Jump to content
GSForum - Segélyvonal

LightScribe


hippo

Recommended Posts

hippo

Sziasztok!

Ilyen téma még nem volt ...

 

Konkrét problémám:

LigtScribe-os író a gépben (LG), a hozzá adott Nero express szoftvert telepítve megvan a LighScribe funkció. Ellenben akár a régi jól bevált Nero 6.6-ost akár az új 7-est rakom fel (hogy ne csak Nero Express-em legyen), nincs LightScribe funkció!

???

Link to comment
Share on other sites

PPeter

A LightScribe oldaláról http://www.lightscribe.com szedd le a legújabb LS engine-t (ez az íróprogramtól független rezidens LS szolgáltatást frissíti a rendszerben), és találsz ott ingyenes szerkesztõ-nyomtatóprogramot is hozzá.

Link to comment
Share on other sites

Miki2

Nekem az a prblémám, hogy a felrajzolt kép és szöveg halványra sikerül. Ebbe kérnem a segítséget, hogy hogyan lehet erõsíteni a rajzolaton. Miki2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Precimax

Nekem az a prblémám, hogy a felrajzolt kép és szöveg halványra sikerül. Ebbe kérnem a segítséget, hogy hogyan lehet erõsíteni a rajzolaton. Miki2

Hello. Nekem van egy LG DVD lightscribe-os íróm. Ugyanevvel a problémával küszködök én is. A megvett CD vagy DVD lightscribe-os lemezborítóján nagyon szépen "reklámozzák" ugye? De valóságban nem az igazi. Elõször egy NEC Label Flash DVD-írót vettem, aztán kicseréltem erre az LG-re. A Label Flash technológia ugyanaz, gondolom én, mint a lightscribe csak kék színben, és nem barnás-mustáros. Na, vissza a lightscribe-hoz! Én azt mûveltem, hogy a színes képbõl csináltam fekete-fehéret, aztán kontrasztosabbá tettem és aztán írtam ki a lightsribe-os lemezre. Így talán már lehet élvezni ezt az technologiát is. Próbálkoztam már a Neróval, a SureThing CD Label 4-gyel is, de mindegy melyikkel csinálod. A lightscribe honlapján még van egy pár szoftver, és ugyanonnan letöltöttem még egy szoftvert, valami a kontraszthoz jó. ELCU UPDATE-LIGHTSCRIBE 1.4.84.1

 

Hát remélem, hogy csak jó lesz elõbb-utóbb. Sok sikert.

 

ÜDV, PRECIMAX

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

Pige

@Miki2

 

Erre a célra van program, amit itt megtalálsz. Kicsivel tovább dolgozik, de jobb lesz a minõsége a képnek. De emlékeim szerint most került az újságba errõl teszt, érdemes elolvasni.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Piero

Sajnos ez a gond jelentõs!

Lg light scribe-os meghajtó, ír, olvas, beszél, csak éppen egyetlen software sem ismeri fel.

Light scribe drive not detected!

Mi a megoldás?

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Netkaloz

Üdv Mindenkinek!

 

Órák óta nem sikerül egy lightscribe lemezfelületet elkészítenem, mindig hibát jelez, ha egyáltalán elindul.

A Nero-val kezdtem, elõször lefutott az írási folyamatot jelzõ ablak, de az író be sem kapcsolt.

Aztán elindult az írási folyamat, de kis idõ múltán belsõ hibára hivatkozva leállt.

Azóta próbáltam Sure Thing programmal is, de egyszerûen lefagy, az elõnézeti képet sem tudja megmutatni, az írást nem kezdi el, lefagy.

Az író ír rendesen adatokat, és a lightscibe funkció is mûködött , fél éve nem használtam címkeégetésre, de ez nem befolyásolhat semmit.

Harverhiba lenne?

Az adatokat megírja rendesen.

Nincs ötletem.

Nagyon bosszantó a dolog.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
h.arpad

Sziasztok!

