Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows Intézõ


nagyjani

Recommended Posts

nagyjani

Ezzel a hibával még nem találkoztam, amúgy teljesen új a gép, kb egy hetes a randszerrel együtt. Minden hiba nélkül megy, de hiába akarok rendezni bármit, ha megfogom az egérrel tudom vinni, de mikor elengedem a hely felett, nahová szándékozom tenni nem történik semmi. Jobb gombbal sem. Más programokban (szerkesztõk, totalcommander stb.) minden rendben. Még az asztalról sem tudok a kukába dobni semmit, odaviszem kékre vált, de ha elengedem semmi. Na errõl mi a véleményetek.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Memória?

Link to comment
Share on other sites

payskin
:pislog: Tegnap pont ez volt a baja a noteszgépemnek: nem mûködött a drag-n-drop, csak ctrl+c, ctrl+v-vel lehetett másolni. Kikapcs, visszakapcs nálam szerencsére megoldotta.
Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Memtest nemtalált hibát. Nemtudom, hogy az egérnek lehet e köze hozzá (microsoft wirelless optical2 USB), mert minden más programmal mûködik. Még egy egércserét megpróbálok, de itthon ilyenek vannak.

Nekem az újraindítás sem segít, de ezek szerint nem csak velem történt meg a dolog, csak nálam tarósan.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Na nem bírtam tovább, és hoztam egy kiszuperált egeret (ps2 vezetékes, görgõs), és minden mûködik ahogy kell. Már vissza is dugtam az USB-s microsoft wirelles-t, a legújabb driverrel, de semmi változás. Tehát a hiba fennáll, de tényleg csak a win explorer és társainál. Esetleg, ha valaki ilyen egeret használ, arra kiváncsi lennék mik a tapasztalatok. Egyébként az USB tökéletes, minden eszközzel (blutooth pendrive nyomtató), a legújabb nforce4 driverrel.

@Balázs nem véletlenül USB egered van? esetleg ott lehet összefüggés.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Próbáld ki az egeret driver nélkül. Általában azok szoktak bekeverni, bár az eltávolítás már nem szokott segíteni.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Kösz a tippet. Az az igazság, hogy a kábelvégen rajta a cédula, hogy elõször telepíteni kell a drivert, én nem is foglalkoztam vele, már a rendszertelepítést is ezzel csináltam, gond nélkül. Utána felnyomtam a drivert, csak egy két beállítással lett több, más nem változott. A másik gépen kipróbáltam, hogy elõször driver fel, utána bedug, de ugyan az. Pedig mindenképp driverre gyanakszom, mert mint írtam más programban jól mûködik, meg hát Microsoft, gondoltam nem gond nélkül megy majd.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Ne telepíts drivert az egérhez!

Az alapbeállításokkal menni fog, csak a + gombokat nem fogod tudni használni, illetve az egyéb + funkcióit a drivernek. Úgy mennie kéne hibátlanul. A Logitech setpointja sem a legjobb.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
hgf

Üdv mindenkinek!

 

A legújabb PC World ajánlotta az Explorer Breadcrumbs c. programocskát. Letöltöttem, fel is telepítettem, beköltözött a választható lehetõségek közé az intézõ eszköztárai közé. (Szokásos gombok, Címsor, Hivatkozások, Eszköztárak rögzítése, Explorer Breadcrumbs.) Azonban nem hajlandó a dolgát végezni: nem jelenik meg a "prézli". Akkor sem, ha eszköztárként elõ akarom hozni, és ezért rákattintok. Mi lehet a gond?

(A rögzítést kikapcsoltam, aktív a Címsor és a Hivatkozások is.)

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Csak a saját tapasztalataimat tudom megosztani...

Három gépre tettem fel, mindegyiken megjelenik az intézõ újraindítása után. Az Internet Explorernél is felkínálja a bekapcsolási lehetõséget, de ott mégsem mûködik értelemszerûen... A hivatalos weboldal szerint akkor nem mûködik, ha nem az alapértelmezett témát használod. Van speciális téma beállítva?

Link to comment
Share on other sites

hgf

Megvan a hiba, a te válaszod vezetett rá (köszönöm!): az oprendszer az explore1.exe-t használta az explorer.exe helyett, mivel (ahogyan azt egy tipp leírta réges-régen, ebben a fórumban) megváltoztattam a Startgomb szövegét. Helyreállítottam az értéket a registryben, és meg is jelent a Breadcrumbs.

De nem akarom elveszteni a monogramos Startgombot sem (jópofa dolog), úgyhogy most élesben kell variálnom az explorer.exe-ben... sebaj, legalább van prézlim :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
hgf

Üdv!

 

Bizonyos mappáimmal, melyekben zenei fájlokat és albumokat tárolok, rendszeresen elõfordul, hogy amikor megnyitom õket, a Windows fordított abc-sorrendbe rendezi a tartalmukat. Az utolsó fájl áll az oldal tetején, az "a" betûs mappák meg az oldal alján bújnak el. Elég kellemetlen folyton jobbklikkelgetni, hogy rendezze õket újra név szerint. Mi lehet a gond?

 

A mappáimon egyetlen dolog különbözik a Windows alapbeállításaitól, mégpedig hogy miniatûr nézetre vannak kapcsolva (hogy az almappák, a zenei albumok, szépen látszódjanak a folder.jpg-k révén). És csakis e zenei mappáimmal fordul elõ ez az idegesítõ hiba.

Link to comment
Share on other sites

Doc

Tipp:

Eszközök - Mappa beállításai - Nézet, majd a kis ablakban "Az egyes mappák megjelenítési beállításainak megjegyzése".

Link to comment
Share on other sites

hgf

Kösz, de ez alapból be van állítva a Windowsban, és nem is nyúltam hozzá.

Link to comment
Share on other sites

Doc

Nekem speciel nem volt alapban kipipálva, meg nem is ez az alapértelmezett telepítéskor.

Vírusírtás?

Link to comment
Share on other sites

hgf

Tûzfal, Nod32, SpybotS&D, AdAware - nincs az az isten, hogy a gépem vírusos legyen. És mindig, minden Windows ezt csinálja, pedig kb. három havonta újratelepítem.

Link to comment
Share on other sites

Arkangyal1528464506

Ha átkapcsolod a megjelenítési formát, akkor is fordított a rendezés?

Link to comment
Share on other sites

hgf

Igen.

Link to comment
Share on other sites

Arkangyal1528464506

Legyen csak egy intézõ nyitva, rendezd vissza CBA-ból ABC-be, Eszközök|Mappa beállításai|Nézet fül|Minden mappára érvényes|OK

Csukd be és nézd meg így is, ok?

Link to comment
Share on other sites

hgf

Kösz, úgy tûnik, most rendesen mûködnek a dolgok.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Cimiii

Üdv.!

 

Szeretném megkérdezni, hogy találkozott-e valaki olyannal, hogy az intézõben folyamatosan villog a fa struktúra és a mappák is. Elõször azt hittem az F5 van beragadva de nem.

Mit lehet vele csinálni?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cimiii

Köszönöm az infot, megpróbálom!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...