Jump to content
GSForum - Segélyvonal

a msn-en kívül semmi nem jön be a gépen


triniti

Recommended Posts

triniti

Sziasztok, Trini vagyok, tudtok sgíteni egy apró problémában?

A tesóm gépén Win 2000-es program van. Két napja a msn-en kívül semmi nem jön be rajta, kiírjaa gép hogy

a program szabálytalan mûveletet hajtott végre és a msn kezdõlapja bejön rajta semmi más,

õ távmunkát végez és eléggé fontos lenne az internet meg a levelezõ program neki.

 

Nektek van valami ötletetek mit kellene csinálni vele?

 

Még rendszer visszaállítást sem lehet csinálni rajta.

 

 

 

S.O.S sûrgõs!!!!

Link to comment
Share on other sites

Adani

Szerintem valami meghalt a Windowsban. Jó ötlet lenne, egy újratelepítés, ha megoldható SP2-es XP-vel a Win2k helyett.

Link to comment
Share on other sites

triniti

szia köszi hogy válaszoltál

Az a baj, hogy ez egy õsgép, már agyon lett tunningolva, elméletileg amikor anyám megvette még Win 98 volt, azóta egy csomószor lett rátelepítve eggyel jobb operációs rendszer, így lett Win 2000.

Namármost 3 hónapja megpróbáltam rátenni az XP-t, de nem ette, így letöröltem róla egy csomó mindent, megosztottam az internetet és most 2 gép van, 1 az emeleten a Win 2000-es 1 a földszinten az XP.

 

Miért nem jön be legalább a rendszervisszaállítás, hogy szombatra visszamenõleg beállítsam. Azért én nem értek annyira a gép nyelvén, hogy a programjaiba belenyúljak.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Melyik Windows 2000 van fent? SP4?

Link to comment
Share on other sites

triniti

Win 2000SE azt hiszem, mert nem én raktam fel az utolsót.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Na jó, de a Win2000/NT-hez van 4 javítócsomag is ...

START - Vezérlõpult - Rendszer -> Általános fül

Itt mit látsz? Itt kell lennie írva, hogy melyik Windows verziód van.

Link to comment
Share on other sites

triniti

Semmi nem jön ki a képernyõre, sem a start menö, sem a vezérlõpult, egyáltalán nincs semmi az asztalon, de az msn-autómatikusan bejelentkezik és használni is lehet.

 

Egyszerûen eltüntek az asztalról az ikonok és semmi más program nem jön be.

 

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Akkor újratelepítés. Sajnálom, de más megoldás nincsen. Mármint ami mondjuk egyszerû módszerekkel megoldható lenne.

Link to comment
Share on other sites

triniti

Köszönöm, szia. ;)

Link to comment
Share on other sites

Richy

...ha megoldható SP2-es XP-vel a Win2k helyett...

Mért is? Egyenlőre a Win2k SP4-gyel tökéletesen megfelel szinte mindennek. Igaz vannak programok, ami csak XP alatt működnek, de azokat nem használják a mindennapokban. Én is Win2k Prof-ot (SP4) használok és nagyon meg vagyok elégedve vele. Persze nekem szükségem lenne azokra a progikra is, amit nem tudok használni, de a gépet nem akarom megterhelni egy XP-vel (1,5GHz; 256 SDRAM). A Win2k sokkal erőforrás barátabb.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Szerintem meg nem. Ami a 2000-nek jó az az XP-nek is jó. Apróbb trükkökkel ( Régi grafikus felület, minden grafikai cucc kikapcsolása, nem kell se animált menü se egyéb dolgok).

Link to comment
Share on other sites

Richy

Az a legegyszerûbb, ha nem teszem rá ;)

Egyébként sem tartozik a kedvenceim közé :D

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Lehet itt valami spyware fertõzés is. Meg kellene próbálni csökkentett módban elindítani, és Autoruns progival kilõdözni, ami nem kell.

Mondhatnám az Msconfigot, de egyrészt kevesebbet tud, másrészt a Win2k-ból kihagyták. Az XP-bõl kell az msconfig.exe fájlt átmásolni és ez is rendben lesz.

Utána kellene egy kémirtást ráengedni.

A másfél gigás proci jó lehetne az XP-hez is, igaz az 512 MB RAM inkább elkelne hozzá.

A Win2k kétségtelenül gyorsabban reagál, mint az XP.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...