Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vibráló monitor


Predator

Recommended Posts

Predator

Hi

 

A monitorom elkezd lágyan vibrálni. Olyan mintha káprázna a szemed. Nem tudom máshogy leírni a jelenséget. Mi lehet az oka?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Válassz más frissítési frekvenciát.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ha lehet, akkor magasabbat. ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Predator

nem tudom még most álitgatom ha lesz eredmény szolok

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Predator

Táp volt a probléma.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
isv577

Olyan szépen elterveztem, ha a család más TV mûsort akar nézni, akkor számítogépemhez visszahúzódva én is tudok majd kedvemre TV-ni. (Ami van: AMD 1,8+,512 DDR, TV tuner card, SyncMaster 913N monitor, kábeles routeren keresztül chello classic, direkt kabel TV koax ). Összedugáskor elkezdett a monitor vibrálni. A monitor frekvencia állítással ha magasabb frissítési értéket állítok kevésbé zavaró, de magasabb frekvencián vibrál, lejebb menve zavaróbb. Ha a TV kábelt csak a ház hátsó nem festett fém részeihez érintem akkor is beindul. Gondoltuk földelési probléma, drot ide-oda rakva nem befolyásol (ház-fûtõtest, kábel TV-fûtõtest ugyanez konnektor földdel, stb), próbáltuk az összes létezõ összemérhetõ helyet fesz mérõvel kimérni (konnektor föld-ház, kábel TV-föld, stb: gyakorlatilag 0 fesz különbség). A helyi "szakik-barátok" továbbra is földelési problémára esküsznek, de nem jutok a megoldás közelébe. Hátha Ti már hallottatok ilyen csodáról...?

Köszönettel : János

:mérges:

 

<Elég, ha csak egy helyen teszel fel egy kérdést! arpsoft>

Link to comment
Share on other sites

Atys

Én ma futottam ebbe bele: van egy régi AMD 350MHz-es gépünk TNT2M64 kártyával a munkahelyen. Ma próbáltam újratelepíteni, fel a win98se. Majd amikor a videokártyát felraktam, akkor utána egy percen belül fagy. Pedig ez lett az elsõ amit telepítettem a win után. Addig jutottam, hogy most már nem fagy, de úgy villog a kép minden egérmûveletnél, hogy gyakorlatilag semmit nem lehet látni. Egy idõ után megáll, jó minden, de ha bármit akarok csinálni villog megint egy darabig.

Mi lehet a hiba oka? Eddig ment rendesen, igaz a videokártya másik gépbõl lett átrakva.

Link to comment
Share on other sites

Atys

 

Megoldva! Videókártyacsere lett a vége.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
keno1986

Hello

 

Van egy Samsung SyncMaster 920N 19"-os tft monitorom. Az a gond vele hogy vibrál a kép. 1280x1024-re van állítva a felbontás 60Hz-en, de a ha felrakom 75Hz-re (az a max., amit bír) akkor is lehet látni a vibrálását igaz már nem annyira mint 60 Hz-en. A szervízben is megnézték és ott teljesen jó volt, 60Hz-en futatták. Egy Sapphire radeon 9600XT videokártyám van, de megnéztem egy Geforce 5200-el is azzal is ugyanez volt, a szervízben meg egy radeon 9200-el futott és ott jó volt. Mi lehet a baja?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ez lehet akár a kábel is. A szervízben a Te kábeleddel próbálták ki?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

keno1986

igen, csak a hálózati kábel volt az övék

Link to comment
Share on other sites

keno1986

Már megvan a hálózati kábel volt a rossz

köszi

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
molnarcsaba

Szép jónapot!

Nekem az lenne most a problémám, hogy a monitoromon (LG Flatron T710B), vízszintes vibráló csíkok kezdtenek fel-le szaladgálni néha. Mi lehet a baj?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A grafikus kártyád memóriája is ludas lehet ebben. Hûtésük megfelelõ?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

molnarcsaba

Hmm, kétoldalról is hûtött.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Esetleg kipróbálhatnád a monitort egy másik gépen, vagy egy másik kártyával a gépben.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ateens

A nyáron lecseréltem a gépemet. A régi gépnél az utóbbi idõben mindig remegett a monitor bizonyos idõközönként. Azt hittem, hogy elromlik. A videokarim elég régi volt. A gép lecserélésénél a videokari is le lett cserélve, ATIX1300 512 mega ddrII-esre. És ma megint észrevettem, hogy kicsit remeg rövid ideig. 75Hz-re van állítva. Mi lehet? :S

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
gonba1

Üdv!

 

Samsung SyncMaster 795 MB típusú monitorom van, és az lenne vele a problémám, hogy néha csak úgy magától elkezdi igazgatni a képet jobbra, balra, majd egyszer csak megállapodik :pislog:

Volt osztálytársam azt mondta, hogy LCD-nél van így, mert mindig a lehetõ legszélesebbre húzzák a képet, de nekem CRT monitorom van :ötlet: valaki nem tudja, hogy mi lehet az oka?