 

Vettem egy új ASUS dobozos DVD-írót, gondoltam miért ne legyen LightScribe-os, 1000 Ft volt a különbség.

 

A gondom ugyanaz, amit már fent is olvastam. A hozzá adott Nero 7 Essentials Cover Designer szoftverével még a legjobb minõségre állítva is, (kb. 20 percnyi munka után), halvány képet ad.

 

A kérdésem az, hogy, ha még egyszer feliratom ugyanazt a képet (ha egyáltalán engedi), pontosan oda fogja a képet gravírozni újra, vagy tetszõleges helyre elforgatva a korongon? Nem lenne mindegy... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Becsoft

Ugyan oda fogja csinálni.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Akkor újabb 20 perc az életembõl... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
matrayzz

Na nekem olyan problémám lenne hogy mikor fel akarom tenni a System Softwaret amit a lightscribe.com -ról szedtem le(LS_Update_1.17.90.1_.exe) és a telepítésnél mikor a starting service résznél van ezt irja ki:

Error 1920. Service LightScribeService Direct Disc Labeling Service(LightScribeService) failed to start. Verify that you have sufficient privileges to start system services.

 

Próbáltam régebbi verziót is. Most tettem újra a gépet, leformáztam mindent, az előtt működött ez a szoftver... Nem tudom mi baja lehet.

 

DVD írom: LG GH-22LP20

Op.r.: Windwos XP Professional SP3

 

Semmilyen szoftvert nem kaptam hozzá. Engem az is zavar, hogy most kaptam karira tesómtól, és egy olyan tokban van hogy:

Asus EN8400 GS silent, csak belül a számla írja azt hogy LG... Na mindegy.

 

Előre is kösz a válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Dozie

Az elsõ lemezem nekem is eléggé halványra sikerült. De 5x-i újra égetésre már korrekt volt a kép.Igaz h több idõt vesz igénybe, de nincs szükség más programokra....

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
RowDragon

Hello Mindenkinek!

 

Adódott egy kis problémám. Kaptam egy LS Samsung dvd írót. Mindjárt fel is raktam hozzá minden progit, amit adtak hozzá, és le is teszteltem. Magát a lemezt rendesen megírta, de a képkészítés egy kicsit félresikeredett.

A Nero cover designer, amikor elindul, mintaként láthatóvá tesz a lemez közepén egy fél centis sávot, és rátesz két szöveget, olyan "ide írja a marhaságait" típusút. Ezután, amikor képet teszek fel, az a rész látható rendesen, ami ez alatt a sáv alatt van, a kép többi részétletakarja egy rácsozat. Amikor meggravírozom a lemezt azon csak annyi látható, amit a sáv nem fed el. Na, megpróbáltam újra, jobban átnézve, lehet ám annak a sávnak a szélességét állítani! Cool. Kitekertem, hogy ne zavarjon, újra megírtam, de magasról letojta, nem csinált semmit. Harmadik próbálkozásra sikerült valami számomra ismeretlen nero összetevő segítségével a teljes képeket feltenni a lemezre, de halványan. Így a lemezen most van 3 kép, amiknek a közepe éles a sáv mentén körbe, a többi részén meg mintha zsírpapír lenne. Átnéztem a beállítási lehetőségek listáját, semmi. Magyar, így az sem gond, de mi a fészkes bocicsoki van?!

Mit nem találok? Vagy hol nem találom? HELP!

 

Megj:

Kipróbáltam ezt az acoustica nevű labeler progit, és ugyanúgy halványra karcol.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Szia!

Indístd el a Nero Cover Designer-t. Ha a LightScribe-os összetevőket rendesen feltelepítetted, a felbukkanó 'Új dokumentum' ablakban lesz egy választható LightScribe típus. Azt kiválasztod, majd Üres Alapdokumnetum. Ennek egy üres cd/dvd lemezt kell felhoznia. Erre tudsz jpg / bmp fájlból képet rakni (jobb klikk, Behelyezés / Kép), amit méretre tudsz állítani. A bal oldali eszköztárból is tudsz dolgozni.

