Jump to content
GSForum - Segélyvonal

CorelDraw


fapuma

Recommended Posts

fapuma

Hogyan tudnám kikapcsolni a 12-es verzióban az Update-et?

Idegesít, hogy minden indításkor elõhozza... :dühös:

Link to comment
Share on other sites

Greene

Át lehet állítani, hogy milyen idöközönként figyelmeztessen, ha jól emlékszem. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Uff!

Most megnéztem és olyan helyen találtam ahol végig a szemem előtt volt...

Van egy olyan a Start menüben hogy Corel Update-na erről azt hittem ezzel csak az update oldalra mehetek föl.

Ehelyett itt lehet beállítani.

Upsz.

Köszi, Greene, ha nem mondod biztos nem kezdtem volna az alapvető dolgoknál! :huh:

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Bár a kérdés már megoldódott, de hátha még belefut valaki:

A leggyorsabban úgy lehet megszabadulni a regisztrálástól, hogy már a telepítéskor bekattintod, hogy most akarod ezt megcsinálni, majd a tűzfalnak szólsz, hogy ne engedje ki. Ekkor - mivel nem lát internet-kapcsolatot - felajánl több "alternatív" változatot, amelyek közül a ki kell választani azt, hogy nem akarod regisztrálni, és utána már nem is kell vele foglalkozni :)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
szitagrafix

Sziasztok!

 

Elsõ alkalommal írok ezen fórumon. Üdvözlök mindenkit!

 

Máris egy kérdéssel kezdeném: CorelDraw X3 -ban vannak gondjaim. Mondjuk rajzolok egy négyzetet 20*20 oldalméretre. Majd Print Preview majd Imposotion Layout Tool és beállítok 15*15 produkciót. Váltás a Mark Placement Tools-ra (alatta van). És ekkor elfogy a gép memóiája. Kipróbáltam 5 gépen, abból 2-nél jól mûködött, 3-nál rosszul.

 

Tudtok segíteni ebben? :gonosz:

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Nekem megy rendesen.

1Gb Dual Chanel RAM-mal

Milyen gépek, milyen oprendszerrel?

Link to comment
Share on other sites

szitagrafix

Az én gépenben 1 GB memória nagyon megbizható egyebként. P4 3 GHz. A másik gép 512 MB-os, P4 3.0 GHz

A harmadik szintén 512 MB, P4 1.7 GHz. Ezeken nem fut.

 

Aminken jól fut, az nem tudom milyen gép. A 11-es és 12-es mindengépen jól fut. A Codránál nem hallottak a problémáról.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Csatlakozom nagygaborhoz: nálam is simán vette ezt az akadályt. (XP Home, 1 GB memória, CorelDRAW X3 13.0.0.576)

Link to comment
Share on other sites

Greene

Tyűű már van X3? :pislog:8)

 

Még jó, hogy a notit feltápoltam 1 giga rammal. :D

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Tulajdonképpen a márciusi PC Worldben csak egy két oldalas cikk volt róla :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

szitagrafix

Csatlakozom nagygaborhoz: nálam is simán vette ezt az akadályt. (XP Home, 1 GB memória, CorelDRAW X3 13.0.0.576)

Jó reggelt! Köszönöm a segítséget. Úgy látszik, valami programmal ütközik. Ha tudtok valamit szóljatok. A három gépen ami közös: Norton AV 2005, Acrobat Reader és Distiller. Megpróbálom egy csupasz gépen talán a hétvégén. Ha esetleg megtudtok valamit, kérlek szóljatok.

Link to comment
Share on other sites

szitagrafix

Sziasztok!

 

Nem ide való téma. Visual Basicben azt szeretném elérni, hogy az az oldalméretet az összes kijelölt objektum méretére állítsa. Kihez forduljak segítségül?

 

Gábor

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Próbáld ki a Norton nélkül. Köztudott, hogy "eszi a gépet". ;)

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Ahogyan azt ígértem, az ilyen egyszerû feladatokra megpróbálunk minél hamarabb akár itt is válaszolni :D

 

Az alábbi kódot a Visual Basic for Applications szerkesztõjében (Tools :nyíl: Visual Basic :nyíl: Visual Basic Editor) a Global Macros egyik moduljába kell elhelyezni. (Esetleg létrehozni az ilyen programoknak egy saját modult az Insert :nyíl: Module utasítással.)

