Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Szkenner telepítési gondok


Egerb

Recommended Posts

Egerb

Van egy olyan gondom, hogy karácsonyra kaptam egy szkennert...... :lol: - Bocsánat, nem bírtam ki. :P

 

Tehát van egy Xerox 4800-as szeknnerem. Eddig magyar XP volt a gépen, arra simán fel tudtam tenni az illesztõprogramot, a programjait és mûködött is.

 

Most angol XP-m lett, ezalatt sehogy sem tudom feltelepíteni. Az Új hardver keresése varázsló látja a szkennert, de mielõtt az illesztõprogram telepítésére kerülne a sor, kiírja ezt: "This device is not configured correctly. (Code 1)"

Ez mit jelent? :?:

 

Legelõször megpróbáltam úgy feltenni, ahogy a magyar XP-re sikerült is, tehát a telepítõ CD-jérõl. Most feleteszi az illesztõprogramokat és az egyéb programjait, de nem hajlandó mûködni.

 

Letöröltem az összes programot amit feltett, és újra csatlakoztattam. A rendszer kiírja, hogy új hardvert talált, felugrik az illesztõprogram telepítésének az ablaka, és hibára hivatkozva nem telepíti fel az illesztõprogramokat.

 

Elõre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Pötyi23

Szerintem az a baj, hogy megsérült az INF fájl, ami az illesztóprogram leírója, és ezért nem tud települni. Azt kellene megpróbálnod, hogy netrõl leszedsz egy frissítést hozzá. Megtalálod itt: XeroX homepage

Illetve még egy nagyon fontos dolog, amit megtanultam:

USB-s eszköz telepítésének menete install CD segítségével:

- Eszköz kicsomagol

- Áramba bedug (ha kell neki)

- Kábel megfelelõ vége az eszközbe

- CD-rõl telepítés

- Restart

- MOST BE LEHET DUGNI AZ ESZKÖZT A GÉPBE

- Felismer, feltelepít, ujjong

- Használatba veszi

 

Szerintem erre az analógiára ráhúzva próbáld meg újratelepíteni az eszközt. Ha ez sem megy, akkor hardver kézi kiválasztásánál van egy olyan lehetõség, hogy az illesztõprogrtamoknál Saját lemez...... gomb. Ezt megnyomva a CD-n megkeresed az INF fájlt, aztán hátha. Más ötletem nincs.

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Köszönöm, megpróbálom. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Egerb

Sajnos a probléma továbbra is fennáll. :(

De már nem csak a szkennert, hanem a videokamerát sem ismeri fel! :mérges: A magyar XP-vel csak rácsatlakoztattam, és már fel is telepítette. Itt is elkezdi telepíteni, de az elõzõekben leírt hibaüzenettel leáll a telepítés. Nem lehet, hogy az oprendszer INF-jei nem megfelelõek? Hogyan lehetne ezt frissíteni? :?:

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
dolau

Hello

Szeretném kérni,ha valai tud valami használható progit,segitsen.

Van egy XEROX 4800 OneTouch nevü szkennerem. Elõször feltelepült

használtam is de valami miatt nem müködik.

Napok óta próbálom ujra telepíteni, de nem sikerül, még leszedni sem.

/PaperPort SE 8.0!/Ha lenne valami más progi inkább azt használnám,ha ezt nem lehethelyrehozni.

Köszi

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
dawn

Hali! A gondom a következõ: van egy Vivid 3x-es scannerem, de a telepítõ CD sajnos eltört és nem tudom hol találok hozzá megfelelõ programot. Légyszi segíts! Fontos lenne!

:(

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Egy pár másodperc Google után (tudod: www.google.hu ): drivers.hu ill. Link

És a józan paraszt ész után: Link (a lap alja felé) pontosabban az XP driver itt van:Link

Link to comment
Share on other sites

dawn

Ezer hála és köszönet!!!

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
aronm

Hali!

 

Nekem az lenne a gondom, hogy nem tudom a hp 2400-as szkennerünket, illetve édesapámét feltelepíteni a gépre, mert az xp magyar, és ez a szkenner multilingual, tehát többnyelvû, de csak angol xp-re lehet felrakni.

Ugye nem kell egy másik szkennert vennem?

 

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Szerintem az oprendszer és a szkenner telepítõ nyelvének az égvilágon semmi köze egymáshoz. Más lesz a hiba.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Icu

:Sír: Volt egy működőképes CanoScan Lide 25 szkennerem. Mivel sokáig nem használtam, bekerült a "nem használt asztali paraméterek" közé. Most kellett volna újra használni, nem működik. Először az egyik (leghátsó) meghajtó jelezte, hogy itt a hardver, de nem tudta megnyitni.

Mivel a telepítő lemezemet "eljátszottam" valahová, letöltöttem a programot, semmi. Gondoltam a hardvert is ujra kell kezdeni, igenám, de a varázsló az új "printert" hozta be és sajnos minden bekapcsolásnál megjelenik a varázsló és nem tudom eltüntetni sehogy (nem tudom az új hardver hozzáadását kitörölni). Az hagyján, hogy nem működik a szkennerem, de folyton új printert akar hozzáadni, ez már sok.

Ha valaki tud, kérem segítsen. Köszönettel icu.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Endre Batya

Sziasztok. HP Scanjet 4070 Photosmart scannert használok már kb. 2 éve. Nem is volt vele semmi gond de az utóbbi időben a saját programja állandóan lefagyott ( nem válaszol ). A dolgot megúnva letöröltem a programot és azóta nem tudom újratelepíteni. Vagyis a telepítés látszólag rendben végigfut ki is írja hogy rendben, nálam viszont " se kép se hang ". Parancsikon sem készül pedig telepítéskor bejelöltem.? A szkennert külső programmal tudom :( használni ( Fast Stone ), jó lenne azért az eredeti program is mert ott sok más beállítási lehetőséget is ki tudnék használni. Ja az első eltávolításnál a Revo Uninstalert használtam, lehet hogy túl jól sikerült az eltávolítás és ez most a gond ? Tud valaki segíteni rajtam?

Edited by Endre Batya
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...