 

Írd ki! <PF>

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
h.arpad

Na ezt hallgassátok meg, mert nagyon tanulságos (és talán valakinek segít még itt):

 

A közelmúltban vettem egy új TFT-monitort. Gépre kötöm, bekapcsolom, és látom, hogy diszkréten vízszintes csíkok jelennek meg a képernyõn, és a kép is vibrál, "hullámzik", mintha CRT-monitor lenne, alacsony frissítési frekvenciával beállítva. Persze a frekvenciát eszembe sem jut késõbb piszkálgatni, lévén, hogy nincs sok hatása... Állítgatom a felbontást (persze az ajánlott felbontásnál kötök ki a végén), frissítem a videokártya-drivert, a hangfalakat elteszem mellõle (bár árnyékolva vannak), a rádiós egeret is elviszem a közelébõl, ellenõrzöm a csatlakozókat, mozgatom az adatkábelét, de mindhiába: a vibrálás megmarad. A gépemen több op. rendszer van, rendszerbetöltõm is van (GRUB). Feltûnt, hogy már rendszertöltéskor is vibrál a monitor.

 

Gondoltam, szerviz lesz a vége, sõt, mivel még 3 napon belül vagyok, elállok a vásárlástól.

 

És ekkor jutott eszembe, egészen véletlenül, hogy mi lenne, ha kihúznám a koax. kábelt a TV-tunerkártyámból. És lõn csodálkozás: a kép egy szempillantás alatt megjavult. ;)

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Igen, nekem is ugyan ez volt. Ezt a kábel TV földhurka okozza. Venni kell egy galvanikus leválasztót (izolátort), ami ilyen 1000Ft-os tétel, azt beiktatod valahová a rendszerbe, lehetõleg még az elejére, és még a TV képe is tisztább lesz tõle.

Link to comment
Share on other sites

mike22

Nem tudtam hova tegyem ezt a kérdésem, ezért ide írok:

 

Van egy Belinea 10 30 26-os típusú CRT monitorom. Mivel nincs meg a driver CD-je, ezért szerettem volna netrõl letölteni hozzá, de nem találtam. Illetve nem volt jó a rendszerhez (Win95-re kellene). Tudtok ebben segíteni? Valamilyen driver, amivel frissíteném a monitort, mert így nem lehet használni normálisan!

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Biztosat nem tudok, de próbáld meg 98-as meghajtóval, lehet, hogy segít, mert közel állnak egymáshoz. Neked, ha minden igaz, csak a színkezelés miatt kell. Én lekapnám a monitor hátlapját, és megnézném ki segített be a gyártásba, mert ha jól emlékszem nem gyárt képcsövet a cég. Azért gondolom így, mert az axion-nal, ezt tettem és bejött. Philips képcsõ volt benne és szépen viszi is a meghajtója. Nekem 10 55 75 ösöm volt, azzal nem volt ilyen jellegû gond. A videó kártyán változtattam softvert és program nélkül kényszerítettem a monitort, nagyobb felbontásra és frekvenciára.

Link to comment
Share on other sites

mike22

Köszönöm! Ha hazaérek megnézem! Viszont, mivel régi a gép, ezért nem nagyon akarok rárakni 98-at. Gondolom megoldható 95 alatt is...

 

[sZERKESZT]

 

Nem nagyon találtam meg így se... :mérges: Illetve megint csak fizetõsen. Leszedtem a monitor hátlapját, ott az van írva, hogy maxdata c1770nsl. Err próbáltam rákeresni, de sikertelenül... Egyéb ötlet?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
mike22

Annyi még hozzá, hogy van ezen a gépen több régi játék, és nagyon szaggat. De csak Windows alatt, ha DOS-os játékkal játszom, akkor ninc silyen. A kép csak nagyon lassan adja be a hátteret van, hogy 1 perc, és csak utána lehet játszani. A fényerősség szakaszosan tűnik el, és jön elő. Videókártya probléma lehet? Igazából ez még csak egy 4MB-os gyorsítókártya...

Link to comment
Share on other sites

Kernel

Van .inf fájlom Belineához, de pont a 10 30 26 nem szerepel benne:

 

http://kernel.uw.hu/belinea_301.inf

 

Szöveges fájl lévén, ha megnézed a tartalmát, könnyen át lehetne szerkeszteni, de nem biztos, hogy szükséges ezzel szórakozni. Megjegyzem, illetve látható is, hogy egy ilyen "driver" oprendszerfüggetlen (mármint Windowson belül). Bár konkrétan nem tudom, a Win95 is kezeli-e a monitor.inf jellegű fájlokat.

 

Régen Win98-hoz használtam egy Belineát, mindig úgy csináltam, hogy a Win98 saját listájából kiválasztottam valamelyik Samsung Synchmastert. Ezek hasonló vagy jobb képességűek voltak, főleg a nagyobb Samsungok. Lehet nagyobb képernyőt választani, lényegtelen a végeredmény szemponjából.

 

Ennek csak annyi szerepe volt, hogy a Windows ezután "megengedje" a kívánt frekvencia és felbontás beállítását. Amit persze a Belinea is támogatott, noha rossz beállítással azt egyébként sem lehetne tönkretenni, mert egyszerűen lekapcsol nem támogatott frekvenciákon.

 

Win95-ben nem tudom, hogy megy ez, egyébként a többi leírt problémával nincs kapcsolatban a frissítés/felbontás. Talán a kártya-driver nem megfelelő.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...