Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Általános kérdések


Neo

Recommended Posts

Neo

"A program USB portra csatlakozó másolásvédelemmel van ellátva."

 

Ti hallottatok már ilyet? Hogyan kell elképzelnem? Ez egy hardver eszköz? (Olyan mint pl. a térinformatikai rendszereknél alkalmazott ún. hardverkulcs?)

 

A válaszokat elõre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Igen, szerintem ez pont az. A programhoz jár egy ilyen USB kulcs, és csak akkor indul el, ha ez a helyén van.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

A régebbi programok még LPT1-en keresték a kulcsot. Mivel valószínû, hogy rájöttek az USB kényelmesebb, ezért arra raktak egy ROM-ot ami a Lisence adatait tartalmazza.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Bizony megaztán az LPT1, már kihaló félben van, úgy mint a soros port, de az USB valószínûleg még sokáig megmarad.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ez mind az otthoni felhasználásra igaz! Vállalati környezetben még nagyon is virulnak ezek a portok!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
nagygabor

Sziasztok!

Elõször is mindenkinek Kellemes Ünnepeket!

Nagyon régen, még kb. 4 évvel ezelõtt számomra fontos dokumentumokat betömörítetem rar-ba és jelszóval levédtem. Úgy alakult, hogy most szükségem lenne rájuk, ám a jelszót sajnos elfelejtettem. Hogyan tudhatnám meg?

Fontos lenne.

Link to comment
Share on other sites

zico

Talán ez a progi segít. Vagy ez.

Edited by zico
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
VINIKOR

VOB ISO kapcsán találtam egy érdekes dolgot. Egy kicsomagolt VOB ISO-ban volt egy összehasonlító képsór ahol a bizarre és a hls közti képminõség különbséget mutatják be. Mik ezek? Valamilyen kikódolási vagy DVD írási módszerek? Különbözõ programok? Melyik a jobb? Szemre mindha a hls pixelesebb lenne.

Kösz a választ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
arpsoft

Az oldal legális. A szoftvereket csak letölteni lehet, minden hozzávaló nélkül (csomagolás, nyomtatott anyagok, stb.)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
MOSAIC

Sziasztok!

 

Olyan problémám van, hogy kaptam egy órarend készítõ programot floppy-n, de a notebook-omban nincs floppy meghajtó. Átmásoltam pendrive-ra az adatokat, de onnan nem indul. Milyen módszerrel lehetne ezt megoldani, hogy pendrive-on keresztül tudjam futtatni a programot? A diskcopy, ha jól tudom csak floppy-floppy között használható! Ugyan ez pendrive-ra hogy mûködik? Ja és a pendrive-nak üresnek kell lennie, mert nem szeretném, ha elvesznének az adataim!

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Rendszercuccost kell másolni? Mert az xcopy. De az is lehet, hogy A meghajtónak akarja látni, nem? Mert csak arról fut. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
puschkin

Sziasztok,

 

nekem outlook-os kérdésem lenne. Levélpapírnak be van állítva egy saját készítésû logos html oldal, ami eddig szépen mûködik is. Ha levelet küldök valakinek minden szép és jó, de egyes embereknél (gondolom a levelezõ szerverüktõl függ) ha õk továbbítják a levelemet a kollégájuknak, vagy fõnöküknek, akkor vagy eltûnik a hátterem, vagy csatolt állományként jelenik meg. Van valamiféle megoldás arra, hogy a hátteret és a levél szövegét elválaszthatatlan egységként kezelje, vagyis hogy a továbbított leveleken is látszódjon a logo?

 

köszi

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Lalee

Helló! Lehet-e egy játékot másik meghajtóra telepíteni mint a "C" ? A mostani játékok nagyon nagy méretüek és a "C" meghajtó már kevés hozzá.

Link to comment
Share on other sites

Omega32

Persze, ha telepítéskor megkérdezi, hogy hova telepítse fel magát (esetleg nagyon régi játékoknál lehet, hogy nem megoldható).

Link to comment
Share on other sites

Lalee

Akkor mondjuk az "E" meghajtón hozzak létre egy Program File mappát? Vagy mindegy, hogy hova telepítem?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Teljesen mindegy. Nekem külön G (GAMES) partíción vannak telepítve.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Egy barátomnál még a Windows is az E-re van telepítve. :)

Manapság már nagyon ritkák azok a szoftverek, amelyek nem kérdezik meg, hogy hová települjenek. ;)

Link to comment
Share on other sites

Lalee

Köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
soltus

Sziasztok!

A gépem leállításánál egy Quick-drop.ex próbál leállni, ami nem sikerül, közvetlen leállítás után gond nékül leáll a gép. A folyamatok között is megtalálható ez a file. Hol-hogyan tudnám kiderítni, hogy milyen programhoz tartozik és azt esetleg törölni, blokkolni?

Link to comment
Share on other sites

puschkin

Megtalálni egyszerû: beírod a keresõbe a nevét és kész.

Ha automatikusan betöltõdõ progiról van szó, akkor a futtatásba írd be hogy: "msconfig", ott az utolsó fül alatt vannak a rendszer betöltõdésekor induló progik. Keresd meg köztük, és vedd ki elõle a pipát.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Egyébként pedig Google a barátod. A Ulead DVD Movie Factoryhoz tartozik.

Link to comment
Share on other sites

soltus

Köszi, így már értem! Amit viszont nem értek, hogy a DMF már elég régóta fenn van, és ez a "probléma" kb. 2-3 hete jelentkezik. Elvileg nem történt sem újratelepítés, sem egyéb "vajákolás"...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
leggelli

Valaki segítsen nekem! Az a para oka, hogy kéretlenül fogy a hely a C: meghajtón. Na annyira nem gyorsan, de fogyogat. Régebben hallottam ilyet, hogy a winamp az oka... mert hogy rádiót nyitottam meg, de ha a winampon nem fut az a rádió, akkor mi a rákért fogy még mindig a hely? Az összes szemetet letöröltem a gépről egy scannelős progi segedelmével, de most is csökken a hely. Természetesen csak a C: meghajtón. Bármilyen segedelmet köszönök!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...