Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Digitalizálás


Tibor5

Recommended Posts

Tibor5

Hali!

 

Olyan kérdésem lenne, hogy egy min DV rendszerû videokameráról szeretnék videót rögzíteni s számítógépre.

Kimenetek:

1. Usb csatlakozó

2. A/V csatlakozó

3. DV csatlakozó

4. S-videó csatlakozó

• Usb-vel próbáltam már de amit hozzá adtak szoftvert azzal csak 320*287 méretû videót lehet rögzíteni, és a képminõség is elég rossz. Próbáltam még Windows Movie Markerel ezzel már egy kicsit jobb 640*480 közepes minõségû.

• Van-e esetleg valamilyen jó progi USB-s videó rögzítésre? Min : 1224*768 minõség.

 

• Hallottam a Fire wire csatlakozásról valaki tudna nekem errõl bõvében írni pl.: milyen a videó mértet ezzel, milyen lesz a minõség. És milyen progit használjak ha ezzel szeretném rögzíteni.

 

Összegzés:

 

• USB-vel lehet e 1024*768-as videót rögzíteni?

• Ha Fire Wirével csinálom milyen progi kell és milyen lesz a minõség?

 

- elõre is kösz -

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Az USB-n nem tudnak a kamerák jó minõséget leadni, de pont erre találták kia DV kimenetet, ami a FireWire portra kell dugnia gépben.

Nagyon jó minõségben fog átmenni a kameráról, lényegében úgy, ahogy felvetted.

Link to comment
Share on other sites

Tibor5

És milyen programmal. a Windows Movie Marker megteszi vagy valami komolyabb kell.

Link to comment
Share on other sites

Egerb

A Windows Movie Marker-rel fel lehet tenni, és még klippekre is vágja, ott ahol a felvétel ki-, illetve bekapcsolva volt. Nagyobb szerkesztésre viszont komolyabb programot érdemes használni.

Link to comment
Share on other sites

Tibor5

Pl: nagyobb program,

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Pl.: Sony Vegas 6 (most írtam róla), Adobe Premiere Pro (4 újságban volt benne), Pinnacle Studio, CyberLink PowerDirector 5... Inkább az elsõ kettõ.

Link to comment
Share on other sites

Tibor5

Ezekközül melyik ingyenesen letölthetõ?

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Ezek közül egyik sem, viszont a próbaverziójuk, amiben minden mûködik, ingyenesen használhatók úgy kb. 1 hónapig.

Link to comment
Share on other sites

Tibor5

És ezt a próba verziót hol találom meg.

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Google. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Na akkor kezdjük azzal, hogy nem kell neked Premiere Pro, elég a Premiere Elements 2.0 is, olcsó, és abban már van olyan támogatás, hogy USB-rõl húzzon át DV filmet a gépre. De természetesen a legegyszerûbb, ha firewire kábellel kötöd össze a géppel, így szinte minden videoszerkesztõ program kezelni tudja majd. ;)

Link to comment
Share on other sites

zsoleszpapa

@ Tibor5

 

A Firewire a legegyszerûbb, és szerintem a legjobb megoldás.Jómagam is ezt a megoldást használom, és ha ajánlhatom, akkor használd hozzá a Néro7-est.Rögzítésre is alkalmas, szerkesztésre is, és kiírásra is.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Tibor5

Firewirével&Nero 7-el mekkora leessz a képmért és minõség?

Link to comment
Share on other sites

zsoleszpapa

@ Tibor5

 

Firewire-vel akár a következõképpen is lehet rögzíteni.

MPEG2

PAL 2500 fps

Képarány 4.3

Keret méret 720x576

 

Persze bármely beállításon,akár változtatni is lehet.

Link to comment
Share on other sites

Tibor5

Engemet konkrétan 1024*768 videóméret érdekelne. Itt milyen lessz a minõség?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
warynski

A márciusi PCW Adobe Premiere Elements-rõl szóló cikkében van szó arról, hogy ha van digitális kameránk, és annak van analóg bemenete, és rákötünk egy videót, akkor a kamera elvégzi a szükséges átalakítást. Jól értem, az analóg bemenettel rendelkezõ digitális kamerákkal jó minõségben digitalizálhatunk? Vagyis akinek ilyen kamerája van, felesleges digitalizáló kártyát/külsõ eszközt vennie? Próbálta már valaki az analóg anyagát így digitalizálni?

