Jump to content
GSForum - Segélyvonal

CorelDraw


fapuma

Recommended Posts

payskin

Szerintem nagyságrendekkel többen használnak valamilyen videoszerkesztõt, mint CorelDRAW-t. Azon felül az egy TOP10 összehasonlító teszt volt 7 különbözõ termékkel!

Link to comment
Share on other sites

h.arpad
:szia: Szerintem is többen használnak valamilyen videószerkesztőt; a legtöbben azért még mindig átkódolnak, PVR-ről rögzítenek, majd DVD-re/CD-re írnak. Én sem végzek stúdió-munkálatokat, ha csak egy-két reklámot kell kivágni, vagy hangot varázsolni a képkockákhoz. De ez itt már OFF. Mindenesetre, kösz Balázs, hogy foglalkozol a nyavalyáinkkal. :lol:
Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Ez most OFF, de megint elõjött egy probléma a 12-es Corellel.

Több gépünkön is tapasztaltam, hogy csak ÚGY egy nyomtatás után a színek átváltanak neonba! Hihetetlenül rossz. Ha ugyan azt a fájlt megnyitom az X3-ba, a színek ismét normálisak. Mitõl vált át hírtelen a paletta "neon" színekre? Ha betöltök egy másik palettát, akkor az is olyan. Nem tudunk vele dolgozni, mert a nyomtatásban is a "neon színekkel" dolgozik. A nyomdára leadva viszont teljesen más eredményt kapunk, mint amit megszerkesztettünk. :mérges::mérges::mérges::mérges:

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Upsz, kicsit belellendültetek :hááát:

 

De mennyire könnyû beletanulni? És érdemes-e azok után, hogy a Flash-t is tanulom?

Szerintem könnyû, de én a CorelXARA 1.0 óta használgatom. Teljesen másra való, a Xara Xs inkább állóképek készítésére használható, annak ellnére, hogy GIF-animációkatis tud létrhozni.

 

Relatíve szerény terjedelem? Két és fél oldal volt!!! Na, most már kíváncsi vagyok, mennyi lett volna méltó?

Ha gondolod, én benne vagyok egy X3 (tan)könyv megírásában :P

 

Meggyõzõdésem, hogy a tartalom a lényeg.

Ezzel maximálisan egyetértünk. És ha jól értem, mennyiségi és nem minõségi problémáid voltak. Az elõbbi a szerkesztõ urakra tartozik, az utóbbi azonban engem érint, ezért is lettem volna kíváncsi arra, hogy mit kellett volna mást írni ekkora helyre.

 

Szerintem nagyságrendekkel többen használnak valamilyen videoszerkesztõt, mint CorelDRAW-t.

Egymilliárdszor megmondtam neked, hogy ne túlozz folyton! :démonikacaj: Emlékezz vissza, hogy közel 10 éve számolgattuk, hogy kb. 15000 DRAW-felhasználó van. Ez azóta talán még bõvült is valamennyit. Ezek szerint másfél-két millióan használnának valamilyen videoszerkesztõt? :hááát:

Az megint más kérdés, hogy az utóbbi idõben a Mesterfogások rovatban valóban a pixelgrafikus programok kerültek elõtérbe. Részben a Xara Xs miatt is, ez valamennyire változni fog. Ráadásul a legtöbb trükk Xara Xtreme- és DRAW-kompatíbilis 8)

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Ez nálam is probléma volt, mikor a nyomdának elkészítettem a kiadványt 12-ben. Minden sötétebb lett a plakáton. Ha csinálsz egy HQ PDF-et, mindjárt látod is az "igazi" színeket. :) Meg az X3-ban is, persze. Hogy miért? Ez az, amit én sem értek... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Igen tudom, HQ pdf-ben jók lesznek a színek, úgy szoktam kinyomtatni, de szerkeszteni eléggé ratyi így, hogy nem látod az eredeti színt. Valaki esetleg még??? :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

@nagygabor

Nem a paletta vált át neonba, hanem valmiért kikapcsol a színmenedzser. Ilyenkor ellenõrizd, hogy a Tools :nyíl: Color Management hogyan van beállítva (honnan mutat narancs nyíl a monitorra)? Ha nyomdába dolgoztok, akkor középrõl kiindulva elõbb levilágító és onnan megy két nyíl a CMYK-nyomtatóra és a monitorra. Természetesen igazán színhelyes akkor lesz a munka, ha minden elem (szkenner, nyomtató, monitor, levilágító) be van kalibrálva, és a CorelDRAW-ban kiválasztottad a megfelelõ profilokat.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Valóban!

