Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Általános kérdések a HDD-rõl


mazda6diesel

Recommended Posts

mazda6diesel

:szia:

 

Azt szeretném tudni, hogy hány voltról mûködik egy hdd? Olyat hallottam, hogy a tányérok forgatásához 12V szükséges a fej mozagatásához pedig 5 V. :pislog: Szerintem ez hülyeség. Vagy nem? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Nem lehet tudni. Minden így megy. 12V-ot és 5V-ot is kap. Az optikai meghajtók is, meg majdnem minden, ami a gépen belül van és köze van az adattároláshoz.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Azért kérdeztem mert a fõnõköm szeretne egy kulcsos kapcsolót bekötni a vinyóhoz, hogy egy kulcs segítségével el tudja zárni. És itt az a kérdés, hogy milyen kapcsolót vegyen: ami egy feszültséget tud lekapcsolni vagy pedig reléset ami több lehetõséget is ad.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Szerintem inkább reléset... Szerintem az igaz, hogy a 12V a motoré az 5 pedig az elektronikáé....

Link to comment
Share on other sites

Adani

Mind a kettõt le kell kapcsolni, de a winyót nem arra tervezték, hogy menet közben ki lehessen kapcsolni. Sok mobil racken is van ilyen kapcsoló, ami leveszi a feszültséget, de attól még nem jó ötlet menet közben lecserélni. Vagyis nem egészséges. Tudok olyan esetrõl, mikor megtették gond nélkül, de olyat is, hogy meghalt tõle az alaplap, vagy akár a wincsi. Nagy lutri, lehet, hogy gond nélkül megúszod, de lehet, hogy nem. Én nem kockáztatnék.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Köszönöm! Nem menet közben szeretné kikapcsolni, hanem amikor végzett és más fog ülni a gépe elé. Tehát kikapcsolt állapotban.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Akkor már egyszerûbb egy mobil racket venni, amin van kikapcsoló gomb az elején.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

De ha valaki hozzá fér a gép beléhez, már nem ér semmit a kapcsoló... Egyszerûen átrakja egy másik tápra.. :ötlet: Lehet jobb lenne egy USB-s mobile rack... Az menet közben is kapcsolható, és ki lehet venni a vinyót, majd magával viheti az adatait féltõ emberke...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
mazda6diesel

:szia:

 

A merevlemezek el tudnak úgy romlani, hogy egy funkciója elromlik de attól a többi még működik? Pl.: elromlik az ncq de attól a vinyó még megy tovább. Létezhet ilyen?

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Az NCQ az nem tud elromolni. Ez nem egy része a HDD-nek hanem egy technológiai tulajdonsága. Amúgy ha valami megdölik a HDD-ben akkor az egész megdöglik. (elektronika, olvasófej, motor ...stb)

Link to comment
Share on other sites

Greene

Ezzel azért vitatkoznék... ;)

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Ha magadban tartod a véleményed akkor semmi értelme nincs a vitatkozásnak :D Bár biztos vannak olyan vinyók amik képesek hibás elektronikával, rossz motorral és tönkrement olvasófejjel mûködni :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Van igen. Volt ilyen Maxtorom. De kb. 1KB/perc adatáviteli sebességgel ment ... :D

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Használod is még mind a mai napig ? :) (120GB-os Seagate-el már én is találkoztam ami csak PIO4-et tudott)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Használod is még mind a mai napig ? :)

 

Volt ilyen Maxtorom ...

Tehát már nincs, ezért nem is használom. :)

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

De miért nem tartottad meg ha még mûködött ? :démonikacaj: Vagy úgydöntöttél hogy ki kell cserélni mert valami megdöglött benne ? ;)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Kérdésem a következõ lenne: Mi a különbség a gyorsformázás, és a formázás között. Attól eltekintve, hogy a formázás kb. 5-ször annyi idõbe telik, mint a gyors formázás?

 

Illetve kell e az új HDD-t legelsõ alkalommal formázni, vagy elég gyorsformázni? Mi a jelentõsége a kétféle formázásnak?

 

Annyit tudok, hogy a már használt merevlemezeket elég csak gyorsformázással kezelni. (Hogy jól tudom e, arra a megerõsítést, vagy az ellenvéleményt Tõletek várnám.) :)

Link to comment
Share on other sites

urughai

És ugye van még a mélyformázás is, amivel kiegésziteném az elöttem szóló kérdéshalmazát(és persze én is kíváncsi vagyok a különbségekere).

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Gyorsformázás csak a partíciós táblán az adatok szektorbejegyzéseit törli, tehát lényegében az adatok érintetlenek maradnak addig amíg arra a területre nem másolsz valamit. A (teljes) formázás pedig a partíció minden egyes szektorában törli az adatot, innét már körülményesebb az adatvisszaállítás. A mélyformázást nem tudom mire való :)

 

Új HDD-nél érdemesebb elsõnek teljes formázást csinálni. Én már jártam úgy hogy partícionálás után kaptam egy hibaüzit, hogy addig nem enged gyorsformázni amíg nem volt egy teljes formázás. Használt merevlemezeket tényleg elég gyorsformázással kezelni, de biztos ami biztos alapon én azoknál is csinálnék egy teljes formázást, mert kitudja mi van rajta :) Vannak olyan ritka vírusok amik a partíciós táblába is képesek beírni magukat, tehát akárhányszor formázhatod a HDD-t teljesen vagy gyorsan akkor is ott lesznek. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

urughai

A mélyformázással a Maxtorokat buherálható Powermax nevezetû programban találkoztam (low level format). Találtam egy elég részletes leírást az egész folyamatról itt.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
Chabi: Köszi a választ! :istenvagy:
Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

A mélyformázással a Maxtorokat buherálható Powermax nevezetû programban találkoztam (low level format). Találtam egy elég részletes leírást az egész folyamatról itt.

Mélyformázás még régebben volt, egy ideje már csak annak hazudják.

Link to comment
Share on other sites

urughai

Igen, többek közt a leírás is errõl szól és valóban idõpocsékolás...

Link to comment
Share on other sites

Adani

Ráadásul az új winyókat nem kell, és nem is lehet mélyformázni. Teljesen felesleges, és jobb nem is szórakozni vele, mert ha mégis sikerül, akkor sok probléma forrása lehet. Egyszerûen nem kell átírni a gyári adatokat, mert beláthatatlan következményei lehetnek. Lehet, hogy egyáltalán nem fog mûködni utána, de az is lehet, hogy fog, csak bizonytalanabb, lassabb lesz. Egyszóval a mélyformázást kerülni kell, és jobb nem játszani a tûzzel.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Én egy egyszer használtam ezt a funkciót - kipróbálandó a Maxtor szoftverét. A 3-as Maxblastot. A 80-as merevlemezembõl 40GB-ost csinált. Aztán letöltöttem a Maxblast 4-est, amiben már NINCS ez a funkció, és nagy nehezen vissza is tudtam hozni a másik 40GB-ot ... Szóval tényleg nem szerencsés ennyire mélyen belenyúlni a merevlemezekbe.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...