Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Pinnacle PCTV Stereo


Oke

Recommended Posts

Pityke örm.

Üdv Mindenkinek,

 

Vagyok még új itt a fórumok világában. :upsz:

Remélem akad valaki, aki tud némi ötletet adni, mit kezdjek a féléves PCTV Stereo kártyámmal azon kívül, hogy papírnehezéknek használjam. A történet röviden. Megláttam, megvettem, beraktam a gépbe, és azóta sem tudom használni. Már mindent próbáltam vele, de az eredmény változatlan. Csak futó képet tud produkálni, azt is csak pár másodpercre, végül lemerevedik. Bevittem a szervízbe, ott kifogástalanul mûködött. Kifogytam az ötletekbõl. :( Ha valaki találkozott már hasonló problémával és tudja a megoldást, kérem ossza meg velem.

 

Pityke örm.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Nomármost. Ilyen csak akkor jöhet elõ, ha az alaplapi driverek és eszközök nincsenek megfelelõen feltelepítve, esetleg ütközik az IRQ-ja mással.

Ezen kívül nézd meg a fentebb belinkelt SP2-es drivert is hozzá, hátha, és érdemes még a ChrisTV Lite-tal is egy próbát tenni, hátha...

Link to comment
Share on other sites

Pityke örm.

Akkor mondanám a részleteket, bízva abban, hogy majd csak kiderül, hol a hiba.

Alaplapi diver: Intel chipset >>> Intel Inf Update felpakolva, sosem volt vele gond, de azért befrissítettem.

Alaplapi eszközök: Csak az van telepítve, amit használok is. Például az integrált VGA vezérlõ drivere nincs telepítve, mert VGA kártya is van a gépben, és azt használom.

IRQ ütközés: Az nincs, csak megosztva használja az egyik USB vezérlõvel.

Sehol nincs semmi arra utaló nyom, hogy bármely a rendszerben lévõ eszközzel bármi hiba lenne.

A Pinnacle Assistant tesztje is hiba nélkül lefut, és azt állítja, hogy teljesen szuper minden.

SP2-es driver kizárva, 2K-t használok.

ChrisTV-t már próbáltam, ugyanazt produkálja, mint a gyári Tuner progi. Eccer sikerült Win98 alá is beüzemelni, és ott is futott a kép a ChrisTV-n, bár még akkor volt a legtisztább.

Composite-on érkezõ videójelet is remegteti veszettül.

 

 

(Ne idézz be elõtted lévõ hozzászólást! - HM)

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Pedig akor ez hardver összeférhetetlenség lesz. Mert gondolom a legutolsó DirectX fent van, kodekpakkot ugye nem használsz... És a Pinnacle PPE is fel lett rakva telepítéskor.

Különben azért fura, mert nálam egy Studio 500 PCI csinált hasonlót videokimeneten, más aljzatba, más rendszer alatt, másik kártyával is, és még sorolhatnám...

Ezután már csak talán a DScaler segíthet, ha felismeri... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Pityke örm.

Nos, köszönöm a tippeket. Utolsó lehetõségként még megpróbálom egy másik PCI foglalatba bepakolni, de ebben nincs sok bizodalmam, még sosem volt szükség efajta operációra semmilyen más hardverrel.

 

Pityke örm.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Berci00

Sziasztok!

 

Vettem egy Pinnacle PCTV stereo tv tunert. Megvolt a drinverfrissítés, az a gondom, hogy ha a csatorna keresésre kattintok lefagy. 1,7 GHz es gépem van 256 Mb RAMmal. Kérem segítsetek!

 

A használt szoftverem a gyári PCTV vision, a videojelet megjeleníti a program.

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

tzoli

Nero vagy Quicktime van a gépeden?

Link to comment
Share on other sites

Berci00

Nero van. néztem már hogy okozhat fagyást a nero meg hogy a szûrõket kell kikapcsolni áthelyeztem az össze ax kiterjesztésü filet a DSFilter könyvtáárból, de nem használt semmit. amugy ace mega codec packot használok

mit javasolsz?

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Na ott a pont a kérdés elõtti mondatban. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

Berci00

Srácok!

 

Sikerült megoldanom a problémát. A szoftver Vacak, mármint a PCTV vision. Letöltöttem a Chris TV -t és megy a dolog.

 

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
BGY

Sziasztok!

 

Valaki próbált már PCTV Stereo kártyát Vista alatt életre kelteni? Nekem sajnos nem sikerült. Ha lenne ötlet, megköszönném!