A színektõl csak a levilágítóra és a nyomtatóra volt nyíl, a monitor és a nyomtató között nem. Most beállítottam "Optimized for desktop printig"-re és rendbejött.

:istenvagy:

 

(nem tudnál esetleg EBBEN!! is valamit segíteni?)

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

@Giraffe:

Köszönjük!

És ha jól értem, mennyiségi és nem minõségi problémáid voltak.

Amennyiben a megnövelt tartalom csak mennyiség, akkor jól. ( :nyíl: Tehát nem jól.) :lol: Ezen kár vitatkozni. Kevés olyan PCW cikk volt az elmúlt 3 évben, ami kifejezetten nem tetszett. :kocc:

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

A tartalom növelését nem igazán nevezném minõségi változásnak :P Sajnos még mindig úgy mûködik a lap, hogy a szerkesztõ megmondja, hogy mirõl és milyen hosszan írjanak a szerzõk. Néha próbálkozunk az adott keretek feszegetésével, de csak ritkán van látható eredmény :hááát: Hidd el sok szempontból én örülnék a legjobban, ha (közel) korlátlan helyet biztosítana a lap grafikai tippeknek és trükköknek ;)

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Tudom, megértem. Én is írok, csak máshol. :)

 

Visszatérve a programra, egyből Visual Basic Script error-ral nyílt meg a CDR X3 és a Photo-Paint x3 is, míg be nem zártam jobb oldalt a "Hints" panelt. Van ötletetek, mivel előzhetem meg, hogy amikor újra megnyitom ne kapjak hibaüzenetet?

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Pasz, mert ezzel a hibával a DRAW-ban még nem találkoztam. A Hints gykorlatilag nem más, mint sok-sok HTML oldal - de ezekben én csak JavaScriptet találtam eddig. Valószínûleg valami az INternet Explorerednél lehet elállítva, és az okozza a hibaüzenet :hááát:

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Köszönöm. Valahol sejtettem, hogy nem a Corel X3 hibája, mert akkor már mások is panaszkodtak volna rá... Az Internet Explorerem nagyon is el van állítva, mert elõször is nem az alapértelmezett böngészõ. De olyannyira nem VBA script hiba volt, hogy én is rájöttem, hogy Java Script :D Sajnos nem értek hozzá. A hiba akkor jelentlezik, amikor a Hints Docker-t el akarom rejteni.

Ez itt a hibaüzenet:

IPB kép

Ez a debug eredménye:

IPB kép

És itt a gonosz fájl elérési útvonala: :S

IPB kép

 

Mi van ha törlöm? Tudok esetleg javítani a szkripten, hogy hiba nélkül mûködjön? Vagy a MS virtuális gépet kellene frissítenem? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Nem vagy egyedül a problémával. Majd valami frissítés biztos kijavítja. Különben meg nem a HINTS-szel van gondja, hanem a dokkoló ablakkal. Bármi is van ott, akkor is elakad.

Ja, egyébként nekem az "onResize" parancsba köt bele.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Majd valami frissítés biztos kijavítja. Különben meg nem a HINTS-szel van gondja, hanem a dokkoló ablakkal.

 

Hát csak a Hints-el. Az Object-el pl. semmi. :!: Ahhoz gondolom más szkript van.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Miután csak ebben az ablakban vannak HTML oldalak, így nem igazán meglepõ :) Az említett JS egyébként arra szolgál(na), hogy a dokkoló méretéhez igazítsa az oldal szélességét. Mélyen nem néztem még bele, de ezek szerint, miután letudtam minden tartozásom, kénytelen leszek... :hmm:

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Akkor viszont Giraffe, várom a segítséged, abban, hogy hogy írjam át a szkriptet, hogy ne kapjam többé ezt a hibaüzenetet. (Feltettem a legfrissebb MS Virtual Machine-t, de változatlanul fennáll a probléma, amire amúgy számítottam is. :gonosz:) Eszembe jutott a legnyílvánvalóbb is. Írok a Corel-nek. Még tart a próbalicenc. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

szitagrafix

Sziasztok!

Visszatérve az eredeti problémára.

