Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Milyen a TV-Tuner kártyád képminõsége?


VINIKOR

Recommended Posts

VINIKOR

Érdekes lenne összehasonlítani, hogy a tv-tuner kártyák milyen képminõségre képesek. Ezt úgy tudnánk megoldani, hogy mindenki felrakna a netre egy néhány másodperces felvételt amit a tunerkártyájával készített.

Aki tuner kártya vásárlása elött áll, annak hasznos lenne ez az összehasonlítás. Jó lenne megtalálni a legjobb képminõségû tunerkártyát.

 

Nekem Hauppauge PVR-150 kártyám van. Hardveresen mpeg-2 felvételt készít. Fehérvári kábeltv-rõl jön az adás, a kábel egyik ága a modemre csatlakozik, asszimertikus elosztóval. WindowsXP/SP2. Nvidia 71.89 driver. AC3 filter, xVid, DivX, Nero van telepítve, kodekpack nincs. Felvételek, mindenféle szerkesztés nélkül:

- Magyar 1

- Magyar 2

- RTL Klub (magyar)

 

Kérdés a PC-Worldhöz:

Megoldható-e, hogy a PC-Worldben letesztelt tunerkártyákról ilyen kis felvételeket készítenétek és felraknátok a tárhelyetekre, amit mindenki megnézhetne?

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Az ötlet nem rossz, de a kép mindig a szolgáltatótól függ, tehát szubjektív. Inkább alternatív megoldásként mindenki, aki úgy érzi, tegye be a mintavideóját. ;)

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

A felbontás mindegy, vagy a maximálisan megengedett legyen?

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Nem tudom, hogy kell-e max. beállítás ahhoz, be legyen mutatva a képminõség. Talán egy általános jó beállítás is elég. Vagy nem erre gondolsz?

Nálam ezek voltak a felvétel beállításai (ezek nem a max. értékek):

Video beállítás: Quality Level: DVD Extra log play

Rate detail: Bit Rate 4800 KB/s; Bit Rate PEAK 6000 KB/s; GOPs 15

Video Resolution: 720x576

Audio beállítás: Imput type: stereo; Audio Encoder: MPEG1 Layer 2; Sampling Rate: 48kHz; Audio Bitrate: 224

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Nem csak erre gondoltam, hanem a tunerére, mert hibába veszel fel DVD beállításokkal, ha mesze nem kapsz olyat. Tehát a tuner max felbontásán, olyan beállításokal, amilyennel akar az ember.

Link to comment
Share on other sites

Dózsi

Nekem ASUS TV FM cardom van. Ez egy belsõ PCI-os tvkártya. És ahoz képest hogy nem volt drága 10000-11000 Ft elég jó a képminõsége. Ha TV-n nézem vissza akkor szinte teljesen tökéletes. Egy hátránya hogy lassú a gyári programja, de egyébként nekem tökéletes!

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Meg kell bütykölni a driverét, és tuti lesz, valamint DScaler-rel kell használni. :P

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

A gyári programmal vettem fel, a WinTV 2000 progival. Alapból olyan tv-minõségre képes a tuner, mint ami a videon látható. Az auto csatornakeresõ így állítja be a csatornákat, nem nyúltam hozzá. Messze nem tökéletes DVD minõségû. Szerintem ez a max. amire képes a kari, de bár csak tévednék.

Lényeg szerintem, hogy mindenki mutassa meg a legjobb képminõséget amit ki tud hozni a kártyájából.

Link to comment
Share on other sites

Dózsi

Ha videókazettáról veszek át vele gépre, akkor sokkal jobb a minõség, ez miért van?

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Erre a kérdésre itt egy topik. Nem illesztesz be felvételt az ASUS tuneredrõl?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Papet

Nekem egy Hauppauge 350-esem van.

A képminõség szuper, még annak ellenére is, hogy néha vízszintesen bejön 2 csík, szellemképes, és erõsítõ sincs a padláson. :D

 

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...