Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Plazma/TFT TV vásárlási tanácsok


Sanzi

Recommended Posts

Sanzi

Nah, akkor a másik topik, egy új helyen.

A Plazma olyan sokat fogyaszt? Egy 70-80-an cm-es TFT mennyit fogyaszt? Nézegettem a felbontásokat, és nem egy nagy számok, hisz a hépátlók sokkal nagyobbak, mint monitordnál. Tudom, hogy másképp néz ki TV-n, de azért mégis. Vagy esetleg olyat érdemes venni, ami HDTV szabványú, és akkor alap a nagyobb felbontás, és a kompatibilitás?

Fényerõ, kontraszt milyen tartományban mozogjon? Esetleg ha valaki tud tipust is ajánlani 300e FT-ig, ás márkás, akkor belinkelheti. Kösz!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ekkora méretben nem is érdemes plazma TV-vel foglalkozni. Erre ott az LCD. A plazmák nagyobb méretekben jók (100 centi felett). Egyébként is nagy a fogyasztásuk. Például egy 42"-os Sony 350-400 Wattot fogyaszt, miközben egy 32"-os Sony Bravia 130 Wattot. Szerintem még utóbbinak szebb is a képe.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Ulala

Én azt hallottam régeben :titok: , bár hivatalos forrásokból még nem sikerült információt szereznem, hogy a plazma TV-knak van egy nagy hibája. 4-5 éve után mehetnek a kukába, mert az a folyadék ami frissíti a "képet mutató anyagot" elfárad. Cserélni kell ami nagyon sokba kerül, illetve nyomot hagy a képen.

Ez valóban létezik vagy csak egy plazma ellenes emberke agyszüleménye?

hiszen a Plazmák nagyon drágák és az egy kicist még szerintem a milliomosoknak is luxus lenn, hogy folyton újat vegyenek mert kinyiffan az elõzõ.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Szerintem ez hülyeség, legalábbis én még soha nem hallottam. A kezdetleges modelleknél volt egy olyan probléma, hogy idõvel csökkent a fényerõ, de ez a mostaniaknál szerintem már nem probléma.

 

Szerintem meg ha már beruház valaki egy plazma TV-be érdemes HDTV kompatibilist venni, hiszen az lesz a jövõ. Mellesleg azt hallottam, hogy 2006-os Foci VB-t 16:9-ben közvetítik majd, ezért akinek nincs ilyen TV-je, az csak úgy nézheti majd, hogy a képernyõ alján és tetején fekete csíkok lesznek.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Én mindenképpen plazmát vennék nem lcd-t. Elõnye a nagy látószög, és a nagy kontraszt, ami nagy méretnél mindenképpen szükséges. A fogyasztása igaz, hogy többszöröse az lcd-nek, de nem azon gondolkodik aki pénzt ad érte szerintem. (majd az OLED kijelzõvel ez is megoldódik) Viszont a 300-400 ezer körüliekre vigyázni kell hiába a hangzatos reklámszövegek, mert kivétel nélkül vga felbontásúak, és ez 80-100 cm-es méretben, meg a jövõt nézve nagyon zavaró, és pénzkidobás.

Link to comment
Share on other sites

Lex

A plazma hibája, hogy hajlamos a "beégésre", pl. a csatornák emblémájánál és a korhatár jelzésnél. Ezért olyan módszert találtak ki, hogy kicsit mindig elmozgatja a képet a TV, hogy máshova essen. De nem tudom, hogy a mostaniaknál van-e ilyen. Az LCD/TFT-nél ennek kisebb a jelentõsége, mert a folyadékkristály regenerálódni tud kikapcsolt állapotban.

A 16:9-es adásról meg annyit, hogy már most is láthatóak ilyen filmek, de ha a reklámokat is jobban megnézed, akkor a többségnél már ott van alul és felül a fekete csík, mert 16:9-ben veszik fel.