 

Rajzolok egy négyzetet 20*20 oldalméretre. Majd Print Preview majd Imposotion Layout Tool és beállítok 15*15 produkciót. Váltás a Mark Placement Tools-ra (alatta van). És ekkor elfogy a gép memóiája".

Vettem egy notebook-ot. Az XP telepítese után közvetlenül X3. Jól mûködött. Majd N.A.V, még mindig jól müködik. Aztán hálõzat és Offece 97. Megint rossz.

 

Ezekután az otthoni gép (rambus ram). Teljes formázás, XP, X3 és a hiba fennáll. A kollegám hazavitte, a gépe tele minden szeméttel és jól mûködik. Minden program jogtiszta.

Szitagrafix

Link to comment
Share on other sites

szitagrafix

Sziasztok!

Lenne egy újabb kérdésem hozzátok.

Coreldraw 11, 12, X3-ban gyakran elõfordul, hogy két importált, vektorizált obijektumra nem lehet a Combine paracsot végrehajtani. Tehát két obijektum összekapcsolásánál nem lesz lyuk.

Ilyenkor wmf-be exportálom majd vissza. Ekkor már jól jelenik meg.

Van valami megoldás erre a problémára.

Más!

Valószínüleg kitörültem egy fontot és az oldalra rakott dockerek feliratain egy ronda betütuipus jelent meg.

Ha újra rakom Coreldawt akkor se lesz a régi betütipus.

Hol lehet beállítani.

 

Link to comment
Share on other sites

nagygabor
Rajzolok egy négyzetet 20*20 oldalméretre. Majd Print Preview majd Imposotion Layout Tool és beállítok 15*15 produkciót. Váltás a Mark Placement Tools-ra (alatta van). És ekkor elfogy a gép memóiája".

Nem tapasztaltam a jelenséget. Rendesen behozta a Mark Placement oldalt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
tiburi

Sziasztok!

 

Valami hasonló az én bajom is X3-ban (ami szerintem ezt az apróságot leszámítva a legjobb az eddigi Corel csomagok között). Szóval RAM van, lemezhelyem van és amikor kiküldöm nyomtatni az anyagot, akkor itt-ott üres területek kerülnek nyomtatáson. Kénytelen vagyok pdf-be exportálni és Acrobatból nyomtatni, hogy elkerüljem a bajt.

 

Még lenne egy fontos kérdésem! Az X3-ba már be van építve a Trace, de ahogy elnézem elég gyéren. Tud valaki valamit arról, hogy lehet-e turbózni a trace modulját, ne kelljen már feltelepítenem egy régebbi csomag Trace-ét. Köszi!

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

A trace eleve sokkal jobb a X3-as verzióban, szóval nem értem, miért kellene a korábbi verzióét feltelepítened. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
nagygabor

Már többször találkoztam a következõ problémával az X3-ban:

 

Van egy kép a lapodon, aminek van egy árnyéka. Készítesz ettõl függetlenül egy zárt körbét, aminek a körvonalát mondjuk fehérre, a kitöltését pedig bármilyen színre adod meg. Adok a kitöltésnek egy lens effektek, abból is egy 35%-os transperency-t. Elvilek az újonnan létrehozott objektek a kép és az árnyéka felett helyezkednek el a sorban. Ha a kép fölé húzom az objectet, akkor viszont a fill a lens effektel együtt a kép mögé kerül, a körvonal meg a kép fölé. Holott ez elvileg nem lehetséges, mert "groupban" vannak. Ha ezt elmentem 12-es váltoratban, és megnyitom egy 12-essel, akkor minden rendben, de az X3-ból még kinyomtatva is így nyomja ki.

Mitõl van ez??

Frissítések telepítve, amiket a program automatikusan ajánl fel.

Link to comment
Share on other sites

papsoka

Segítséget kérek!

Feltelepítem a CorelDraw x3-at, de soha nem ajánlja fel a fiók létrehozását. Ezt hol lehet megtenni telepítés után? Ha elindítom elsõ belépésre 30 napos lejáratot ír, második belépésre pedig 0 napot, és vége! A Windows rendszert többször újratelepítettem de soha nem ajánlja fel a fiók létrehozását.

Link to comment
Share on other sites

moyirto

papsoka: lehet, hogy nem voltál netkapcsolatban. :!: (nekem elsõre bejött telepítés közben..)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...