Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Outlook Express 2002-ből, a Windows XP része


cukki

Recommended Posts

cukki

Sziasztok!

Az OE-ben hiába kapcsolom ki az 'Olvasási visszaigazolás kérése minden levélre' gombot, továbbra is kéregeti a partnerektöl a visszaigazolást. Hogyan lehetne erröl leszoktatni?

köszi !

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Nem a levélíráson belül állítod, mert akkor csak arra a levélre tartozik.

Link to comment
Share on other sites

cukki

Nem klikkeltem az 'Új levél létrehozása'-ra , csak maga az OE van megnyitva. Itt hiába veszem ki a pipát, tovább küldözgeti a kérelmeket.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Akkor passz. Én sima Outlookot használok.

Link to comment
Share on other sites

@Berecz Dénes@

Eszközök > Beállítások >Visszaigazolás

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
willkrisz

Üdv!

 

Outlook express 6-ban találtam olyan lehetõséget, hogy az üzeneteket betömörítsem. Ezt egy .dbx kiterjesztésû file-ba menti a levelezõ. A kérdésem az lenne, hogyan lehet ezeket az üzeneteket kinyerni ebbõl a file-ból? A súgó erre már nem tér ki.

 

Elõre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Laali

Azt hiszem ez egy félreértés. A levelek ténylegesen ilyen kiterjesztésû fájlokban, azaz adatbázisban vannak tárolva. Ha egy levelet törlünk, akkor a program nem távolítja el (vagy teljesen nem) az adatbázisból a levelet, hanem csak jelzi a törlést, és így a levél már nem látszik. Így idõvel az adatbázis mérete a kevés levél ellenére is megnõ. A tömörítéskor ezek a maradványok is eltávolításra kerülnek. Ezután a törölt leveleket már nem lehetne visszaállítani sem. (Ezek nem azok a törölt levelek amelyek a "Törölt elemek.dbx fájlban vannak. Egy levél törlésekor az eredeti helyen a jelölés történik meg, ebbe az adatbázisba pedig bemásolódik a levél.)

 

A dbx kiterjesztésû fájlokból egyébként a DBXtract programmal lehet a leveleket kinyerni. (Ha például nem mûködne az OutlookExpress vagy megsérülne a fájl, vagy letörölt levelket keresnénk.)

Link to comment
Share on other sites

web

Felraktam az xp-t újra és amikor visszaállítottam a leveleimet a beérkezet csatolt filet nem tudom megnyitni.

A beállításokban mit állítsak be? Régebben tudtam, de elfelejtettem.

 

< :dühös: arpsoft>

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Eszközök->Beállítások->biztonság->ne lehessen megnyitni. Kikattint.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Rendszer telepítés után állok. Korábbi leveleimet kimentettem a "kitekintõ gyorsvonatból" (egyenként, ahogy megkaptam õket). Ezek ugye .eml kiterjesztésûek lettek. Kérdésem: hogy lehet ezeket a leveleket most egyszerre visszavarázsolni az OE-be?

Link to comment
Share on other sites

sosó

Esetleg az import funkcióval

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Azzal nem megy, mert az csak programból importál.

Link to comment
Share on other sites

sosó

Ha nem formatáltad le a particiót amin a leveleid voltak, akkor az elõzõ outlook levelelei megvannak, hacsak nem törölted õket. Még akkor is ha erre telepítetted az új rendszert. dbx kiterjesztésûek.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Kijelölöd az összes eml fájlt egy explorer ablakban, és belehúzod egy OE mappába. ;)

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Nekemmeg valahogy 20-as betûmérettel, meg valami ismeretlen (de olvasható) betûtipus van mindenhol. Mármint a levelekben. Hol lehet ezt átállítani? Egyik napról a másikra történt... És hát, elég zavaró.

(lehet, hogy egy kicsit nem volt tiszta, de akkor szóljatok. )

Link to comment
Share on other sites

zico

Eszközök-beállítások-olvasás-betûtípusoknál -alapértelmezett beállítás?

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Óh, Kösz! Megvan. Még annyit, hogy nem tudom, hogy mi volt az alapbeállítás. Valaki leközölné? ;)

Link to comment
Share on other sites

zico

Arányos betû-arial, Rögzített szélesség-Courier New, Betüméret-közepes, Kódolás-közép europai(windows)

Link to comment
Share on other sites

mizsi
Kijelölöd az összes eml fájlt egy explorer ablakban, és belehúzod egy OE mappába.  ;)

:hátpersze:, ez volt a megoldás! Köszönöm.

u.i: ha valaki ilyet csinál, akkor csak az .eml kiterjesztésû fájlokat húzza át, mert ha van más kiterjesztés is a kijelölés között (pl. jpg), akkor azt az OE úgy értelmezi, hogy el akarod küldeni csatolmányként az összes kijelölt fájlt.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi
Arányos betû-arial, Rögzített szélesség-Courier New, Betüméret-közepes, Kódolás-közép europai(windows)

OK, Kösz ;)

Link to comment
Share on other sites

DSN

Sziasztok. Az eddigi megszokott levél fogadáskor (Outlook Express) a beérkezõ levelek száma jelenik csak meg és nem látszik a panel, amely pl a levelekek érkezését mutatja, de egy pillanatra sem. Aztán ha újra a fogadásra kattintok, akkor felvillan.(mint régen). Nincs hiba a levelezésben, de zavar, hogy így mûködik és nem tudom, hogy miért. Légyszi segítsetek, hogy visszaállítsam a régi állapotot. Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Azon a panelen, ami felvillan, van egy kapcsoló, ami megakadályozza, hogy becsukódjon a panel, valamint, hogy rejtve vagy elõtérben menjen.

Küldjél el magadnak egy bazinagy levelet, akkor lesz idõd rá, hogy megállítsad.

Link to comment
Share on other sites

DSN

Köszönöm a segítséget, de valójában nem ez a problémám. Küldtem egy nagy fájlt, s amíg küldte rákattintottam az elrejtés gombra, amint mondtad. El is tûnt, utána küldés-fogadáskor ismét megjelent. Kiléptem az outlookból, aztán újra küldtem egy nagy fájlt és megnyitásakor megint nem látszott semmi. Mindegy, végülis jól mûködik, csak nem úgy mint régen. Mégegyszer köszi. Kellemes ünnepeket.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Laali

Van olyan hiba az OutlookExpress-ben (talán 5-ös verzió) ami miatt 30 példányban küldözi a leveleket ? Vagy valami vírus ténykedése ? Sima levél, mellékletek nélkül. Most kaptam egy ügyféltõl ilyet, és azt mondta, hogy elõtte már a fia is erre panaszkodot.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Elvileg a kliens programok nem tudnak ilyet, csak akkor, ha benne ragadnak a postázandó mappában a levelek. De ilyenkor ez látható is.

Ezt a problémát általában az smtp szerverek okozzák.

Kérdezzed meg a szolgáltatódat, hogy tudnak-e a problémáról.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...