A látószög az LCD-nél sem rossz, mert nem olyan közelrõl nézzük, mint a monitorokat. A kontraszt és a fényerõ már az LCD-knél is több, mint elégséges. Egy lesötétített szobában, megfelelõ háttérfény mellett vakító az LCD is.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Igen, de a beégés minden TV-nél fennáll. A képcsöveseknél is, de már sikerült annyira tökéletesíteni, hogy gyakorlatilag 0 az esély rá, hiszen napokig vagy hetekig kéne ugyanannak lennie a képen. A TFT-nél ahogy írtad regenerálódnak a pixelek, szerintem már a plazmánál sem akkora probléma ez mint régen volt.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

De sajnos van akkora probléma! Egy haverom vett egy 100 centi feletti LG plazmatévét, de már másodszor viszi szervízbe, mert folyton "odaég" a kép. Mondta, ha megint elõjön a hiba - inkább vesz helyette egy drágább képcsöves TV-t. Erre mondtam, hogy ott az LCD... :hááát:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Akkor rosszul tudtam. Lehet hogy a német TV adókon sem véletlenül van mindig más helyen a logó, és változik meg a színe.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi
Én azt hallottam régeben :titok: , bár hivatalos forrásokból még nem sikerült információt szereznem, hogy a plazma TV-knak van egy nagy hibája. 4-5 éve után mehetnek a kukába, mert az a folyadék ami frissíti a "képet mutató anyagot" elfárad. Cserélni kell ami nagyon sokba kerül, illetve nyomot hagy a képen.

Ez valóban létezik vagy csak egy plazma ellenes emberke agyszüleménye?

hiszen a Plazmák nagyon drágák és az egy kicist még szerintem a milliomosoknak is luxus lenn, hogy folyton újat vegyenek mert kinyiffan az elõzõ.

Ezt én is hallottam, de énse tuti forrásból. Valaki megtudná ezt erõsíteni vagy cáfolni?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
a német TV adókon sem véletlenül van mindig más helyen a logó, és változik meg a színe.

Már ha színes. Ott jól bevált taktika, hogy halványított, vagy átlátszó logókat használnak.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Lex

De ez nem a plazma kímélése miatt, hanem a nézõi felháborodás miatt, merthogy azért mégse logókat akarnak nézni, hanem mûsort.

Ha összeesküvés elméleti alapon nézném, akkor azt is mondhatnám, hogy a plazma gyártók tejelnek a TV társaságoknak, hogy jól égessék be a TV-ket, hogy újat kelljen venni. :D

Link to comment
Share on other sites

Lex

Átemeltem a TFT monitor vásárlás topikból:

Televízió vásárlás elõtt állok,csak nem tudok dönteni LCD ( 92cm-es) vs Plazma ( 107cm-es) ? Úgy tudom HDTV támogatással mindkét technológia rendelkezik, de állítólag a legújabb plazmák sem bírják tovább öt évnél ! Igaz ez? A plazmák képe jobban tetszik,de az LCD a nagyobb felbontása miatt inkább a jövõbe mutató választás lenne. Hát nem tudom.

Sem a plazma sem az LCD TV-k nem rendelkeznek alapból HDTV támogatással, még akkor sem, ha a felbontásuk ezt lehetõvé teszi. Ha rá van írva (esetleg a leírásában), akkor tudja. Egyébként nem.

Link to comment
Share on other sites

fzs740426

És ha rá van írva, hogy HD Ready? Vagy ez csak becsapás?

 

Légyszíves ne idézz be máskor elõtted íródott teljes hozzászólást! <PF>

Link to comment
Share on other sites

Lex

Nem becsapás. Arra akartam célozni, hogy nem mindre van ráírva, vagyis nem mind "HD ready".

