Jump to content
GSForum - Segélyvonal

RAW nyers képek feldolgozása


nagygabor

Recommended Posts

nagygabor

Sziasztok, tudtok nekem olyan progit ajánlani, ami a Panasonic FZ30-as gépem RAW fájlját képes feldolgozni?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Adobe Photoshop CS2

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

A Pixmantec honlapján található információ szerint (System Requirements and Camera RAW Support) a RawShooter essentials 2006 ismeri a következõ három Panasonic kamerák RAW-jait tudja megyitni: DMC-LC1, DMC-FZ30 és DMC-LX1.

(És ez egy picit olcsóbb program - még a premium változat is - mint a Photoshop :P)

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Az ár nem volt kérdés! :P

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Pénz nem számít.

Van internet... 8)

 

Tehát akkor?

Az Adobe-ot próbáltam, de az sajnos fekete csíkokon kívül mást nem nagyon tudott produkálni.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Bocsánat, nem tudtam, hogy ide miliomosok járnak :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

:D

Gyorsan leugrottam a legközelebbi közértbe és beszereztem az ajánlott programokat.

Egyik sem segített, ezért holnap megyek és visszacserélem õket, hátha adnak értük pár kiló lisztet. :D

@Arpsoft

Az Adobe mért csak csíkokít jelenít meg?

@Giraffe

A RawShooter essentials meg azt írja ki, hogy "Invalid format"

 

Esetleg más szoftver? :?:

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Ki tudsz tenni egy biztosan jó RAW-file-t valahova ftp-re?

Link to comment
Share on other sites

payskin
Az Adobe-ot próbáltam,

Jó tudni: adobe, ejtsd: 'dobi - hangsúlytalan eö betûvel az elején, i-vel a végén. Mintha azt mondanád, hogy ödobi vagy edobi, de az elsõ hangot elharapod, és a hangsúlyt a do-ra teszed.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Köszi Balázs a nyelvórát. ;)

Különben sokan adobnak hívják. Megjegyzem helytelenül.

 

@Giraffe

Persze. Kiteszek egyet, amit a MAXER is úgy akaraja.

Reggel óta ugyan is nem érem el a serverünket. :mérges:

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

(off: a hiba nálad van!)

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

off: Tudom, de nem jövök rá, hogy mi.

Esetleg majd összedughatnánk a fejünket.

 

Nos akkor Giraffe a beígért linkek:

A teszt fotó jpg-je, amit a fényképezõ csinált:KLIKK

A RAW fájl: KLIKK

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
nagygabor

Giraffe, megnézted a RAW fájlokat?

Ha nem, akkor szólj, mert véletlenül letöröltem a serverrõl, de ha kell szólj, és pótolom.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
web

Sziasztok!

Valaki elmondaná, hogy miért jobb raw ba rögziteni képet mint jpeg vagy másba?

Azaz a fényképezõvel.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

@nagygabor

Sorry nem, mert egy 14 byte-os állományvolt csak mire odaértem :(

 

@web

Mert a RAW azokból a pixelekbõl áll, amiket a képérzékelõ látott anélkül, hogy a fényképezõgép mindenféle mûveleteket hajtott volna végre rajtuk. Így sokkal finomabban lehet beállítani az utólagos feldolgzást, mint a kamerában. (Részeletesebben l. a PC World errõl szóló cikkét.)

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Mindegy, megoldottam. Nézegettem a Corel CD-ket, és volt rajta egy Pixmantec RAWShooter nevű program. Felfrissítettem és már kezelte is. A Photoshopot viszont nem értem, mért csak fekete "redőnyöket" mutatott.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Vagyis mûködött az, amit az elején javasoltam :) Ezt örömmel hallom 8)

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Igen, de csak a premium, és a 2006-os. A 2005-ös Essential nem akarta megenni.

Köszi a segítséget. Nem tudtok esetleg hozzá magyarítást, mert elveszek a sok állítási lehetőség között.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Amit én ajánlottam, az az essentials 2006 volt. A premium - tudtommal - nem ismer több géptípust, "csak" szolgáltatásaiban jobb, és fizetős.

 

Eddig csak angol nyelven láttam kommunikálni a programot, nem tudok róla, hogy bárki honosítaná.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
bedecs.hu

Én már szinte csak RAW-ban fotózom egy Pentax *ist DS-sel. "Előhíváshoz" vagy a PS CS2-t használom vagy a Rawshootert, attól függően hogy mire akarom fektetni a nagyobb hangsúlyt. Tapasztalatom szerint mindkettő másban erősebb.

 

Kicsit más téma: Az Adobe kitalálta a DNG formátumot, amit egyre több progi támogat, és lényege a kompatibilitási problémák megoldása minden géptípus közt. A kérdésem az lenne, hogy valaki kipróbálta-e már, mit is tud ez az új találmány, és megéri-e áttérni ennek használatára? Esetleg lehetőség szerint az újságban is be lehetne mutatni pro és kontráival együtt.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

A DNG-t - mivel nyílt szabvány - szinte minden képnézegető és -szerkesztő program előbb-utóbb ismerni fogja. De amíg az Adobe a nagyobb fényképezőgép gyártókat nem győzi meg arról, hogy ezt a formátumot használják, addig csak egy szép nagy lufi az egész. Hiszen biztosan nagyon szép, hogy esetleg a Canon, Nikon, Kodak stb. gépekkel készült RAW képeket átalakíthatom DNG-re - de minek? :?:

 

Arról nem is beszélve, hogy a DNG nem tudom hogyan fog gyártóspecifikus kiegészítőket kezelni? Például mind a két nagy gyártó közép- és felsőkategóriás DSLR-jei tudak hitelesítő információt menteni a CR2 és NEF állományokba. Ezekkel mi lesz a DNG-ben? Vagy hogyan használom ki a Canon 30D-m képstílusait egy olyan formátumban, ami erre nincs felkészítve?

 

Az Adobe pesze, hogy szeretne egy ilyen formátumot elterjeszteni, de kevés esélyt látok arra, hogy a DNG-nek gyakorlati haszna legyen a közeljövőben. Természetesen előfordulhat, hogy tévedek, és ígérem, akkor a PCW az elsők között fogja méltatni az Adobe érdemeit - de addig a DNG megjelenése csak egy hír volt, ahogyan legfeljebb plusz egy cimke azoknál a programoknál, amelyek támogatják.

Link to comment
Share on other sites

bedecs.hu

Hát igen, egy pár képem átkonvertáltam, de nem nagyon vettem észre sem hátrányt, sem előnyt. Mérete szinte ugyanaz, csak egy szabványgyanúsabb formátum. Meg néhány speckó Exif adatot nem tud. :S

 

Csak érdeklődtem, hogy hátha más tud prót vagy kontrát...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
payskin

Felhívom a figyelmet erre a mai hírre. Az Adobe megint "jót tesz" a világgal, rohadnának halomba. Addig töltsétek le, amíg elérhetõ!

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Hétfõn vettem meg a premiumot. Jó volt a megérzésem. :démonikacaj: A közeljövõben nem tervezek gépcserét, ha pedig igen, akkor az 5D-t és at 1D-t amúgy is ismeri a Rawshooter | premium. :P

 

Mint azóta kiderült, ez egyben azt is jelenti, hogy egyben vettem egy - még meg sem jelent - Lightroomot. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Hogy hogy? Aki megvette a Premiumot, az ingyen kap LightRoomot? (Nem álltam meg, és odaszúrtam az Adobe-nak a hír címében. Biztos örülnek. Biztos érdekel ;))

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...