Jump to content
GSForum - Segélyvonal

CorelDraw


fapuma

Recommended Posts

Giraffe1

Kérdéses, hogy kísérleti jelleggel-e, vagy egy komolyan gondolt projekt első lépéseként – megtette. Jelenleg lehet választani a dobozos és az előfizetéses konstrukció között. A doboz – ami alapból csak standard tagsággal jár – 720 euro, az upgrade 322 euro. Ehhez az éves premium tagság 120 euro. A másik út az éves licenc, ami 240 euro/év, és ehhez automatikusan jár a premium tagsági. Nem véletlenül a Corel a doboz + éves előfizetést ajánlja :) – bár ez alapján szerintem jobban megéri a "sima előfizetés". A premium tagsághoz egyébként alapból jár az automatikus upgrade a következő verzióra.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
bbmono

Üdv.

 

Nagyon kezdő vagyok még a program használattal.

Corel draw 12-es programot használok.

Nem tudok rájönni, hogyan tehetem áttetszővé egy kép hátterét?! Valaki tudna segíteni egy magyarázattal?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Bár CorelDraw-t nem használok, viszont a legjobb tudásom szerint ez egy vektor grafikus program, így alapból nincsen háttérszíne a képnek. Ha viszont pl. JPEG-be mentesz, akkor persze, hogy lesz, mert az nem támogatja az alfa csatornát. Használd helyette a PNG-t. ;)

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Nem egyértelmű a kérdés. Exportnál vagy importnál akarod átlátszóvá tenni a hátteret?

 

Előbbi esetben válassz pl. GIF, PNG vagy TIF formátumot és pipáld ki a Transparent Backgroundot.

 

Importnál vagy eleve átlátszó hátterű képet kell betölteni (pl. GIF, PNG vagy TIF), vagy használd a Bitmaps > Bitmap Color Mask funkciót, esetleg ha az adott képnél egyszerűbb, akkor vektorosan rajzold körbe azt a területet, aminek maradnia kell, majd jöhet az Effects > PowerClip "kilyukasztás".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...