Jump to content
GSForum - Segélyvonal

A tápegység fogyasztása


[root]

Recommended Posts

[root]

Az lenne a kérdésem hogy egy 420 W-os táp mindig 420 W-ot fogyaszt-e.

Vagy ez csak a max teljesítménylvétel?

És ha nem 420W-ot akkor kb mennyit fogyaszt?(a lent olvashatókon kívül: 1 vinyó, 2 optikai meghajtó, 1 TV-tuner és +1 hálókártya van a gépben)

És ha pl csak 250 W-ot fogyaszt, az azt jelenti, hogy 4 óra alatt kajál 1 kWh áramot?

Elnézést, ha hülyeségeket kérdezek, de teljesen laikus vagyok a témában.

Világosítson fel valaki!

Link to comment
Share on other sites

Adani

Nem fogyaszt mindig annyit. Csak ha teljesen televan a géped. De ha kíváncsi vagy rá egy fogyasztásmérõvel megi s mérheted a teljesítmény felvételét. Egy átlag gép kb. 2-300 W körül eszik.

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Ez eléggé táp függõ. Vannak noname 500W-os tápok amik a 250-t is nehezen adják le :) Ha márkásat veszel akkor igen annyit képes elméletileg leadni.

 

De azért mert a topik címben a táp szó benne van, ezt áthelyeztetem máshova :)

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Otthon elég nehéz 450W-ot kihúzni egy tápból. A legnagyobb fogyasztású konfigok esznek kb. 300W-ot. Erre jön rá a táp hatásfoka, és annyit eszik. Egy átlagos számítógép max. 200-250W-ot eszik.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
vmg
' date='2006. February 16., Thu 23:28' post='92570']

Az lenne a kérdésem hogy egy 420 W-os táp mindig 420 W-ot fogyaszt-e.

Vagy ez csak a max teljesítménylvétel?

IPB kép

Ahogyan azt a fenti ábra is mutatja egy számítógép táp teljesítményfelvétele a fentiek szerint alakul. A szinuszos görbe a hálózati feszülség jelleggörbéje, a másik pedig a vezetéken átfolyó áram lakatfogóval mérve.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Van egy kis fáziskésés a mérésben. mivel a tápegység nulla átmenetnél kapcsol.

Az áram megindulásának időpontja a szinusz görbe nulla pontjában van igazából.

A másik dolog, hogy ez egy adott terhelési állapothoz tartozó görbe. Ahogy változik a terhelés, úgy változik az áramfelvétel is.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
zoli19

Sziasztok!

Lenne egy, lehet elég furcsa kérdésem a tápegységek fogyasztásával kapcsolatban:

Megmértem több tápegység készenléti fogyasztását és feltűnt nekem, az hogy némelyik 15W körüli fogyasztást is produkál! Ezek mind a 350-400W-os kategóriába tartoznak a Codenen-tól a Chieftec-ig.

Ez nagyjából 10 kW/h havonta.

Kivétel volt ezekközül a Spire 350-es ez kb. 5W-ot fogyasztott...?!

Én úgy tapasztaltam, hogy a premieroldalon a 230V-os szűrőkondenzátorok környékén kell az okokat keresni, de nem egészem értem mi ennek az oka. Valós-e ez a fogyasztás egyáltalán. Az áramerősséget mérve (digitális és analóg műszerrel is) sajnos nagyon annak tűnik! :S

 

Mi erről a véleményetek?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Vélemény? Erről olyan nagyon nem lehet, kár, hogy van, de nem tudsz vele mit kezdeni. Egyik táp kevesebbet, másik többet fogyaszt. (Működik a készenléti kör és az, ami előtte van, tehát fogyasztania kell.)

Másik dolog, hogy hiába fogyaszt pl. a Spire kevesebbet készenlétben, soha sem tenném gépbe.

  • Cooler Master Silent Pro M600: 26 W
  • Enermax PRO82+: 12 W
  • Enermax ECO80+: 12 W

egy PH! tesztből

Link to comment
Share on other sites

zoli19

Köszönöm!

 

A Spire táp sajnos valószínû, hogy a hálózati zavarszûrõk hiánya miatt fogyaszt kevesebbet, így egyetlen megoldás marad a kapcsolós elosztó.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Hiányzik az EMI filter meg a többi? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

zoli19

Nem az EMI filter teljes hiányára gondoltam, csak kevesebb alkatrészből áll mint általában szokott (sajnos most nincs előttem), viszont ez tartalmaz passzív PFC áramkört is. Sajnos ehhez a részéhez már nem igazán értek.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Érdekes, hogy nem aktív PFC van benne, az elvileg olcsóbb (bár bonyolultabb).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Temporary

Chieftec GPS-350EB-101A 350W

Fogyasztása 3-4 watt.

Igen, :bocsánat: Stand by állapotban

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Már bocs, de ez lehetetlen. A gyári adatok szerint a táp hatásfoka 70%, ami annyit tesz, hogy 30% a táp saját 'fogyasztása'. Ez 350W (70%) esetében max 150W (30%)!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Stand by állapotot mondta szerintem.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ja, az lehet.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
rascalniggaz

Sziasztok! Szeretném meg kérdezni, hogy nem e tudja valaki, hogy menyi áramot fogyaszt chiftech gps 550 ab? Ha netán tudná valaki nagyon jó lenne ! Elõre is köszönöm !

UI:készenlétbe illetve üzem közbe és, hogy mennyi árot vesz fel belõle a gép ha van dvd meghajtó ill. 1 passzív hûtéses n vidia video kártya?

segítséget elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A Stand-by fogyasztást nem szokták közölni a gyártók, a gép fogyasztása meg nagyon változó. Terheléstől, alkatrészektől függ. Pl. nem mindegy, hogy egy "pár" wattot fogyasztó atom van a gépben, vagy egy energiatakarékos phenom II, esetleg egy 6 magos intel szörnyeteg (már ami az árát illeti :P). De sok múlik a videokártyán is. Az, hogy passzív hűtésű, az nem jelent semmit. Ha kell hozok neked egy GF2-es passzívhűtéses kártyát, annak "nincs" fogyasztása, egy modern passzív hűtéses kártyával szemben. Igaz a GF2-es kártyán a borda is miniatűr. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...