Jump to content
GSForum - Segélyvonal

USB kérdések


Orbit

Recommended Posts

Orbit

Két kérdésem lenne:

1. A PCI-os USB 2.0 kártyáknak csak a PCI foglalat kell vagy táp is kell neki.

2. Az USB-hez létezik valamilyen hosszabító kábel amit használva nem kell az asztal alatt kotorászni ha Pendrive-ot akarok csatlakoztatni. (Nem USB hubbal)

Link to comment
Share on other sites

focus puller

Üdv!

1. Csak foglalat,

2. Igen létezik, usb-hosszabító kábel bármely hipermárketben, vgay szám.tech boltban kapsz, párszáz "pengõért" :) (de lehet jobban járnál egy "olcsóbb" multimédiás billentyûzettel, amin van usb-csatlakozás ;) )

 

Csau-csau!®

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Nekem is lenne akor kérdésem. Amikor pl. bedugok egy pen drive-ot, kijön, hogy gyorsabb mûködésre is képes USB 2-vel. USB 2-t azt telepíteni kell vagy mi?

Link to comment
Share on other sites

focus puller

@Bencce!

 

A Win XP USB 2.0 drivereit már az SP1 tartalmazza! :hááát:

De ha "elég jól" tudsz angolul, ajánlom figyelmedbe EZT az oldalt, ahol mindent megtudhatsz USB 2.0-rõl! ;)

 

Csau-csau!®

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Ha támogatja az alaplapod, akkor a win automatikusan kezeli, a chipset driveren keresztül.

Link to comment
Share on other sites

Athos

@Orbit

Hosszabbító kábel 500-600 Ft-ból megvan. De én vettem egy Hama USB hubot 2500 Ft körül, ami itt van az asztalon. Teljesen jól mûködik.

Link to comment
Share on other sites

Kiskalóz

Vettem egy Kingston 1Gb-os USB 2.0-ás PenDrive-ot. Ami szerintem nem müködik jól.

 

Egy 5,33MB-os mappa másolása majdnem 5 percig tart.

Ugyan ezt a mappát egy másik név nélküli PenDrive-ra 2,5 perc alatt lehet rámásolni.

 

Ez majdnem a duplája.

 

Valami ötlet?

Vagy csere?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
warynski

Azt tanácsolták nekem hozzáértõk, hogy a pendrive-ot ne húzzam csak úgy ki az USB portból, hanem elõbb a tálcán lévõ "Hardver biztonságos eltávolítása" ikonnal állítsam le a pendrive mûködését, mert különben adatvesztés léphet fel.

Kérdezném, hogy ezt mennyire kell komolyan venni.

 

Egyébként ha pl. nem a pendrive-ot, hanem a kártyaolvasót ezzel az ikonnal "lecsatlakoztatom", azután kihúzom a portból, majd késõbb visszadugom, akkor nem jön vissza a tálcára a "Hardver biztonságos eltávolítása" ikon, és a Total Commanderben sem látszik a kártyaolvasó. Újra kell indítani a gépet, hogy ismét lássa a kártyaolvasót. (A pendrive-nál ilyen gond nincs.)

 

@Athos

Áruld már el légyszi, hogy hol vetted ezt az USB hub-ot, mert én is kerestem ilyet, de netto 4 800.-körül volt. Kell neki tápfesz?

Link to comment
Share on other sites

google
Kérdezném, hogy ezt mennyire kell komolyan venni.

Közepesen. Nem megy tönkre tõle feltétlenül, de van esély, hogy a FAT-tábla megsérül. A biztos az, ha elõtte mindig leállítod.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Az a lényeg, hogy ne írjon, vagy olvasson a pendrive. Akkor nem lehet semmi baja, ha csak úgy ki lesz húzva. Én mindig így használom - ilyen okból kifolyólag még egyetlen pendriveom sem romlott el. (Adatok sem vesztek el róluk.)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

tibcsihead

Nekem egyik napról a másikra nem ismerte fel /XP Prof. sp2/, ill. felismeri, csak formázni akarja a KINGSTON 512MB-os Pendrive-vomat a rendszer. Úgy tudtam /és hosszú ideig mûködött is/, hogy csak a mûvelet /másolás,törlés/végét kell megvárni, aztán el lehet távolítani. Mi a hivatalos állásfoglalás ezzel kapcsolatban?

Link to comment
Share on other sites

warynski

Szóval megoszlanak a vélemények.

 

Mindenesetre köszi a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

@tibcsihead:

Ilyet az én olvasóm is szokott csinálni, de csak az egyik aljzatban. Ha kihúzod és visszadugod, akkor menni fog.

Link to comment
Share on other sites

titusz1

Most hallottam, ha valaki nem jól köt be egy elõlapi USB portot akkor lehetséges, hogy kifüstöl valamit. Igaz ez? Eddig még nem találkoztam ezzel a problémával. De az is lehet, hogy azért mert mindig jól kötöm be. :D

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nem illik felcserélni a data+ és data- vezetékeket, valamint a föld és a táp zsinórokat.

Link to comment
Share on other sites

titusz1

De okozhat meghibásodást vagy csak "nem illik" és nem lesz semmi baj.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Azért nem illik, mert okozhat. ;)

Link to comment
Share on other sites

tibcsihead

Arpsoft! sajnos egyik aljzatban sem ismeri fel az adatokat.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Én úgy csináltam, hogy bedugtam a kártyát, azt mondta, hogy most akkor meg kéne formázni. Erre kihúztam, aztán vissza, és már ment is.

Ha Neked nem megy, akkor meg kéne próbálni egy másik gépen a kártyát, hátha annak van baja.

Link to comment
Share on other sites

tibcsihead

Zsír-új a telepítésem/telepítés elõtt is ez volt a helyzet/, fullra frissítve, Via HIP. 4.56 alaplapi drájver... megnézem másik gépen, de ez most gáz, mert a munkahelyemen letiltották a hozzáférésünket...más gép momentán nincs a közelben. Lehet, hogy a Pendrive haldoklik. Ha kiderül mi a hiba közzéteszem.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Chabi1
A Win XP USB 2.0 drivereit már az SP1 tartalmazza! :hááát:

ServicePack nélküli XP akkor nem kezeli az USB2.0-t ?

 

Épp ma megyek egy ilyen géphez amibe egy USB 2.0 kártyát kell beépítenem.

 

Délig próbáljatok meg válaszolni. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

De kezeli az USB 2.0-t.

 

(Bocs, korábban nem voltam.)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Áttettük karácsony elõttre a dolgot.

 

De van hozzá telepítõ CD ami USB 2.0 :) remélem nem kell új windows-t tenni :hááát:

 

De azért köszi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Dózsi

Lenne egy kérdésem: Egy USB portról maximum hány wattot vehet fel a rákötött ezköz? Elõlre is köszi a választ!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Az USB feszültsége 5V, legfeljebb 500mA köthetõ az USB kapura.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...