Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MS Word - Kérdések és válaszok


Bencce

Recommended Posts

Bencce

Nem találtam általános kérdésekre topicot, így felteszem itt.

Nekem a következõ problémám van. Van egy 10 oldalas irományom, headerrel meg footerrel. Szeretnék azonban egy boritót is, amire nem kerül re a header és a footer és a nem számítja bele az oldaszámba. (tehát nem az az elsõ oldal, hanem a következõ)

Van erre valami megoldás?

Köszi: Bencce

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

1. Elõször is kell egy üres oldal az elejére, amire a borítót elkészíted.

2. Utána beállítod a Fájl/Oldalbeállítás Elrendezés lapon, hogy az Elsõ oldal eltérõ, és így onnan ki tudod szedni az oldalszámot.

3. Nézet/Élõfej és élõláb, majd az eszközsávon rákattintasz az Oldalszám formázása ikonra, és abban az ablakban a Kezdõ sorszámot nullára állítod.

 

Hozzátenném, hogy a borító többnyire beleszámít az oldalszámozásba, és mivel a jobb oldalon kezdõdik a szöveg, ezért az elsõ látható sorszám a 3-as.

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Köszi!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Bencce

Hogy lehet képet beállítani a Wordben, hogy az a Wordben nyomtatásnál is megjelenjen? Van erre valami mód, vagy csak úgy lehet, ha beszúrom a háttérképet, és beállítom, hogy a szöveg mögé menjen?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ezt nem értem.

Ha berakok egy képet egy word doksiba, akkor az ki is nyomtatódik, persze ehhez be kell kattintani (alapból be van) a beállítások->nyomtatás->grafikus objektumok pipát.

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Jaj ne haragudj, háttérképet akartam írni! (3 órát aludtam :( ) Szóval ha háttérnek beállítok egy színátmenetet, vagy valami, akkor az nem kerül nyomtatásra. Próbáltam úgy is, hogy PDF-é alakítom, de a hátteret akkor is kihagyja. Ezért mondtam azt, hogy nem a háttérkép funkciót kéne akkor használni, hanem azt, hogy képként beszútom a kívánt képet, beállítom, hogy a szöveg mögött helyezkedjen és kész... Csak kicsit sokkal hoszabb a folyamat, és nincs is kedvem 20 oldalra ezt külön megcsinálni!

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Nálam kinyomtatta.

Hogyan állítottad be a hátteret? Én úgy csináltam, hogy egy téglalapot rajzoltam, majd a kitöltésnél színátmenetet készítettem, és a szöveg mögé állítottam be.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A hátteret a formátum menüben lehet megadni.

A kitöltéses háttér nem noymtatható, csak a nyomtatott vízjel, ami megjelenik nyomtatásban is.

Esetleg csinálhatsz ehy A4-es elég erõs színû színátmenetet és azt berakhatod vízjelnek. Ettõl kifakul ugyan, de ezért kell elég határozott színekkel megcsinálni a képet.

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Viszont az is jó, amit én írtam!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ez így van, csak hosszadalmas. Persze a képet nálam is elõbb el kell készíteni.

Link to comment
Share on other sites

Bencce

@egerb: Formátum -> háttér -> kitöltési effectusok -> kép

Akkor megnézem, hogy fog kinézni vízjellel!

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

manguszta

Szeretnék kinyomtatni egy dokumentumot a következõ módon:

Egy oldalon két oldal, tehát lekicsítve, valamint kézi adagolással két oldalasban. A beállításokat a Fájl -> Nyomtatás ablakban végzem.

A problémám az, hogy miután beállítom kicsinyítésre, és rákatintok a kézi adagolású két oldalasra, a kicsinyítés mezõt kiszürkíti, azaz nem veszi figyelembe (és úgy is nyomtatja).

Hogyan lehetne mégis megoldani, hogy egy lapra négy oldal ráférjen (duplaoldalas, egy oldalon kettõ kicsinyítve)?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Kinyomtatod az elsõ oldalt egy oldalasan, aztán berakod a papírt fordítva és kinyomtatod a másik oldalt is.

Vagy, kinyomtatod pdf-be kicsinyítve, majd azt kétoldalasan.

Link to comment
Share on other sites

manguszta

Az elsõ megoldásnál még mindig csak két oldalnál tarttok egy lapon.

A másodikat nem tudom, hogyan kell csinálni, bár van Acrobat Prof. 7.0-m. Valaki tud segíteni?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Hány oldalas doksit akarsz nyomtatni?

Link to comment
Share on other sites

manguszta

273 oldal :nyíl: kicsinyítve 137 oldal :nyíl: duplaoldalasan 69.

 

(Ha jól számolok...)

 

Tudom, nem olyan sok a 273, kényelem és hordózhatóság miatt lenne jobb a 69 oldal.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Telepítsél egy primo pdf-et. Ezen be tudod állítani, hogy két oldal kerüljön egy lapra. A kimenet egy pdf állomány lesz, aminek minden oldalán az eredri dokumentum két oldala van rajta. Ezt megnyitod az Acrobat-tal és kinyomtatod a nyomtatón kézi adagolású kétoldalasan.

Link to comment
Share on other sites

manguszta

Nagyon köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
czpetike

Csá!

Ismertek olyan szövegszerkesztõt, ami megegyezik a Worddal, csak nincs tele buggal?

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Hát ez relatív, de pl OpenOffice-t próbáltad?

Annyira nem búgos már a 2003, bár a képek helyezése soha nem volt erõssége a Word-nek.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Mire gondolsz bug alatt? És melyik verziót használod?

Link to comment
Share on other sites

czpetike
Annyira nem búgos már a 2003...

Csak nagyon pocsékul rendezi a táblázat cellákat, fõleg akkor, ha sok van belõle. A százalékokat pedig pont fordítva kerekíti: amit fölfelé kell, azt lefelé, amit lefelé kell, azt fölfelé kerekíti. Ez egyébként az összes korábbi verzióban jelen volt.

 

Az OpenOffice talán jó, de zavar, hogy a papír alatti felületet is megjeleníti, a Wordban a webes nézet ezt eltünteti. Ezt se az OpenOfficeban, se a WordPerfectben, sem pedig az Ability Officeban nem tudtam elérni.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Most ugye nem azt akarod mondani, hogy webet szerkesztesz word-ben? :pislog:

Az Office XP-ben nem tudom elõidézni a százalékos problémádat. Word->táblázat->képlet, gondolom Te is így csináltad.

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Nekem mindig is jól kerekített. Még soha nem volt, hogy fordítva. Furcsa.

Link to comment
Share on other sites

czpetike
Most ugye nem azt akarod mondani, hogy webet szerkesztesz word-ben? :pislog:

Az Office XP-ben nem tudom elõidézni a százalékos problémádat. Word->táblázat->képlet, gondolom Te is így csináltad.

Nem webet szerkesztek én, csak nem szeretem nézni azt az ürességet a papír alatt, ezért áváltok arra a nézetre. Egyébként a 2003-mal dolgozom és Táblázat\Táblázat tulajdonságai...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...