Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Notebook memória bõvítése


dryeti

Recommended Posts

dryeti

Sziasztok!

 

Van egy jó pár éve beszerzett Portocom Multiboss notebookom 1,6-os P4-es procival, egy 40 gigás vinyóval, dvd-cd/rw kombóval, meg 256MB DDR PC2100-as memóriával.

 

Honnan tudnám kideríteni, hogy mennyi és milyen sebességû memóriát pakolhatnék bele, mert a mostani 256 az nagyon kevés...

 

Két foglalatom van, most az egyikben van egy 256MB-os PC2100-as modul.

 

Beleférne pl 400MHz-es is? Van olyan, hogy egy ilyen laptop nem bir el PC2100-asnál nagyobbat? stb...

 

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Greene

Elbírja az a 400-asat ne félj (persze 266-on fog ketyegni)! Nekem is az van benne, pedig alapból 266-ossal hozták. Én 512-es modult vettem A-DATA-t, korrekt áron anno a vizeseknél.

1 vagy 2 gigát bír el maximum a notebook-od szerintem.

Nyugodtan vehetsz bele SODIMM DDR-t, csak márkás legyen. ;)

Link to comment
Share on other sites

dryeti

Szép a fejed Green! :)

 

kösz a tippet!

 

Hát min egy 512-es kéne bele. És ha veszek egy 512-est, mondjuk 400-asat, akkor odarakhatom a lassabb 256-os mellé?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Igen odarakhatod, csak ugyan úgy lassan fog menni...

Link to comment
Share on other sites

dryeti

És hogyan járok jobban?

 

Ha a meglevõ 266MHz-es 256-os modul mellé beteszem a 400MHz-es 512-est,

Vagy ha csak az új 512-est használom 400MHz-en, és a régit kiveszem?

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Ha a géped támogatja a 266MHz-nél nagyobb sebességû ramokat (333 vagy 400), akkor lehet, hogy megérné csak az új ramot beletenni.

Link to comment
Share on other sites

dryeti

Hmm...

 

Tehát többet nyújt a sebességnövekedés, mint a memóriatöbblet lassabb kivitelben?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Szerintem csak az 512-est rakjad bele, a másikad meg add el.

Link to comment
Share on other sites

dryeti

As you wish Master... :istenvagy:

 

:)

 

Ok!

Link to comment
Share on other sites

Gereby
Szerintem csak az 512-est rakjad bele, a másikad meg add el.

Nem rossz ötlet...

As you wish Master...
:lol: Ez jó! :)
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
europakiado

Van egy ACER Aspire 1302XC notebook-om szeretném bõvíteni a RAM-ot benne, de nem akarom elhinni hogy csak 1 RAM foglalat lenne benne és nem tudom megnézni.

Elképzelehetõ, hogy csak egy van?

Ami most van 256MB PC133 SDRAM. Tehetek bele 512-es DDR RAM-ot?

Köszi a válaszokat.

 

Ja és hol találhatnék belevalót, mert SD-t nem találok csak 256-ost és ha csak 1 foglalatom van akkor az nem jó, mert semmi értelme megvenni (ugyanannyi marad :( )

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A kézikönyvében nincsen benne? Ott le van írva, hogy mekkorát kezel maximum. De ha lecsavarozod a memória fedõlapját, akkor láthatod, hogy van-e még benne szabadon hely.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...
gyongyosim

Sziasztok!

 

van egy ACER Travelmate 3002 WTMI notebookom, 1*512MB DDR2/400 memóriával. Venni szeretnék bele még 1 GB memóriát. A laptop leírása szerint max. 2 GB-ig bõvíthetõ, így 1,5 GB lenne benne, elvileg nem lehet gond.

Kérdésem: milyen memóriát vegyek, miknek kell egyeznie? Márka gondolom mindegy, de DDR2-t vegyek bele 400 MHz-st? Ezt azért kérdezem, mert DDR2-ben 1GB-os memóriában nem találtam 400 MHz-st, hanem legkevesebb csak 533 MHz-st.

Beszerelés: nem nagyon értek hozzá, még soha nem szedtem szét laptopot, de a szerelésre nem akarok sokat költeni. Le tudnátok írni, hogy lehetne belerakni?

Link to comment
Share on other sites

enjoys1ng1ng

kb. Ugyanaz lenne a kérdésem mint @gyongyosim - nek, csak én már megvettem a memória lemezt.

Van egy acer travelmate 420 laptopom, 256MB memória volt benne, vettem még egy 256MB memória lemezt rákerestem a google-ben, hogy milyen lemezt lehet beletenni). Meg is találtam, hogy hova kell behelyezni, betettem, de nem változott semmi, a rendszer nem érzékeli. Hol kell és mit beállítani? Tudna valaki segíteni?

Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
kisgaby

Sziasztok!

 

Nekem egy Acer TravelMate 2450-es laptopom van. Én is memóriabõvítésre adtam a fejem. Jelenleg egy 512 mb 533 MHz ddr2 ram van benne - ez az eredeti.

Miután elolvastam a gép könyvét vettem bele egy 1 gb 533 MHz ddr2 ramot. Az üzletben letesztelték, ami kb egy órát tartott és nem mutatkozott semmilyen hiba. Itthon el kezdtem használni a gépet, de kb fél óra elteltével jött a kékhalál. Ezt még egy párszor eljátszottam vele, de a végén kivettem az újat belõle. Abban a pillanatban minden hiba megszûnt.

Megpróbáltam úgy is,hogy csak az 1 gigásat teszem be, de önmagában is produkálja a kékhalált.

Most arra készülök, hogy én csinálom végig a memtestet mert nem hiszek az eladónak, hogy minden oké volt.

