Jump to content
GSForum - Segélyvonal

PC-s játékvezérlõk


BáGyu

Recommended Posts

BáGyu

Lehet, hogy egy picit megkésett ez a topic, hiszen már túl vagyunk a karácsonyon, és az ajándékozáson, vagy talán éppen ezért idõszerû, mert volt aki kapott, vagy önmagát meglepte ilyennel, vagy már elõtte is volt valamilyen játék vezérlõ eszköze.

Tehát mindenki mondja el mi a véleménye, megérte-e a ráköltött töméntelen pénzt, jobb-e a drágább, nyújtanak-e olyan játékélményt, mint ami elvárható tõlük.

Én tavaly megleptem magam egyLogitech Freedom 2,4 Cordless Joystick-kal ez nagyon jó, nagyon szép és a nyüstölést is bírja, csak még azt játékot nem találtam meg hozzá amivel önfeledten tudtam volna nyüstölni, játszani.

Tehát az a 18-e pénz erõsen kidobott szagot kezd árasztani.

Mivel még nem adtam fel teljesen, idén egy kormányt szeretnék, szintén a Logitech-tõl.

Így most kicsit nem önzetlenûl, de mindenki okulására kérem a tapasztaltakat, írjatok és írjatok, és beszélgessünk, vitatkozzunk.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Én is vettem pár éve egy Logitech joystickot, azóta is a polcon porosodik. :upsz: Gondoltam jól jön, de aztán mégsem játszottam. :hááát:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

ProFiler!

Akkor szinte egy cipõben járunk, bár én azért az NFS. és a FIFA 2004 játékával, kétjátékos módban jó hasznát vettem, és ebben a két játékban, azt mondom még használni is lehet.

De talán épen azért, mert a PC-s fejlesztõk nem igen támogatják :S a billentyûzeten és az egéren kívül más játékvezérlõk használatát, tehát így, hogy csak a két játékhoz használtam már igen borsós áru, és kihasználatlan termékké vált a Joystick-om a számomra.

Kár, mert én ennél több fantáziát láttam, és látok benne akár még el tudnám képzelni a MoH-t, vagy a CoD-t is Joystick-val! :hááát:

Bár tudom ez utóbbiak fanjai, ha olvassák most igencsak szívják a fogukat :)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Igen, sajnos mindenki csak az egerekre fejleszt. :S Van egyébként Microsoft kormányom és gamepad-em is, de azokat sem használom. Majd egyszer még lehet, hogy jól jön. "Szerencsére" akkoriban mindenbõl a csúcsmodellt vettem meg, így még ma sem mondhatom, hogy elavultak volna. Szerencsére mind USB-s, pedig akkoriban még a gameport volt a menõ.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

google

Sajnos az a tapasztalatom, hogy ezek tönkremennek. :pislog:

A régi joystickomban két gomb egyszerûen beesett, kész.

Vettem újat (Logitech Dual Action!), egy évig jó is volt a FIFA 2005-höz, aztán egyszercsak elkezdett érdekességeket produkálni: magától föl-le ugrándozott a kurzor a menüben és vélhetõen a játék alatt is, mert a "felfelé" gomb egyszerûen kiiktatódott.

Ezt már másoktól is hallottam, ugyanezeket a "tüneteket", tehát nem egyedi esetrõl van szó. És ezen a játék teljes újratelepítése (tehát nem rátelepítése, hanem minden fájl törlése) sem segít. Egyszerûen kitalálja, és beadja a kulcsot. :S

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ami elromolhat, az el is romlik. Lásd MX1000-em. :S:(

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

google

De itt mi romlik el? A játék, vagy a kontroller? Mert mindenkinél elromlik akkor egy év után. :hááát:

Akkor senki sem venne Logitech gamepadet! Vagy csak nem "fér össze" a FIFÁ-val? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nekem nincs semmi baja - bár nem is használom. :D

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

BáGyu
....jó is volt a FIFA 2005-höz, aztán egyszercsak elkezdett érdekességeket produkálni: magától föl-le ugrándozott a kurzor a menüben és vélhetõen a játék alatt is, mert a "felfelé" gomb egyszerûen kiiktatódott.

Szerintem ez egy beállítási probléma az én Joystick-omon van egy „gázkar” és ha ezt rossz gombhoz kalibrálom, akkor az egész menü úgy el kezd rohanni, hogy utol sem érem. :mérges:

Képzelhetitek hogy téptem a hajam mire rájöttem hogy kell leállítani! :fal:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
BáGyu

Kicsit szomorú vagyok, azt hittem, hogy ez a topic picit népszerûbb lesz, vagy legalábbis többen mondanak véleményt. :(

De még nem késõ! :ötlet::)

Viszont a napokban újra elõvettem a jó öreg joy-t :joystick: és felfedeztem vele az NFS. MW.-et nagyon jól lehet vele repeszteni.

