Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Outlook Express 2002-ből, a Windows XP része


cukki

Recommended Posts

Colalite

Hali!

 

Van egy olyan problémám, hogy szeretnénk egy Outlook Expresszt ketten használni (egy gépen, külön e-mail címmel). Na most, hogyan lehet azt megoldani, hogy az õ levelei egy másik mappába érkezzenek, valamint hogy külön címjegyzéke legyen, küldött levél elõtt megkérdezze melyik kiszolgálóról küldje ... stb.

 

Segítséget elõre is köszi !

Link to comment
Share on other sites

bj66

Ezek is hasznosak, de az én gondomra nem megoldás, ezeket tudtam. De találtam egy megoldást :ötlet: :

1.Régi rendszer - Total Uninstall: teljes rendszervizsgálat.(Nem kell, ha valaki tudja, melyik az õ azonosítója a registryben)

2.csinálni egy új akármilyen szûrõt ( nem kell ha.. lásd fenn)

3.Total Uninstallal változások keresése (a fájlrendszerben semmit nem talált!)

4.A registrybõl exportálni a (Total Uninstall által módosultnak jelzett) [HKEY_USERS\hudehosszúszám-1003Identities\{sajátazonosítód}\Software\Microsoft\Outlook Express\5.0\ alól a szükséges kulcsokat (amúgy ez szinte az összes beállítást tartalmazza, tehát ha a régi bevált, exportálható az egész)

5.Az exportált .key fájlt notepaddal megnyitva a régi azonosítót "csere" menüvel kicserélni az újra ("összeset cseréli), majd "mentés"!

6. az új rendszeren (vagy identitásba) a módosítot .key fájl helyi (jobb gomb) menüjébõl "Összefésülés", és már meg is van.

Kicsit hosszú, de mûködik. Bármi mássa próbálkoztram, a "letiltott feladók" lemaradtak :S , pedig van kb. 50, ahol csak szervert jegyeztem, a konkrét feladókról nem is beszélve.

Link to comment
Share on other sites

bj66
Átraktam az OE topikba, mivel arról van sz és nem az Outlook 2003-ról.

Bocsi! :upsz:

Nem ez az OE topik??? :?::D

Link to comment
Share on other sites

bj66
Hali!

 

Van egy olyan problémám, hogy szeretnénk egy Outlook Expresszt ketten használni (egy gépen, külön e-mail címmel).

Két megoldás van:

1. Külön külön felhasználó a Windowshoz: Vezérlõpult/Felhasználók/Új felhasználó létrehozása

2. Külön külön Identitás az OE-ben: Fájl menü/Identitások/Új identitás hozzáadása

 

:!: Ez utóbbinál érdemes mindenkinek külön-külön létrehozni egyet jelszóval védve, így a levelek nem kerülnek a másik kezébe.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
web

Sziasztok!

Újra raktam a windows-t és mielött letöröltem volna a leveleket mentettem a c://dokumentums and setting/ ... böl azaz a mappájábol, és mikor helyre állítotam csak néhány levelem jelenik meg, de miért, volt közel olyan 120db és abbol most 4-5 jelenik meg, azaz van a beérkezet postafiokombam, és a beérkezö levelek fálj 6Mb körül van, azaz nem veszhettek el a leveleim, de miért nem tölti be rendessen?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A helyreállítás ugye importálással történt...

Link to comment
Share on other sites

web

Nem, fogtam és bemásoltam a fáljt.

Beérkezett üzenetek.dbx <- ezt bemásoltam az almappájába.

Link to comment
Share on other sites

web

Megnéztem, de nem csinál semmit a program, feltelepítem lefut és eltünik és nem találom sehol.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Megvan még az eredeti fájl vagy csak a bemásolt?

Link to comment
Share on other sites

web

Igen, mielött letöröltem a pendriveremre mentettem el az eredi fáljt.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Akkor importáljad be a leveleidet a pendrive-ra mentett mappából.

Link to comment
Share on other sites

web

:zokog:

Elvileg a bejövõ leveleket oda menti el nem?

Vissza importáltad, de azok a levelek vannak bent ami most is megjelent, az az 5 db, és akkor hol a többi 120db levelem???

Link to comment
Share on other sites

Laali
>>>>Levelek visszaállítására.<<<< Igaz ekkor külön-külön nyerhetjük vissza a leveleket. Elég hosszú ideig látszólag nem csinál semmit a program, de utána elindul, és még a letörölt levelek egy részét is visszaállítja.
Link to comment
Share on other sites

web

Hát szerintem én elvesztettem azt a sok levelet, így is csak 5db tesz be. Akkor ezek szerint máshova ismenti a leveleket az outlook nem csak az beérkezet levelekbe, nem jön ki több belõle.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ugye a fájl menü->importálás->levelek funkcióval próbálkoztál?

Link to comment
Share on other sites

web

Na én a leveleket nem importáltam hanem a nemtettem a beérkezet levelek fáljt az outlook mappábol, visszaimportáltam és akkor us 5 levelet lát.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Miért nem csinálod azt, amit írtam?

Fájl->Importálás->levelek onnan, ahová kimentetted az eredeti leveleket, azaz a pendrive-ról!

Link to comment
Share on other sites

web

Na, én mielött letöröltem volna a windows-t a leveleket

C:\Documents and Settings\Totyi\Local Settings\Application Data\Identities\{B3D280E5-1712-438E-95AF-5D905541FC87}\Microsoft\Outlook Express

innen fogtam és rámásoltam a pendriveremre. Miután felraktam a wint visszaraktam a fáljokat oda. Próbáltam már beimportálni is, de akkor is csak 5 levelet tartalmaz a fálj.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

És csak ez az egy identitiy volt abban a mappában?

Link to comment
Share on other sites

web

Igen, ez az egy volt, mert én fogtam és nem mentem bele mappába hanem az egész outlook mappát ráhúztam a pandriveremre.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Tehát akkor a

Documents and settings\user\local settings\application data\identities

mappát másoltad?

Link to comment
Share on other sites

Cui

Sziasztok!

 

A PCWorld egy régebbi számában olvastam egy lehetõséget, hogy scanner segítségével, hogy lehet aláírást bevinni az outlook express-be, hogy ott késõbb csak egy beillesztéssel úgymond aláírt leveleket küldhessünk.

El tudná valaki küldeni ennek a menetét?

Köszönöm

Link to comment
Share on other sites

web
Tehát akkor a
Documents and settings\user\local settings\application data\identities

mappát másoltad?

Igen.

Link to comment
Share on other sites

shaynee-jay

Sziasztok!

 

Két kérdésem lenne ugyanazzala témával kapcsolatban. A minap küldeni akartam egy levelet válaszként és azt írta ki, hogy nincs a cimzettnek digitális azonosítója, Így oké hogy a levél elmegy, de nemfogom látni az elküldött levelek között. Ez miért van? Mi az a digitális azonosito? :pislog: Nem csak egy email cim van? :upsz:

A másik pedig, hogy ekkor még leokéztam, hogy küldje akkor Így el. Erre kiirta, hogy mivel nincs digitális azonositoja, ezért alevél csak titkositatlanul tud elmenni. El küldhetem Így is? Vagy ez valami védelmi dolog? És mit ért titkosítás alatt?

 

Köszi a választ :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...