Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Quake IV


BlueNeon

Recommended Posts

Chabi1

:istenvagy:

 

Már kezdtem magam beleélni hogy valami extra pályák vannak a Q4-hez :lol:8)

Link to comment
Share on other sites

eremit

Mihez hasonló a játék? Nem QIII arénás, azt tudom. Aki ismeri, egy kis infót adhatna! Tapasztalatokat!

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Neohacker

Én rosszabra számitottam ,de kellemesen csalódtam. Nem olyan mint a Doom3 hogy csak egyedul kell megváltani a világot ,hanem vannak katonák akik segitenek és mindig van valami olyan új feladat ami nem teszi túl unalmassá a játékot :!:

 

Ha játszottál a 2vel akkor még a storyt is vágod valamennyire akkor még jobb.... :!:

 

Jó játék csak viszonylag hamar végig lehet játszani. De mivel Quake rõl van szó és õk mindig csinálnak valami újdonságot pl.: Modok és Kiegészítõk. 8)

 

Alapvetõen jó játék :!: :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

nortol

athlon64 3000+

radeon 9600 XT

512 MB 4000-as samsung memória

 

csak 640x480 tudom játszani!!!!!! 800x600-on mindent levéve olyan mint a diafilm vetítés.

 

csak ezért telepítettem frissen a winxp prof-ot.

 

végül is élvezhetõ így is :-)

 

de ez mind magyarázható a kevés memóriával, (ami végül is igaz is), a gyöngusz videókártyával, stb...

 

remélem, hogy hamar kijön majd egy optimalizáló patch hozzá!

 

A mondatokat légyszíves kezdd nagy kezdõbetûkkel! <PF>

Link to comment
Share on other sites

BlueNeon

nortol:

Szerintem te valamit rosszul csinálsz! Ezen a gépen 1024X768-as felbontásba simán kéne futnia, High beállításokkal! Mikori driver van fennt?

 

Kipróbáltam a multiplayert benne, háát nem olyan mint a quake 3 volt, de a doom 3-hoz képest sokkal jobb lett! És az tetszik benne hogy a fegyverek se sokat változtak a 3-hoz képest, és a hangok is ugyanazok szinte. Nemhinném, hogy a quake3-asok nagyrésze átfog állni rögtön!

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
800x600-on mindent levéve olyan mint a diafilm vetítés.

Élsimítás be van kapcsolva a D3D beállításoknál ? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

payskin

P4 2,8 GHz / 875-ös lapkakészletû MSI alaplap / 1 GB RAM / ATI X850 XT (!!!)

 

Csak 800×600-ban fut elfogadhatóan (kikapcsolt antialiasinggal), 1024×768-ban szaggat. Kezd a hócipõm tele lenni azzal, hogy mindent NVIDIA-ra optimalizálnak. (Bár ennek az elején legalább nincs kint a logójuk.) :dühös: Ez nevetséges. Féléve ez a kártya az ATI csúcskategóriája volt, nehogy már 800×600-ban kelljen játszanom vele egy játékot. (Saját tesztje szerint 640×480-ban kéne tolnom! LOOOOL!)

 

Egyébként nem rossz cucc, csak a feliratozás hiányzik. Azt hittem jól beszélek angolul, de a felét nem értem annak, amit rádión forgalmaznak. Így aztán néha a küldetéseket sem. Másrészt meg olyan epilepszia veszély, mint ide Lacháza. Egy pillanatra nincs stabil fény, minden villog, meg mit tudom én, néha egyszerûen semmit nem látok a kavalkádban. Néha meg tök sötét van, szerencsére van zseblámpa. Ja, és kicsit gáz a pályaszerkesztés: egyik "labirintus" a másik után, szûk folyosók, tök egyforma ajtók, egyszer be lehet rajtuk menni, egyszer nem. Idegtépés. A saját hajónkon félórát járkáltam, amíg eltaláltam oda, ahova kellett. Az viszont poén, hogy java részt eddig nem egyedül kellett kolbászolni, mert mindig volt veled valaki, tehát megvan a csapatháborús feelingje -- ezt jól eltanulták az elmúlt évek II. világháborús játékaitól.