Sub SetPageSizeToSelected()
    If ActiveSelection.Shapes.Count = 0 Then
        MsgBox "Válassz legalább egy objektumot!", vbExclamation: Exit Sub
    End If
    
    ActiveDocument.Unit = cdrMillimeter
    
    ActivePage.SizeHeight = ActiveSelection.OriginalHeight
    ActivePage.SizeWidth = ActiveSelection.OriginalWidth
    
    If ActiveSelection.Shapes.Count > 1 Then
        ActiveSelection.Group
        ActiveSelection.AlignToPageCenter cdrAlignHCenter + cdrAlignVCenter
        ActiveSelection.Ungroup
    End If
End Sub

A második "If-End if" az oldal közepére is mozgatja a kijelölt objektumokat, de ebben benne van az a kockázat, hogy esetleg a különbözõ rétegekrõl az aktuálisra kerül mindegyik kiválasztott rajzelem. Ezért ha ez gondot okoz(hat), akkor ezt el kell hagyni, és kézzel megoldani a középre igazítást.

 

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Eh, ezt gyorsan el is mentem. Még nekem is jól jöhet. :D

Link to comment
Share on other sites

szitagrafix

Ahogyan azt ígértem, az ilyen egyszerű feladatokra megpróbálunk minél hamarabb akár itt is válaszolni :D

Nagyon szépen köszönöm! Kipróbáltam, nagyon jól működik. Nem is találok szavakat! Felnézek rád!

 

Poós Gábor

Link to comment
Share on other sites

Greene

Tulajdonképpen a márciusi PC Worldben csak egy két oldalas cikk volt róla :démonikacaj:

OFF: Azt a számot sem kaptam meg. :upsz::(

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Örülök, hogy segíthettem! ;)

 

Ahogyan az elõadáson is említettem, szívesen segítek - és mint látható komolynak tûnõ probléma, nagyon egyszerûen megoldható. Az RGB/CMYK :nyíl: Pantone konverzió "kicsit" komolyabb falat, ahhoz nyugisabb idõszak kell, nem két lapzárta és néhány felgyülemlet (meggondolatlan) ígéret :)

 

(Kérlek szépen, ne ídézz ilyen sokat, elég csak egy rövid utalás. (Javítottam. - TRf))

 

@Greene

Pedig lassan már az áprilisi miatt kell reklamálnod :) Szerintem próbálj szerezni, mert egész jó cikkek voltak benne ;)

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Nem érzékeltem, hogy komolyabb rendszerigénye lenne az X3-nak, mint a 12-nek. Az én konfigomon is simán fut. Szerintetek van olyan funkciója a Xara XS-nek - az e havi ingyenes vektorgrafikus csodának -, ami miatt érdemes lenne a CDR X3 csomag mellé feltelepíteni? (Webdesign-nal is foglalkozom.) :?: Most épp úgy látom, hogy nem, de nem ismertem még ki teljesen a CorelDRAW-t. :upsz:

 

Szerintem is vérszegény volt a cikk az X3-ról.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Az XS-sel (de fõleg a teljes Xtreme-mel) sokkal egyszerûbb például webes gombokat, háttereket, egyéb kiegézítõket készíteni, mint a CorelDRAW-val.

 

Mit értesz "vérszegény" alatt?

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

A cikk a program kevés újdonságát fejtette ki bővebben, és ez a programhoz szerintem nem méltó, relatíve szerény terjedelemben is meglátszott. :S

 

Az XS-sel (de főleg a teljes Xtreme-mel) sokkal egyszerűbb például webes gombokat, háttereket, egyéb kiegézítőket készíteni

De mennyire könnyű beletanulni? És érdemes-e azok után, hogy a Flash-t is tanulom?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Relatíve szerény terjedelem? Két és fél oldal volt!!! :pislog: Na, most már kíváncsi vagyok, mennyi lett volna méltó?

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Minimum egy 200 oldalas melléklet, de csatolhattátok volna a referenciakönyvet is a magazinhoz. :D

Viccet félretéve! A videószerkesztõ progikkal majdnem minden számban 5-10 oldalon keresztül foglalkoztok. Szerintem azért a Corel is megérdemel ennyit, legalább egyszer.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Meggyőződésem, hogy a tartalom a lényeg. De talán 4-4 és fél az általam említett tartalom kifejtésére, ha az ábrák sűrűsége nem változik. Balázs, ha karakterszámban kérdezted volna a válasz sokkal egyszerűbb lett volna, tekintve, hogy másodállásban én is újságíró vagyok. ;) Másrészt egyetértek nagygabor-ral: bizony, a videószerkesztők jó nagy helyet kaptak, ráadásul egy-kettő (nem több - Pl. Adobe cuccok) az átlag felhasználó számára drágák amellett, hogy jókora hiányosságaik is vannak (pl. szűk videoformátum-támogatás - MPEG-4).

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Arról nem is beszélve, hogy talán nem is használják õket annyian, mint a Corelt. (De ez közel sem biztos.)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...