Az, hol halványan karcol, beállítási probléma lesz. Az írás előtt ki kell választani a minőséget.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
forrozoli

Sziasztok!

Nem vagyok nagy fórumozó, de most bajban vagyok, segítsetek, ha tudtok!

Compaq Presario CQ61-em van, benne lightscribe-os író...

A gondom az, hogy a tökéletesen megírt dvd-im addig lejátszhatóak, amíg meg nem lightscribe-ozom õket. A gépem 80%-ban igaz lejátsza õket, de asztalin az arány kb. 10%...Verbatim lemezeket használok...A nyomtathatókkal semmi gondom! Szerintetek kihez forduljak, mit tegyek, van valakinek tapasztalata?

Köszönettel: Forró Zoltán

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Szerintem hamisított Verbatim lemezzel van dolgod. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

forrozoli

Köszi a gyors reagálást!

...lehet, no de a Székesfehérvári Media Markt-ban talán mégse...

Corwell kft-s import, artisjus-os holi, akkor hogyan???

Az érdekelne inkább, hogy harveresen létezhet-e ilyen jellegû hiba?

Szerinted???? A HP-nek már írtam, de még nem jött válasz...

Z

Link to comment
Share on other sites

pzsolt1981

Sziasztok!

 

Vettem egy írót pár napja ás nem akarja csinálni a dolgát. LS engine friss telepítve. nero 7 -el próbáltam, de leáll valami belsõhibára hivatkozva.Aztán droppixel próbáltam az sem csinált semmit. fórumokon olvastam, hogy a nero 6 az tuti, de az fel sem ismeri a lightscribét. és miután felraktam a néro 6ot utána újra próbáltam droppixel és 50 % ig meg csinálta. és a felirat így ketté van vágva csak az alsó része látszik... röviden ennyi.

milyen label makert használjak ami tuti?

olvastam még valahol chipsetfrissítésröl is de azt meg nem tudom hogyan kell.

segítsetek

Link to comment
Share on other sites

ftamas78

Sziasztok!

Nem teljesen idevág a téma, de nem tudok új témát nyitni még:(

 

Szóval a problémámnak mindenhol utánanéztem, nem találtam megoldást.

Van egy .cue file-m és mellett vannak zenék .flac-ban.

A flac ok, le tudom játszani, nérom már ismeri.

A gond a cue-val van. Azt hogyan használjam.

A cue így néz ki szövegszerkesztõvel megnyitva:

 

REM GENRE Classical

REM DATE 1974

REM DISCID 80122108

REM COMMENT "ExactAudioCopy v0.99pb5"

FILE "01 - Symphonie No1 in C Op21 - 1 Adagio molto-allegro con brio (Kurt Masur).wav" WAVE

TRACK 01 AUDIO

INDEX 01 00:00:00

(..)

FILE "08 - Symphonie No3 in Eb Op55 ''Eroica'' - 4 Finale (Kurt Masur).wav" WAVE

TRACK 08 AUDIO

INDEX 01 00:00:00

 

A 3 pont heyén kitöröltem a 2-7-ig tartó számokat.

 

Milyen programmal tudom ezt "rendesen" cd-ra írni?

Köszönöm

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 9 months later...
szilvasi4

Sziasztok!

 

Van egy LG GH22LS30 tipusú DVD íróm aminek tudnia kellene a

 

LightScribe írást ,de valami oknál fogva mégsem tudja. Valamikor gravíroztam is vele pár lemezt újkorában ,de egy ideje nem használtam. Mondhatnám új állapotban van még.

 

IPB kép

A következõ infót találom a control panelon

 

Van valakinek valami ötlete mit lehetne tenni a funkció visszaszerzésére?

 

A választ elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Feltelepíteni hozzá a LightScribe-os drivert? ;) Vagy az benne van már a Windows 7-ben vajon? Az XP-hez még külön fel kellett tenni valami programot...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...