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

A PCTV Stereo új nevén 100i. Töltsd le a legújabb TVCenter Pro 4.7-est, és csomagold ki. Mivel nincs Pinnacle MediaCenter 3.x vagy 4.x szoftvered gondolom, ezért a programot nem fogod tudni telepíteni, de a drivert igen. A MediaCenter könyvtárban meg ott az MCE kompatibilis driver is, ha feltelepíted az exe-t. ;)

Link to comment
Share on other sites

BGY

Köszönöm, működik, már csak az a gond, hogy vízhangzik. Pontosabban, ha a Media Center kezelőpultján leveszem a hangerőt, akkor nem a hangot veszi le, hanem a vízhang tűnik el. Érdekes...

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Ha a kártya belül van összekötve a hangkártyával, akkor tiltsd le a Line-In-t, mert azért visszhangzik. ;)

Link to comment
Share on other sites

Drakenet

Sziasztok!

Egy kezdõ kérdésem lenne:

Mi pontosan a TimeShift?

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

A Timeshift idõcsúsztatásos felvétel. Lényege, hogy mondjuk nézed a tévét, és valaki bejön és megzavar. Ekkor, mint a videót megállítod, és megbeszéled az illetõvel amit akarsz, majd folytatod a nézést. A háttérben az történik ilyenkor, hogy ahogy a pause-t megnyomod, elkezdi venni az adást a háttérben a vinyóra, és amikor folytatod a nézést a felvett anyagot nézed, miközben rögzít tovább, amíg le nem állítod a TimeShiftet. Most eszembe is jutott az "Apa kezdõdik!" reklám, ami ugyanerrõl szól. ;)

Link to comment
Share on other sites

Drakenet

Értem. Ezt csak a PCTV Vision tudja (Chris TV nem)?

A PCTV Visionbe ezt hogy kell beindítani, mert csak egy kis ikon van ami most szürke.

Beállítottam 1 percre van is elég hely.

Ahogy megnéztem 1 perces felvételhez 2,9 GB kell. Ezt valahogy nem lehetne lecsökkenteni?

Az a reklám tényleg jó. :)

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

A ChrisTV prof tudja a timeshiftet, de még nem használtam. MediaCentereknél jobban működik, vagy hardveres tunernél.

A PCTV Visionben nem tudom miért ekkora helyet foglal, esetleg válassz más kodekbeállítást, az lehet a baj..

Link to comment
Share on other sites

Drakenet

Tudsz valamilyen progit (konkrétan) ajánlani?

Olyan kéne ami tud felvenni és lehetõleg ingyenes.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Amit tudok, a DScaler, a K!TV és a ChrisTV Lite, de szerintem egyik sem tud felvenni, esetleg kipróbálhatod a MediaPortalt, de szerintem csúszni fog a hang. Pedig az fel tudna venni...

Link to comment
Share on other sites

Drakenet

OK Kösz.

A MediaPortal van magyarúl?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
D.M101
A PCTV Stereo új nevén 100i. Töltsd le a legújabb TVCenter Pro 4.7-est, és csomagold ki. Mivel nincs Pinnacle MediaCenter 3.x vagy 4.x szoftvered gondolom, ezért a programot nem fogod tudni telepíteni, de a drivert igen. A MediaCenter könyvtárban meg ott az MCE kompatibilis driver is, ha feltelepíted az exe-t. ;)

 

Tisztelt Halasi Miklós!

 

Ha megkérném ,ezt a fenti dolgot leírná részletesebben? Mert nekem nem tiszta, és szeretném életre kelteni a tv kártyámat a vista alatt.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
142

Szia mindenki! Van egy kis gondom: vettem egy tv kártyát pctv vision a neve, DE van konverterünk és amik azon fogható csatornák azok nem jönnek be a a számítógépen? Miért és miz csináljak?

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Segítenénk, de õszintén nem nagyon értem amit írtál. Addig rendben van, hogy van egy PCTV kártyád és hozzá a Vision program. A program nem találja meg a csatornákat? Általános a TV kártyáknál, hogy a csatornakiosztásnál vagy Ausztriát, vagy Németországot válaszd, természetesen PAL rendszerben. Ha ez megvan, a Vision automatikusan megkeresi a csatornákat...De talán az elejétõl kéne kezdeni: Jól van beszerelve a kártya? Telepítve van a driver? Az antenna csatlakoztatva van a kártyához?

Link to comment
Share on other sites

142

Amik a rendesen a tvén is bejönnek azok a programmal is, de viszont ami amúgy konverterrel jönnek be azok a gépen már szakadoznak meg ilyesmi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...