Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MIDI hangok rögzítése


szenteshunor

Recommended Posts

szenteshunor

Szintetizátoromat MIDI kábel segítségével kötöttem össze , de a gép nem ismeri fel. Milyen progi ségitségével tudnám a szintetizátort felismertetni. A fajtája Casio CTK-551

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Talán probáld meg valamelyik Steinberg programot. Azok nagyon jók a zeneírásban.

Mondjuk a Cubase VST 5. Ez tud a szintetizátorokkal kommunikálni.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Állj! Mit jelent az, hogy nem ismeri fel?

Attól ne félj, hogy megjelenik az eszközkezelõben, mint eszköz.

A MIDI képes programok azonban tudnak majd vele kommunikálni. A MIDI-rõl tudni kell, hogy NEM TARTALMAZ ZENÉT, csak utasításokat, hogy melyik eszköz melyik paraméterét, mire kell állítani! A MIDI kábeled pedig nem más, mint egy soros kapcsolat két eszköz között.

Link to comment
Share on other sites

atzs

Pontatlanul fogalmaztam. :upsz: Ha nem megfelelõ a kábel, akkor a programok nem látják a szintit.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
szkiki

Szerintem egyáltalán nem is kell látnia a szintit. Ha a windózt meg a zeneszerkesztõdet beállítod a hangkártya MIDI bemenetén kapott jel fogadására, akkor érzékelnie kell ha leütsz rajta egy billentyût, azaz "MIDI-esemény történik"... Ugyanez a helyzet a MIDI-kimenettel is.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
zazie

Sziasztok.

 

Van egy Korg c-720-as digitális zongorám, egy elég erõs gépem nem rossz hangkártyával, és nemrég vettem, egy edirol midi kábelt, h összekössem õket. Nos a következõ helyzet állt fel: A zongora és a gép látja egymást, hiszen a kottázóprogram amit használok, tudja használni a zongorát.

 

Viszont, hangszerkesztõ programokkal sehogy sem tudtam dülõre jutni :(. Audition 3-at használok, mert nekem nagyon bevált, de sose rögzitettem vele eddig MIDI-t. Megnéztem a súgóját, beállitottam h lássa a zongorát, de a felvételt nem tudom hogyan elinditani.... A súgó úgy magyarázza el, ahogyan azt a programban nem lehet megcsinálni...

 

Tudna valaki segiteni, vagy esetleg másik programot ajánlani? Nagyon megköszönném.

 

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...