Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Általános kérdések a HDD-rõl


mazda6diesel

Recommended Posts

sz.jános

Az egyik vinyóm (Maxtor 30GB) két egyforma részre van particiónálva (C, D), mivel az xp-t tartalmazó "C" kezd nagyon szûk lenni, arra gondoltam, hogy a "D"-n lévõ progikat törölném és az egész 30GB-os vinyón cak a oprendszer lenne.

Kérdésem az lenne, hogyan tudom ezt úgy megcsinálni, hogy a mostani "C" particiót ne kelljen törölni, azaz ne kelljen az xp-t se újra felrakni? :pislog:

 

Vagy ha ez nem kivitelezhetõ, akkor azt meglehet csinálni, hogy a mostani "C" tartalmát "átmásolom" egy másik vinyó mostani "G" particiójára, és ez lenne a rendszer-particiója?

Ha így csinálnám egyáltalán bebootolna a gép??? :pislog:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Partition Magic-el meg tudod csinálni, hogy letörlöd a D: partícciót, aztán átméretezed a C:-t. Vagy van egyesítés funkciója is, akkor még törölnöd se kéne, hanem a tartalmát belerakja egy mappába.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Sajnos ez a progi nincs meg nekem :( ..., valahonnét le lehet szedni legálisan?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Nagyvalószínûséggel a PCworldhöz adott partícció kezelõ is alkalmas, csak azt nem használtam még. Nézd meg!

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Ha a Paragon Partition Manager-re gondolsz, hááát nem is tudom .... :pislog:

Megnéztem a topicját és az ott olvasottak alapján inkább mellõzöm.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Akkor ezzel nem volt szerencséd... Akkor kérdezgesd körbe a barátaidat, vagy kutass egy keveset picit régebbi alaplapi CD-ken, mert régebben adták párszor az alaplaphoz... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Köszönöm az infókat.

 

Off

Amúgy ez nem szerencse kérdése, mert amit nagyon akarok, általában meg is valósítom. ;)

A nagyon jó ismerõsi körben (fórumtársak, szervizesek) ezt minden gond nélkül meg tudom oldani, csak nem akarom õket minden "aprósággal zaklatni". ;)

On

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Nincs mit :) Sok szerencsét!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
bit

Udv,

 

Gyorsformazas: minden esetben csak a file rendszert inicializalja.

Normal formazas: altalaban csak vegigellenorzi, olvassa a feluletet, csak a fajlrendszert irja ujra (ua, mint a gyors, csak ellenoriz).

(ugymond) melyformazas: mai lemezeknel nincs igazan ertelmezve, leginkabb a lemezterulet 0-val torteno feltoltesere szoktak hasznalni (zero fill). ezt csinalja a powermax is, es meg kitudja mit mahinal.

Remelem segitettem!

 

Magyar Peter

www.adatmentes.net

Link to comment
Share on other sites

Digital Silence

Üdv,

 

Van egy Hitachi HDD-m, az Everest azt írja róla, hogy 60GB, miközben csak 40-es, és a cimkéjén is 40-esnek van feltüntetve. Hol van a maradék 20GB, van-e egyáltalán?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Néha az everest is tévedhet... :hááát: Esetleg nézd meg egy partíccionáló progival, hogy mennyi a partíccionálatlan terület.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

A gépbõl, kisebb-nagyobb megszakítással, furcsa bugyborékoláshoz hasonló hangok hallatszanak. És amikor ez hallatszik a LED villog.

 

Mi lehet ez, mert az Everest hibátlannak látja a vinyót. :pislog:

(A floppy kikapcsolása után is hallatszik.)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Dolgozik a merevlemez. Semmi gond nincs vele. Nekem is ezt csinálja a Maxtorom, csak én jobban hallom, mert külsõ HDD házban van. :)

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Ezek a hangok akkor is hallatszanak ha nem csinálok semmit sem a géppel ...

A furcsa az, hogy amikor még a Maxtor30GB (rendszer) és ez a Samsung120GB (tároló) volt bent, addig semmit sem lehetett hallani ha nem csináltam semmit a gépen.

 

Lehet, hogy hibás az "okfejtésem", de én arra gondoltam, nem azért volt eddig csendes a gépem mert az oprendszer vinyója csak 30 GB-os volt (kisebb keresési terület ???), most meg 120 GB ...

 

:pislog:

Link to comment
Share on other sites

sz.jános
Dolgozik a merevlemez. Semmi gond nincs vele. Nekem is ezt csinálja a Maxtorom, csak én jobban hallom, mert külsõ HDD házban van. :)

Szinte teljesen bíztos, hogy rossz a 120GB-os Samsungom , mert az egyik gépemben egy 30GB-os Maxtor, míg a másikban egy 160GB-os WD teljesen hangtalanul megy!!! Még akkor is amikor dolgozik ... :S:dühös:

És mindössze csak 1,5 éves ...

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Nekem nem folyamatosan adja a hangokat, csak amikor elkezd valamit keresni-csinálni. Egyébként teljesen csendben van.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

 

Mint ahogy már elõzõekben is írtam, nálam folyamatosan, de rendszertelenül zajos. Még akkor is ha nem csinál semmit ...

Viszont a másik kettõ, ehhez képest, mindig "hangtalan"

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Akkor elõfordulhat, hogy a motor kezdi megadni magát, bár szerintem én az olvasófej hirtelen mozdulatait hallom "zajnak", míg az esetedben másféle hangok lehetségesek, de én sem tudnám jobban leírni a hangot, minthogy bugyborékolós jellegü.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
atikovi

Azt szeretném megkérdezni, hogy hány V kell egy winchester mûködéséhez?

Azt szeretném megtudni, hány volttal mûködik a winchester.

 

Elõre is köszi...

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Attól függ mekkora?

Egy átlag 3,5"-os vinyó 12V-ot ad a vinyónak és 5V-ot az elektronikának. De például már egy 2,5" noti vinyó bõven el van az 5V-jával...

Link to comment
Share on other sites

mrmatyi

üdv!

azt szeretném kérdezni,hogy a merevlemezeknél miben külömbözik a 8MB-s és a 16MB-os gyorsítótár?

a 16MB-os gyorsabban dolgozik mint a 8MB-os?

egyáltalán milyen hdd-t ajánlanátok a kettõ közül?

melyik jobb??

köszi!

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Egyértelmûen a 16MB-os a jobb, hisz az több cuccot tud tárolni ideiglenesen a legnagyobb sávszélen. Mindenképpe a 16MB-os a nyerõ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Kovács Dávid ( Davs )

Hy!

Most így néz ki a gépem:

.....................DVD-RW

1. IDE kábel <

.....................DVD-ROM

 

.....................HDD

2. IDE kábel <

 

Mi történne, ha kivenném a DVD-ROM-omat, és a DVD-RW-t és a HDD-t egy ide kábellel kötném össze? Mert a kollégiumban szükségem lenne a DVD-ROM-omra egy kábellel együtt. Csökkenne a teljesítmény vagy valami?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Semmit nem csökkenne, csak 80 eresnek kell lennie a kábelnek. És ügyelj a jumperelésre. a vinyó master legyen, a DVD-RW meg slave.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
firewolf

Hello!

 

Remélem még nem volt ilyen kérdés... Szóval: egy ember egy másik fórumban azt írta, hogy a winchestert nem szabadd fejjel lefele üzemeltetni. :pislog: Van ennek valóságalapja?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...