < 27 dBA

Élettartam: max 50000 óra

Teljesítmény: 8.83 CFM

 

>> 1380Ft raktárról <<

 

Nekem is ilyenem van. :) De csak porszívónak használom a legalsó slotban, megfordítottam a slot-illesztõ lemezét. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Papet

Nekem 350-em van és most szeretnék rádióból felvenni.

Úgy látom, nem lehet.

Link to comment
Share on other sites

MPéter26

Hali! Hauppauge WinTV PVR-350 -es tunered van ugye? Lenne néhány kérdésem a cuccal kapcsolatban:

1. Milyen a képminõsége?

2. Stabil-e drivere/szoftvere? Gond nélkül megy WinXP Pro SP2 alatt?

3. Milyen formátumokban tudsz felvenni vele és milyen minõségben?

4. Van valami negatív tapasztalatod vele kapcsolatban?

5. A hardveres tömörítésnek érezhetõ pozitívuma van, a többi szoftveres más tuner karikkal ellentétben?

6. Teletext megy? Távírányító problémák?

7. Hang problémák?

8. Van Valami aránylag elfogadható terméktámogatás(driver frissítések letölthetõsége, FAQ, Support)?

 

Válaszod elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Windows XP Pro SP2 alatt:

 

1: A képminősége nagyon jó.

2: Driver/szoftver szintén kiváló, a távirányító meghajtójával, illetve a Teletexttel lehetnek gondok. De a lényeg tökéletesen működik.

3: mpeg formátumban, és a VCD-től a DVD SP-n át egészen a 12MBites mpegik tud felvenni.

4: Hűteni kell az mpeg chipet!!! A rárakott "borda" önmagában nem elég, kell rá egy kis méretű halk ventillátor.

5: Igen, sokkal stabilabb, és egyenletesebb eredményt ad, nem utolsó sporban a VHS-ről digitalizálás tökéletes mind képileg, mind hangilag, illetve nincs hangcsúszás.

6: Lásd fentebb: Nekem a távirányító működik, a Teletext viszont nem.

7: Nincsenek. Ha nincs kellően lehűtve az mpeg chip, a hang torzulhat külső forrásból történő digitalizáláskor.

8: Biztos van, én még nem használtam. :)

Link to comment
Share on other sites

Papet

Én is ugyanezt tudom elmondani, annyi hozzáfûzéssel, hogy nekem nincs hûtõm a karin, viszont elég hûvös van a házban, és így is megy.

 

Képminõsége penge, bár nálam már a jel nem a legjobb, amit kap a kari, de így is amit produkál...

Bár van egy Pana dvd recorderem (csak lemezes), amit most már szívesebben használok. Annak még jobb a minõsége, pedig a legalsóbb kategóriás dvd rec.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...