Talán az a szerencsém, hogy élettartam garanciás. De addig nem akarom visszavinni, amíg ne látom én, hogy tényleg hibátlan-e vagy sem.

Azért kíváncsi vagyok az ötleteitekre,hogy mi lehet a gond. :?:

Elõre is köszi.

 

Gaby

 

Link to comment
Share on other sites

kisgaby

Megcsináltam a tesztet. Ezek az eredmények jöttek ki:

test3 47

test4 354

test5 12

test6 5

Azt hiszem meggyõzõ eredmény lesz az eladónak. Csak azt nem tudom milyet kérjek helyette.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Egy memóriateszt nem 1 órás. Ekkora mennyiségnél 1-1,5 nap.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
zdanko

sziasztok,

 

erre sajnos nem kaptam semmi tanácsot, próbálkozom újra:

 

jelenleg a notebookomban két 256-os memória modul van. Gyorsítani akarok a gépen, ezért gondoltam, hogy legalább 1 gigára bõvítem vagy kettõre. Kérdéseim:

 

milyen márkát vegyek?

párban érdemes vagy egyben egy gigás? Melyikkel optimálisabb?

mennyivel gyorsul a duplázás a használat során? milyen tapasztalataitok vannak?

mennyibe kerülnek? melyiknek van jó árértékaránya?

 

Egyéb tanácsotok van?

 

Köszi

 

Zoli

Link to comment
Share on other sites

Budha

Nem lehet, hogy egy kicsit kevés infót adtál? :szemöldök:

 

Milyen notebook?

 

Link to comment
Share on other sites

zdanko

szia,

 

Rendszer gyártója LG Electronics

Rendszer modellje LS50-ACZH

Rendszer típusa X86 alapú PC

Teljes fizikai memória 512,00 MB

1,5 GHz Pentium M processzorral

 

Mit mondjak még?

 

köszi

 

Zoli

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Don_Gatto_

hello

 

most vettem egy uj 1gb os ramot(brand ddr2 667 sodimm), és betettem a gépbe a régi 256 mellé.

a régi ramra az van ráírva, hogy dimm1, és amiota a kettõ együtt, vagy csak az új bent van a gépben, azóta elég gyakran kék halálozik a gép, és tönkremegy az képernyõillesztõ program. de ez az eset idáig csak és kizárólag a world of warcraft játék futtatása közben fordult elõ.

a kék halál azt írja: kapcsoljam ki a gyorsitótárazást, és az árnyékozást a memória beállításoknál biosban, de ilyen opció nincs nekem. elõfordulhat az, hogy az 1gb os ram nem mûködik megfelelõen, a port különbség miatt? már sok mindent kipróbáltam az új windows-on át a gép teljes kitakarításán keresztül, a cache méret variálásig, de a probléma mindig fenn áll.

Jah, és az ikonjaim a fentebb említett játékban elmosódnak, mint amikor ram gáz van, és elmosódik az asztalon egy ikon, de ismét csak ennél a játéknál.

a notebookom egy acer travelmate 2410

 

ha valakinek bármi ötlete volna, azt nagyon megköszönném.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
lacika_03

Sziasztok!

 

A segítségeteket kérném! Van egy ACER Aspire 5023 WLMI notebook-om AMD Turion 64 ML-32 Mobile processzorral.2 db Infineon 333 MHz 256 Mb DDR Ram van benne jelenleg.Szeretnék bele 1 Gb memóriát venni.

Elõször is: csak 333-as memóriát tehetek bele,vagy esetleg a 400-ast vagy nagyobbat is elbirja?

Másodszor: hogyan lenne gyorsabb a masina,ha 1 db 1 Gb-osat vennék,vagy 2 db 512 Mb-osat dual chanel-ben(ha lehet egyáltalán dualban használni)? 3D-s tervezõprogramot használok,ahhoz kellene a memóriatöbblet.

Harmadszor: Milyen márkájú memóriát ajánlanátok bele?

 

Elõre is köszi a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

1. 400-ast is támogat.

2. Tudtommal az nem támogat DC-t, ezért 1*1GB.

3. Itthon notimemórákból nem valami nagy a választék. Van 2 haverom aki bõvített a notijában. Az egyik PQI-t, a másik Kingmaxot. Mindketten meg vannak elégedve vele. Ezeket tudom is ajánlani.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
béna

Sziasztok!

Szeretném bővíteni HP 530-as Notebook-om RAM-ját. Az Everest azt mondja hogy;

-DIMM1: Qimonda 1GB DDR2-667 DDR2 SDRAM

(5-5-5-15 @ 333MHz)

(4-4-4-12 @ 266MHz)

(3-3-3-9 @ 200MHz) van benne.

Ez időzítés és órajel? Nem tudom most, hogy melyik érték van az enyémen, ezt így sorolta fel nekem az Everest..(erre a memória időzítéseknél kapom a választ?) ami:

-Memória időzítések>5-5-5-15 (CL-RCD-RP-RAS)

-Memóriabus> 332.5 MHz

-DRAM:FSB arány 10:5

 

Kérdéseim :

-Ez a RAM jó minőségű-e?

-Ha igen, milyet vegyek mellé?

-Ha nem, milyet ajánlanátok?

-Érdemes lenne-e az egész szetet lecserélni pl.: 2x2GB RAM-ra?

-Ezt tudja kezelni a Windows?(mert már ilyet is hallottam hogy 2GB felett nem igazán..)

-Ez függ a CPU milyenségétől? ami:(Mobile DualCore Intel Core Duo T2600 2.16GHz)

 

Ebben kérném a segítségeteket, köszi üdv

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...