Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videószerkesztõk


zazie

Recommended Posts

zazie

Ma már olyan videószerkesztõ csodák vannak, hogy hollywood elbújhat mellette. Színesek, világítanak, villognak össze-vissza. :D Szóval nézzük ki, mire voksol.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Engedelmeddel kivettem a Premiere Pro-t, mert a többi a home usereknek készült, az pedig nem. ;)

Én nem szavazok, mert a szívügyem a Pinnacle, de a 10-es verzióval nem vagyok kibékülve, csak a 9.4.3-assal.

Link to comment
Share on other sites

Judge

Eddig már használtam az Adobe Premiere 6 és 6.5-öt, melybõl az utóbbi jóval több hasznomra volt. Nemrég viszont az Ulead Video Studio 8-hoz volt szerencsém(?). Felemás tapasztalataim vannak vele.

A VirtualDub-ban viszont még nem csalódtam :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
web

Én Abode Premier pro-t használok, meg After Effects-t, ami szerintem nagyon jó program.

 

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Sony Vegas 6. Írtam is róla egy tesztet.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

A VirtualDubbal nem vagyok mindig kibékülve. Igaz, sok szûrõt tartalmaz, de a teljes, 50 soros feldolgozást nem tudja se a progi, se a szûrõk. :mérges:

És akkor itt már be is fejeztem a használatát, mert nem DV-vel dolgozom, hanem MJPEG-gel. Ha már van olyan kártyám... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Szinte mindegyiket kiprobáltam, amikor a vásárlásra került a sor - és ez egyezik a szavazatommal is - az Ulead programot választottam. Miért is? Könnyen kezelhetõ, beleásva magát az ember nagyon sok ügyes trükköt tud alkalmazni, stabil és otthoni felhasználásra bõven elég. Szövegkezelés területén lehetne jobb - abban a PowerDirector 5 a nyerõ -, de remek a MultiTrim (vágószerszám) funkció és a végén remekül kódol a program. Kijött a 10-es verzió is, ott már alapból tudja az 5.1-es hangot.

Link to comment
Share on other sites

Richy

Én Adobe-t használok, meg VirtualDub-ot, dehát az elsõ más kategória.

Az Adobe-ra tettem voksom.

Link to comment
Share on other sites

payskin

A céget? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Pityus

Sajnálom, hogy az Ulead MediaStudio kimaradt a felsorolásból. A barátaimmal a Pro7-es verziót használjuk, és eddig nem csalódtunk benne.

Üdv: Pityus

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Afro87

Ahogy a bevezetõben is írva vagyon, manapság már tényleg rengeteg jó videószerkesztõ közül lehet választani, van amelyik komoly, de nem elég felhasználóbarát, van ami ennek az ellentettje és van, ami az arany középutat igyekszik megtalálni. Én ezen utolsó kategóriába sorolnám a Sony Vegas-t és a Pinnacle-t, amik egyébként személyes kedvenceim is. :) Szerintem remekül kiegészítik egymást, mindkettõvel meg vagyok elégedve. :kocc:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kovács Gyula (MiniDisk)

Én a VideoReDo Plus-t használom.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
dorka88

Sziasztok!

Roppant kezdõ vagyok a témában. Tavaly kicsit vágtam Vegas 5-tel, és most megint úgy adódott, hogy hangfájlokat kéne összevágnom. Letöltöttem a 8.0 próbaverzióját, és mindent megtaláltam rajta, ami kellett nekem, kivéve azt, hogy hogy lehet 2 külön elmentett fájlt egymás mögé megnyitni - az kéne, hogy az egyiknek a közepébe beletegyem a másikat. Nincs ötletetek? Mert az 5.0-ban csak megnyitottam az Explorerben és behúztam a sávjába a már megnyitott alá/fölé/mögé, de a 8.0-ban nem megy... :zokog:

Segítsetek légyszi, ha tudtok, hétvégére csinálok szülinapi ajándékot...

Köszi!

dorka

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
BTcarter

Sony Vegas 7.0-t használok! Teljesen megv agyok vele elégedve, most pedig hamarosan az After Effect-be vetem bele maga, remélhetõleg sikerül egy kicsit magsabb szintre fejlesztenem a videóimat és több lehetõslég tárul elém!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Fujitsu

Én a Premiere Prót használom. Nem egyszerû a kezelése, de meg lehet tanulni. :)

Link to comment
Share on other sites

Gabcsi

Sziasztok!

Én amatõr vagyok, ezért szeretném kérni a segitségeteket és azt is, hogy egyszerûen megfogalmazva válaszoljon nekem valaki.

A következõ weboldalról szeretnék állóképeket és videorészleteket lementeni:

 

Link: http://www.hniezda.sk/index.php?option=com...4&Itemid=34

 

Ingyenes szoftverrel. Mivel és hogyan tudom ezt megtenni? Informatikában járatosabb ismerõseimet is kérdeztem, de nem tudtak segiteni, õk ajánlottak benneteket.

XP-vel megy a gépem, és Windows Media Player van rajta.

 

ELõre is köszi a segitséget!

 

Gabcsi

Link to comment
Share on other sites

kabelnet

Filmek vágására szerintem legjobb a Pinnacle Studió (egyszerû, gyors, de precíz)

Van kivétel: mpeg filmeket a Womble mpeg wideo wizard-al jobb kezelni (pl. Panasonic DVD felvevõn felvett filmekbõl a reklámok kivágása): nincs újrakódolás.

Viszont én a Stúdióval AVI-t csinálok és abból a ProCoder-el MPEG-et. Ezt szoktam meg anno és szerintem nagyon jó.

Utána a DVD már az Ulead Movie Factory-val készül, mert ennek a menü kezelõje szerintem nagyon egyszerûen mûködik és mégis látványos eredményt lehet elérni.

Ha felirat (subtitle) is kell, akkor az elkészült menüt és az mpeg-eket egy Sonic DVD producer-el szoktam összerakni (no ez nem az enyém!)

Fotókból film témában a ProShow Producer-el készül az AVI (utána mint elöbb).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...