A közeljövõben szándékoztam valami komolyabb digitalizáló eszközt beszerezni, de digitális kamerára is szükségem lenne. Ha megveszem lehet, hogy nem kell digitalizáló eszközt is vennem?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós
Tisztelt Segélyvonal!

 

Tanácsot szeretnék kérni Önöktől.

 

Egyáltalán nem vagyok megelégedve egy miniDV kamerával felvett és winchesterre másolt videofelvétellel.

 

Kicsit bővebben: Sikerült lecserélni a VHS-C kamerámat egy használt JVC GR-D21 miniDV kamerára.Elsődleges célom az volt vele, hogy lényegesen jobb minőségben családi videókat készítsek és természetesen vágás és effektezés után DVD-re írjam, mint eddig tettem a VHS-C kamerámmal.

Aztán az első pár perc felmásolása és a 17 colos LCD monitoron történt visszanézése közben majdnem a székről lefordultam! A várva várt kontrasztos és penge éles kép helyett szinte a régi vhs felvételekkel azonos minőséget láttam! (Nem a "fésűs" kontúrokra gondolok, hanem az elfolyt szélekre, tisztára mint a VHS felvételeken. Például: sárga falnak nekitámasztott piros nyelű seprű esetében nem válik szét egyértelműen a két szín.) Ezt teljesen felesleges szerkeszteni és DVD-re írni.

Összehasonlítás képpen gyorsan előkaptam a PCWORLD DVD mellékletét és megnéztem PC Stúdió felvételét. Na, így kell kinéznie egy digitális felvételnek.

Ehhez kérném az önök segítségét.

Most pedig a "vasak" amikkel elkövettem ezt a rettenetet:

 

1. miniDV kamera (természetesen a felvétel SP módban készült)

 

2. PCI-s IEEE1394 kártya ( az eszközkezelő ezt írja: VIA OHCI szabványnak megfelelő Compliant IEEE 1394 állomásvezérlő), semmilyen szoftvert nem kaptam hozzá. Ára a kábellel együtt 3500 Ft volt.

 

3. kábel ( a kamera csatlakozás 4 pólusú, az IEEE 1394 kártya felőli pedig 6 pólusú)

 

4. ASUS K8N alaplap

 

5. AMD Sempron 2600

 

6. 1 GB ram, 400 MHz

 

A szoftver amely Capture módban felmásolta: WinDVD Creator 2.0. Természetesen DV-AVI formátumot állítottam be, ezért bejött amit a PCWORLD cikkeiben olvastam: 1 óra felvétel 12-13 GB helyet foglal. A felvétel alatt futtattam a "CPU Mon" proci terhelés figyelőt, de 55% feletti kihasználtságot soha nem jelzett. Úgyhogy a gyenge felvételi minőségröl a proci sem tehet, szerintem.

 

Számítok a segítségükre. Köszönettel: Németh Imre

 

Itt arról van szó - amit privátban kaptam -, hogy hiába a DV kamera, ha a lencse és az optika vacak. Egy homályos üvegen (netán müanyagon)átvitt kép nem lesz szép, hiába van mögötte a 3CCD-s chip. ;)

Arról nem is beszélve, hogy a PC Studio felvételei profi, 3CCD-s kamerával készültek, nem sima DV-vel. Ezen kívül a fényviszonyok, a kamera beállításai (pl. fehéregyensúly) is számítanak. Ajánlom figyelmedbe a VideoPraktika újság múlt évi sorozatát (tőlük még megveheted), amelyek mellé 6 részes DVD jár. Mindegyik alaposan körbejárja a folyamatot. ;)

 

 

 

Jól értem, az analóg bemenettel rendelkező digitális kamerákkal jó minőségben digitalizálhatunk? Vagyis akinek ilyen kamerája van, felesleges digitalizáló kártyát/külső eszközt vennie? Próbálta már valaki az analóg anyagát így digitalizálni?

 

Igen, ez így van. Ugyanis meg lehet csinálni asztali íróknál is, amin van DV kimenet, hogy analógon bevezeted, mintha felvennéd, és DV-re kijátszod. Sajnos nem mindegyik kamera és asztali író tudja ezt...

Link to comment
Share on other sites

warynski

Köszi a választ.

