Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Ûrlap villogás


haszida

Recommended Posts

haszida

Sziasztok!

 

Szóval a diagnózis a következõ:

Access 2003 SP1 -el fejlesztek egy alkalmazást. Minden szép és jó egy dolgot leszámítva, hogy az ûrlapjaim villognak, amikor az ûrlap kontroljai veszik a fókuszt. Gondolom ez azért van, mert ilyenkor újrarajzolódnak az ûrlapok.

 

A villogás két kontrolnál jelentkezik:

- címkéknél, amikor az egeret föléjük mozgatom

- combo box -nál, amikor belépek

 

Megnéztem a Northwind mintaalkalmazást, hogy ott is jelentkezik-e a probléma, de "meglepetésemre" nem. Szóval valszínû, hogy nem tudok valamit, amit esetleg valaki elárulhatna!

Nagyon megköszönném, ha valaki megsúgná a megoldást, mert én már nem tudom, hogy hol keressem és nagyon fontos lenne.

 

Elõre is kösz!!!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Milyen eseményeket írtál felül?

Link to comment
Share on other sites

haszida

Zseni vagy, rájöttél a probléma gyökerére!

 

A szövegmezõkhöz enter és lostfocus eseményeket rendeltem. Kipróbáltam az ûrlapot úgy, hogy kiszedtem ezeket az eseményeket és már nincs villogás!

 

Azt mondják, hogy a problémamegoldás elsõ lépése, ha tudjuk, hogy mi a probléma oka.

Nos akkor jó úton vagyunk, köszi.

 

Sajnos az események "kiszedése" nem lehet megoldás, mert nem véletlenül rendeltem hozzá ezeket az utasításvégrehajtásokat az események bekövetkezéséhez. Tehát a mûködés helyességéhez használnom kell õket.

 

A másik bibi az a cimke vezérlõvel van. Ugyanis ebben az esetben semmilyen eseményt sem rendlek hozzájuk, mégis ahogy az egérrel áthaladok fölöttük villogást idéznek elõ.

 

Szóval köszönöm az eddigi nagy segítséget és remélem sikerül megoldást találnunk.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Igen, mert a cimke tudja (legalábbis az Access-ben), hogy melyik textbox-hoz tartozik, és végre tud hajtani bizonyos kódokat a szövegmezõn.

Link to comment
Share on other sites

haszida
Igen, mert a cimke tudja (legalábbis az Access-ben), hogy melyik textbox-hoz tartozik, és végre tud hajtani bizonyos kódokat a szövegmezõn.

Hello!

 

Nos, köszönöm ezúton is a reagálást!

 

Igen érdekes dologra bukkantam!

 

Szóval a villogást nem más okozza, mint a lostfocus eseményben szereplõ kód. Itt annyit csinál, hogy ha a vezérlõ elveszti a fókuszt, akkor módosítja a vezérlõ keretvastagságát és keretszínét.

Ez még önmagában nem is lenne érdekes! Nos, a fura az, hogy mindez csak akkor jelentkezik, ha a vezérlõ kartonvezérlõn szerepel!

 

Ugyanaz a vezérlõ ugyanazzal a kóddal kartonvezérlõ nélkül nem villogtatja az ûrlapot! Ez a cimkére is vonatkozik! :hmm:

 

Csak annyi a bibi, hogy szükséges lenne kartonvezérlõket használnom. Nem szívesen hagynám ki, csak ha ez az egyetlen megoldás!

 

Ha van valami, akkor szívesen veszem!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...