Lehet, hogy mégsem kidobott pénz :hmm::hááát::D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Babó22

Hello! Van egy régi RoskFire QF-8IP botkormányom. Mivel én repülõs játékkal szeretnék játszani, gondolom egy botkormánnyal élethûbb. Az a kérdesem, hogy hova dugjam be a csatlakozást. Itt vannak róla egy pár darab fénykép:

 

IPB kép

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

 

IPB kép

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

 

 

IPB kép

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A Game portba! Ilyet a hangkártyákon lehet találni, vagy integrált hangkártya eseténm egy takarólemezbe építve. De természetesen nem minden alaplaphoz mellékelnek ilyet.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
-Joc-

Helo mindenkinek.

Én most tervezem gamepad vásárlását.

Max 6E ig érdekelnek, nem kell rezgõs és vezeték nélküli sem, de analog joy-t szeretnék rá.

Eddig a Logitech Dual Action -t néztem, de nem tetszik a fogása, ezért most a Saitek P880 felé hajlok.

Kölcsönkértem a haver Saitek P220 -as padját és az tök jól kézreállt, és jókat jáccottam vele ezért úgy döntöttem én is beszerzek egy pad-ot.

 

Légysz írjatok véleményt, hogy melyiket ajánljátok, vagy tapasztalatot.

köszi

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
apa

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni a számítógépemhez egy kormányt.Mivel több fajta is létezik, ezért azt kérdezném, hogy csatlakoztatás és mûködés szempontjából melyik a legjobb(zökkenõmentesebb) mûködésû? :?:

Mert van COM portos, game portos, meg usb-s.

Az én gépemre bármelyik fajtát tudnám csatlakoztatni.A megbízható és jó mûködés miatt kérdezném.

Elõre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Az USB-seket ajánlom. Ma már ezek a korszerûek.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

apa

Köszönöm a választ!

Vettem is egy MICROSOFT SIDE WINDER PRECISION RACING WHEEL-t.Sajnos használtat tudtam csak venni, s valamiért úgy tûnik, hogy nem akar mûködni :( Pedig az XP egybõl felismerte, ahogy rádugtam az usb-re, s telepítette is.Az eszközkezelõben is megjelenik minden probléma nélkül.

De hiába indítom a játékot(az is pontosan felismeri), nyomnám a gázt, de semmi...

A pedálok természetesen össze vannak kötve a kormánnyal is.Akitõl vettem, vállalt rá 1 hónap garit is, úgy hogy nem hiszem,hogy rossz lenne.Csak nem akar mûködni :?::mérges:

Link to comment
Share on other sites

riddick

Az eszközkezelõben mûködik minden gomb? Na és a pedálra van beállítva a gázadás (bár ez alapból arra van)?

Link to comment
Share on other sites

apa

Az eszközkezelõben úgy jelenik meg, hogy HID.

Vezérlõpult->nyomtatók és más hardverek->játékvezérlõk->vezérlõ->MICROSOFT SIDEWINDER PRECISION RACING WHEEL.Állapot: OK.

Leteszteltem, bekalibráltam, régebbi játékokhoz is hozzárendeltem mint elsõdleges játékvezérlõt.

Ezek után menni kellene neki gondolom... :fal:

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Kaptál hozzá telepítõ CD-t?

Tehát, fel van telepítve?

Link to comment
Share on other sites

apa

Igen kaptam, eredeti Microsoft. :dühös: Csak nem engedi az XP települni, ha jól értelmezem...

hibakép1

 

Igen után

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Hát ez-az, nem kompatibilis a Xp-vel keress hozzá új szoftvert!

Link to comment
Share on other sites

apa

Egy Microsoft hardver, WHQL-es illesztõprogrammal, amit õk írtak :?:

Ráadásul egy naprakészre frissített XP Prof., ami felismeri a hardvert és rögtön telepíti is hozzá a drivert...

Ezek után az egyszerû user oldja meg, ahogy tudja :lol:

:fetreng::pislog:

Különben nagyon köszi a segítséget! :oké:

 

u.i.: Ha lesz rá idõm, írok Gates-nek

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Hát igen a hardvert felismeri, de vezérelni nem fogja tudni rendesen!

Link to comment
Share on other sites

apa

Még egy köszönet neked BáGyu!

A Microsoft-ról meg a windows-t istenítõkrõl meg ennyit... :!:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

:hááát: Nem feltétlenül a Microsoft problémája, de az kétségtelen, hogy a Logitechekhez sokkal jobb drivert írnak.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...