A digitális kameráknál maradva, elegendõ feltétel, hogy legyen a kamerán analóg bemenet, vagy egyéb mûszaki paramétere is befolyásolhatja az így digitalizált anyag minõségét?

 

Lehet, hogy kicsit értetlen vagyok, de még nem volt digitális videókamerám. Amikor azt írod a cikkben, hogy "elég rákötnünk a videót, majd pedig a FireWire kábellel csatlakoztatnunk a számítógéphez: a kamera elvégzi a szükséges átalakítást" - akkor ez azt jelenti, hogy rögzíteni kell a kamerával az analóg jelet, majd azt lejátszva kapja a PC a digitalizált jelet?

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Nem kell rögzíteni, a digitális portot kimenetnek állítod be, és ugye bemenetnek az analóg bemenetet. De ha nincs analóg bemenet a kamerán, akkor halott dolog az egész

Link to comment
Share on other sites

warynski

Köszi, világos! :)

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

És, mint a hwsw-n is megírták, kell támogatnia a kép átvezetését, mint a JVC kamerák... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

imi.nemeth

Egyáltalán nem vagyok megelégedve egy miniDV kamerával felvett és winchesterre másolt videofelvétellel.

 

Kicsit bõvebben: Sikerült lecserélni a VHS-C kamerámat egy használt JVC GR-D21 miniDV kamerára.Elsõdleges célom az volt vele, hogy lényegesen jobb minõségben családi videókat készítsek és természetesen vágás és effektezés után DVD-re írjam, mint eddig tettem a VHS-C kamerámmal.

Aztán az elsõ pár perc felmásolása és a 17 colos LCD monitoron történt visszanézése közben majdnem a székrõl lefordultam! A várva várt kontrasztos és penge éles kép helyett szinte a régi vhs felvételekkel azonos minõséget láttam! (Nem a "fésûs" kontúrokra gondolok, hanem az elfolyt szélekre, tisztára mint a VHS felvételeken. Például: sárga falnak nekitámasztott piros nyelû seprû esetében nem válik szét egyértelmûen a két szín.) Ezt teljesen felesleges szerkeszteni és DVD-re írni.

Összehasonlítás képpen gyorsan elõkaptam a PCWORLD DVD mellékletét és megnéztem PC Stúdió felvételét. Na, így kell kinéznie egy digitális felvételnek.

Ehhez kérném az önök segítségét.

Most pedig a "vasak" amikkel elkövettem ezt a rettenetet:

 

1. miniDV kamera (természetesen a felvétel SP módban készült)

 

2. PCI-s IEEE1394 kártya ( az eszközkezelõ ezt írja: VIA OHCI szabványnak megfelelõ Compliant IEEE 1394 állomásvezérlõ), semmilyen szoftvert nem kaptam hozzá. Ára a kábellel együtt 3500 Ft volt.

 

3. kábel ( a kamera csatlakozás 4 pólusú, az IEEE 1394 kártya felõli pedig 6 pólusú)

 

4. ASUS K8N alaplap

 

5. AMD Sempron 2600

 

6. 1 GB ram, 400 MHz

 

A szoftver amely Capture módban felmásolta: WinDVD Creator 2.0. Természetesen DV-AVI formátumot állítottam be, ezért bejött amit a PCWORLD cikkeiben olvastam: 1 óra felvétel 12-13 GB helyet foglal. A felvétel alatt futtattam a "CPU Mon" proci terhelés figyelõt, de 55% feletti kihasználtságot soha nem jelzett. Úgyhogy a gyenge felvételi minõségröl a proci sem tehet, szerintem.

 

Számítok a segítségükre. Köszönettel: Németh Imre

 

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

A mostani számban megjelent, három oldalas írásomat olvastad? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

imi.nemeth

Igen, olvastam, ráindultam az ügyre, köszi Miklós!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
bongi

Sziasztok!

Most próbálkozom egy digitális kamerával (Canon MV800). A problémám az, hogy amikor átveszem a felvételt a gépre (Movie Maker), és tömörítem DVD formátummá (WinAvi video converter), majd kiírom Dvd-re (Nero) a minõség elég pocsékul néz ki a TV-n. A kép is elég rossz, és a nagyobb mozgásoknál szaggat is(számítógépen nem). Egyébként, ha simán a TV-re kapcsolom a kamerát és úgy nézem, tökéletes a kép. Mi lehet a gond?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...