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Crocket

Egy Panasonic (egyben UPC) szervízben azt mondák nekem, hogy csakis plazmában gondolkodjak, bár nekem elég lenne az LCD is. A fõ ok (javítsatok ki, mert nem tudom pontosan idézni) hogy a plazma ugyanannyi idõ alatt több jelet képes feldolgozni ezért élesebb, tisztább a képe. Elõfordult már, hogy emiatt szaggatott volt az LCD képe. Remélem értitek, mit akartam kihozni az egészbõl. A kérdés, hogy igaz-e? Ugyanis a Euronics-ben pont LCD-re akartak rábeszélni a plazma ellenében. :bizonytalan:

Igaz, mindkét helyen akcióztak. :S Ki lehet találni, melyiket hol...

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Szerintetetek kb mikor lesz értelme a HDTV támogatásnak?

 

Mert szerintem mire nálunk elterjed, addigra a most megvásárolt Tv már ócskavas lesz.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Én meg egy olyan embertõl, aki sokat utazik, azt hallottam, hogy a plazma egy-két éven belül elhasználódik és ki kell dobni. Bár a technológia fejlõdhetett, azt mondta, hogy nyugaton már nemigen vesznek plazmát, mert rájöttek, hogy nem éri meg.

Link to comment
Share on other sites

Lex

Ráadásul a plazma, mondjuk úgy, hogy sajnos amerikai "találmány". Most nem a feltelálásra gondolok, hanem arra, hogy a plazmák többsége csak 480 soros felbontású, ami az amcsi NTSC-hez tökéletes, viszont az 576-os PAL-hoz kevés. A kép valahogy úgy van, mint ha a 17"-os 1280x1024-es TFT-re 1024x768 vagy 800x600-as felbontást kapcsolsz. A kép egy nagy adag maszat, ha nem a natív felbontásban használod. A TV-nél viszont nem tudsz választani. Ezért sem szimpatikusak a plazmák. Az LCD-nél is jól oda kell nézni, mert a kicsikbe 640x480-as panelt raknak, ami viccnek is rossz.

Van egy sanda gyanúm, hogy elkezdõdik a vevõk átverése pl. azzal, hogy ráírják a TV-re, hogy HD Ready, ami abból igaz, hogy veszi a HD jelet, de a felbontása csak a sima TV-é. Tehát nézhetsz HD adást, de csak alacsony felbontásban. Ugyanígy átverésnek veszem a fenti felbontási trükköket.

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Aztán érdemes odafigyelni az olyan dolgokra is, hogy a crocket álal emített bolt pl. "csereakcióban" meg "óriási kedvezménnyel" pontosan annyiért adja a cuccait, mint más alapból.

Link to comment
Share on other sites

Lex

Ez nem újság. Aki nyitott szemmel jár, az tudja, hogy az Euronics ezt csinálja. Ezt hívják marketingnek. Meg azt, hogy 3 áráért kaphatsz 2-õt, amihez +1-et kapsz ajándékba, Te meg örülsz, mint majom a hátsó madzagjának, hogy milyen jó boltot csináltál. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Crocket

Nekem a 0%-os thm tetszett. Felveszel 100.000 Ft-t, aztán fizetsz 10x 10.000-t. Csak azt nem mondják, hogy kezelési költség jelen esetben 10.000Ft. Magyarul felvettél 10 hónapra 10%-ra hitelt. :S És ezt van pofájuk 0%-ra reklámozni :mérges:

De a lényeg! Nem tudom, mennyit kell várni a digit jelekre, fõleg vidéken, de érdemes sima 100 herzes tv-ben gondolkozni, amíg a plazma és lcd olyan szinten forrja ki magát, hogy megérje az árát.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Ez igaz, de 2012-re jön a digitális jel, egyenlõre ez hatósági utasítás, hogy 2012-ig lek ell állítani az analóg adást, vagyis még 7 évig várhatunk.

Link to comment
Share on other sites

Crocket

7év nagyon sok idõ, ha azt nézzük milyen ütemben fejlõdik a technika. Ha választanom kellene, akkor inkább az LCD.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Én is így vagyok vele. Az LCD jobbnak tûnik.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...