Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Outlook Express 2002-ből, a Windows XP része


cukki

Recommended Posts

DJGABI

Amatõr vagyok ebben a témában -eddig csak Avanton keresztül próbáltam- szóval arra lennék kíváncsi hogy nem lehetne valahogy az msn-t kijátszani és a hotmail címemet mûködésbe hozni outlookon keresztül? Vagy esetleg freemail, citromail beállítások is érdekelnének. Kösz

Link to comment
Share on other sites

Laali

Nem az én szolgáltatóm SMTP-jén keresztül küldte a leveleket. Valószínûen mégis a küldõ gépén lehet probléma, mert azt válaszolta, hogy levélküldés közben furcsán viselkedik a gép. Többet nem tudok, mert nem számítástechnikában volt ügyfelem. Azt mondta majd megnézeti, lehet, hogy nem tudom meg mi okozza.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

@tanulo91:

Bármelyik fiókot elérheti az OE. Az eszközök menübõl indítsad el a fiókok parancsot, ott válaszd az új levelezési cím beállítását.

A név és a cím beállítása után jön egy ablak, ahol a bejelentkezési adatokat kéri. Ha itt legördíted a listát, amiben alapesetben pop3 van kiválasztva, akkor lesz egy lehetõség benne, hogy http. Ezt kell választani.

Ezután jön egy másik legördülõ, ahová beírhatod a kiszolgáló nevét, de a listában elõre bele van rakva a hotmail.

Innen már egyszerû.

 

A freemail és a citromail oldalán is le van írva, hogyan kell a progikat beállítani, ezeket olvassad el, be fogod tudni állítani.

Link to comment
Share on other sites

DJGABI

Köszi arpsoft de azt hiszem, hogy az msn-re már csak weben keresztül tudok felmenni valami olyasmit írt, hogy az outlook-on keresztül nem lehet tovább ingyen az msn-re csatlakozni. Majd még megpróbálom a többit is azért...

Link to comment
Share on other sites

mizsi

MSN-es/Hotmail-es fiókot idétlen idõk óta tudtommal csak webes felülettel lehet elérni.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Akkor miért van benne az Outlook legfrisebb 2003-as kiadásában is a lehetõség a hotmail-es csatlakozásra, HTTP-n keresztül?

Link to comment
Share on other sites

mizsi
:bocsánat: Ja, az Outlook. De most nem az Express-rõl volt szó? :hmm:
Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Abban is benne van a HTTP alapú elérés.

Link to comment
Share on other sites

repcsi

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha a küldés-fogadásrea kattintok akkor a zöld csík csak kb 1/3-ig fut azaz már ott áll és aki 1 levelet küldött és töröltem kb 6x újra visszajön a levele.Törlöm katt újra fogadásokra és újra jön 2x stb.stb. mi lehet a hiba?? Újraindítottam és nem változott semmit:(

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Egy leveled beragadt a pop3 fiókodba. Az OE addig nem töröl a szerverrõl, amíg az összes levelet le nem töltötte.

A megoldás a következõ:

Jegyezd meg, hogy hanyadik az az üzenet, aminél megakad.

Innentõl parancsablakban fogunk dolgozni, mindent a parancssorba írunk

telnet pop3_szerver_neve 110
user felhasznaloneved
pass jelszavad
dele amit_megjegyeztél
quit

Ezután töltsél újra leveleket.

Link to comment
Share on other sites

repcsi

Húh ez nekem kínai:) már bocsi hova írjam ?? és mi az a parancsablak?És honnan jövök rá melyiknél akadt el?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Akkor kibontom.

Atz OE a fogadás közben kiírja, hogy hanyadik levelet fogadja a mennyibõl.

A hanyadikat kell megjegyezni.

A parancsablakot Win95/98/Me alatt a start->futtatás->command, WinNt/2000/Xp alatt a start->futtatás->cmd parancs kiadásával éred el.

Ha ez megvan, folytathatjuk.

Link to comment
Share on other sites

repcsi

megvagyok a hatodiknál áll meg és mmegvan a futtatás

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Szuper!

További hozzávalók: a mail szervered neve, a bejelentkezõ név a fiókodhoz, illetve a jelszavad. Megvannak?

Link to comment
Share on other sites

repcsi

mailszerver neve?? a másik h 3 fiók van beállítva. ilyenkor?Tudom fárasztó vagyok de egyben amatõr is ja és szóköz vesszõ vagy valami kell?

beírom hogy de a pass után beírom a jelszavamat és nem jó :( nem ismeri fel címû szöveg jön.

Sõt sikertelen kapcsolódás jön be

leírom, hogy jobban értsd. így írtam : telnet pop3_tvnet.hu_110

sikertelen de ha .hu nélkül írom akkor is.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Azt ugye tudod, hogy melyik fiókban az a levél, amit törlni kellene?

Ennek a fióknak a abeállításai kellenek. Ha nem emlékszel rá, akkor az OE-ben az eszközök menü->fiókok->módosítás alatt nyíló ablak kiszolgálók fülén találod.

Link to comment
Share on other sites

repcsi

megvan melyik fiók!!!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Gondolom a felhasználónév és a jelszó is megvan. A szerver meg most már tiszta.

 

Most jöhet a parancssoros részlet a fentiek alapján.

Link to comment
Share on other sites

repcsi

tvnet.hu vagy pop3.tvnet.hu kell és szóköz?? meg a többi ha egy példát írnál könnyebben megértem sajna vizuális típus vagyok :(

így írtam: telnet pop3_tvnet.hu_110 sikertelen kapcsolódás de ha .hu nélkül írom akkor is.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Akkor nézzük:

telnet pop3.tvnet.hu 110

Erre majd jön egy ablak, aminek pár soros üdvözlõ szöveg van a tetején, aztán semmi.

gépelünk tovább:

user felhasználónév

A felhasználónév a felhasználóneved, amivel bejelentkezel a fiókodba. (Ki hitte volna ;))

Erre nem jön válasz, vagy csak annyi, hogy

+OK Password required for user felhasználónév

Erre gépelünk tovább:

pass jelszó

Értelem szerûen, a jelszó a fiókod jelszava.

Ha mident jól csináltál eddig, akkor sikerült belépni a fiókodba.

Most letöröljük a 6. levelet:

dele 6

aztán kilépünk

quit

Ezek után jön a levéltöltés.

Link to comment
Share on other sites

repcsi

-ERR login failed jött be a végén :(

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Akkor vagy a jelszó vagy a felhasználónév el lett gépelve.

Arra ügyelj, hogy elsõre jól gépeld, mert a javítást a telnet nem kezeli valami jól, illetve sehogyan sem.

Link to comment
Share on other sites

repcsi

hm pedig a nevem jó meg a jelszó is a pass után kell szóköz?? mert megint ezt írta ki na mostmár az üdvözlõ szöveg sem akar bejönni.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A user után is és a pass után is kell szóköz.

Link to comment
Share on other sites

repcsi

Megvan a pss és az user után is de nem engedi felhívtam a szolgéltatót adott egy oldalcímet onnan törölhetem de most a 110 után semmi nem jelenik meg ugyan az a probléma csak nem a 6. hanem a 2. levél után:(

Na egy új érdekes dolog : a szerzõdésben pop3 van most mondtk, hogy pop. nincs 3-as ! de megcsináltam így amit mondtál és sikerüüüüüüüüüüüült!!

Nagyon köszönöm arpsoft a segítségedet :D Ha kicsit fárasztó voltam vagy nehézkes nézd el z öregek kezdõ tulajdonságának .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...