Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Terratec Cinergy 600 rossz képpel


Komi28

Recommended Posts

Komi28

Sziasztok!

Nekem az alábbi a gondom:

Nos sikerült azt elérnem, hogy színes legyen de nagyon rossz a minõsége az összes adónak. 6db függõleges csík is van benne. Kábel tv-t kötöttem rá aminek jó a minõsége. Az hogy melyik slotban van az mindegy? A legtávolibba raktam a vidkártyától. Attól lehet ílyen rossz a minõség hogy zavarja valami a gépben? Azt hogy lehetne kikerülni?

 

Közben kipróbáltam az összes slotba, de csak egyikeket fogadta el. A többi helyen nem lehetett a drivert feltelepíteni /vagy ütközés volt/ csak ha ebben van benne.

 

Ha valaki használ valamilyen szûrõt, izolátort stb. az leírná, hogy pontosan milyet? Esetleg van valami szoftveres progi amivel lehetne javítani a bejövõ jel erõsségén? Csak egy slotban engedi nekem a kártyát üzemelni. Az alaplapon Abit nf7, esetleg a biosban kellene valamit állítani, hogy mûködjön másikba vagy egyáltalán jól mûködjön?

 

Valakinek van valami ötlete?

 

Komi

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Mirõl van szó? :pislog: El sem árulod. Az egy dolog, hogy Terratec, de milyen tuner?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Komi28

Bocsi csak mérgesvagyok, hogy nem megy rendesen.

Ez a kártya egy TERRATEC CINERGY 600 TV. Szerintem ez egy középkategóriás kártya.

TV-bõl szerettem volna felvenni dolgokat csak ezért vettem meg. Azt sem értem miért nem lehet másik helyre betenni.

Remélem valaki tud segíteni, esetleg akinek van ilyen kártyája.

 

Komi

Link to comment
Share on other sites

qwertly

Szia nekem is ilyen van, ezelõtt egy Asus volt, de ennek sokkal jobb a programja azzal csak szenvedtem ezzel meg tökéletesen müködik :D minden. Ezért szerintem ez nagyon jó kis kártya, felvenni pedig a hozzá adott WinDVR progival szoktam DVD minõségben :D . Ha a kép nem jó akkor szerintem pedig az antenna vezetékel lehet a gond. Nem szabad mindenféle vezetékkel meghosszabbítani az antennát, ha elágaztatást csinálsz az antennában akkor tegyél be egy zavarszûrõt! Nekem sem volt jó a kép amíg ezt nem csináltam. De azóta minden jó.

Link to comment
Share on other sites

Komi28

Szia.

 

Milyen típusú zavarszûrõt tettél be?

Szinte élvezhetetlen a képe. Van benne kb. 6 függõleges csík, meg ez a zavarás amitõl teljesen szemcsés a kép. Az gondolom, hogy esetleg a számítógéptõl megy rá a zavarás, de azt nem tudom, hogy mitõl.

Esetleg valami ötlet?

 

Ne idézz be elõtted íródott hozzászólást! <PF>

Link to comment
Share on other sites

qwertly

Nekem is zavaros volt a kép a pc a tv-n pedig szépen bejött, az antemna vezetéket nem szabad össze-vissza toldani. Csatlakozókat pedig jobb minõségûeket kell használni nem a vacak mûanyagot, hanem fémbõl készülteket. Az antenna boltba kell vásárolni elosztót, és az eladótól úgy kell kérni, hogy legyen benne zavarszûrõ (az kb.700Ft) és ezen keresztül kell a gépet antennára csatlakoztatni :) . A típusa hát ez van rá irva :?:2-way splitter

 

Ne idézz be elõtted íródott hozzászólást! <PF>

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...