 

Grafiailag egyébként nagyon rendben van, elég nagy elõrelépés a Q3-hoz képest (szerintem nagyobb, mint a Q3 a Q1-hez képest), bár vannak gázosabb megoldások (pl. a légvédelmi ágyú felrobbantása, LOL!).

Link to comment
Share on other sites

Papp Norbert

Ez Ultra LoooOoooL :démonikacaj:

Az én 9200-amon állatira szaggatna, de egy X850 XT-n! :S

 

Piros színt ne használj a hozzászólásodban! <PF>

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

OpenGL alapú a játék vagy Direct3D :?::hááát: (nem tudom :upsz: )

 

Ha az opengl alapú akkor nem kell félni az nVidia optimalizációtól, hanem csak le kell tölteni a legfrissebb 5.10a Catalyst drivert, vagy megvárni az 5.11-et.

Ugyanis ez már javított OpenGL API-val lesz.

Kb 30%-os teljesítménynövekedés várható 8)

 

@ Balázs :)

 

Nem is tudtam hogy ekkora játék FAN vagy, hogy X850XT... ;)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Hú, tényleg, el is felejtettem, hogy kihoztak hozzá egy új bétás CATALYSTOT, este kipróbálom azzal.

 

:upsz: Szeretek játszani, de azért ennyire elvetemült nem vagyok. Volt itt bent egy elfekvõben, ami most az én gépemben dolgozik. De többet szívok vele, mint a régi kártyáimmal: az ember azt hiszi, hogy ezen már minden simán fut majd, erre sorba jönnek ki az olyan játékok, amik könnyfakasztóan gázul futnak rajta. Régen azt mondtam, na jó, nem bírja a kártya. Na de ez egy X850 XT! Mi az, amit ez nem bír? Ráadásul AGP-s, tehát sokkal erõsebb konfigot sem tudok köré építeni. Vehetnék talán egy gyorsabb procit, de nem hiszem, hogy annyit számítana.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Balázs nem írod le, hogy mi lett a Catalyst teszt eredménye?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
apeter

Sziasztok!

 

Mindig tudtam, hogy a legjobban fizetett állás az újságírói! :D

Én a gyógyszeriparban dolgozom és nem fizet rosszul, de 16 ezer forint a játékért egyszerûen a szemétség kategóriája! A CDNOW portálján 45 dollár a nem extrás, a deluxe 50 dolcsi, Q4 ami olyan 10-11 ezer forint. Hogy lett ebbõl 16 ezer nálunk? Megnéztem a CD Galaxisnál, a MediaMarktban mindenhol ugyanannzi! Mintha összebeszéltek volna! (Lehet, hogy azt is tették.) A Call of Dutyval a helyzet detto.

Nem csodálom ezek után, ha a torrent hálózaton már vagy 5 változatban van fennt tört programként! 8)

Szóval, valakitudja miért ilyen szemét módon lettek ezek beárazva Magyarországon?

 

Üdv:

apeter

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

Multit láttátok már? Bennevannak azok a pályák, mint a Q3A-ban, csak ugye új enginevel! Fél LAN partyt azzal toltuk, igazi Quake feeling :D

Link to comment
Share on other sites

payskin
Mindig tudtam, hogy a legjobban fizetett állás az újságírói!  :D

Mert? :pislog:

 

Szóval, valaki tudja, miért ilyen szemét módon lettek ezek beárazva Magyarországon?

Ez szinte minden számítógépes cuccra érvényes, nemcsak a játékokra. Szállítás + haszon + ÁFA. Egyébként az amcsik sem 50 dollárért veszik a boltban, ott is van adó, csak errõl hajlamosak vagyunk megfeledkezni! ;)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Igen, és ebben a haszon a legnagyobb tétel.

Link to comment
Share on other sites

apeter
Mert? :pislog:

 

Ez szinte minden számítógépes cuccra érvényes, nemcsak a játékokra. Szállítás + haszon + ÁFA. Egyébként az amcsik sem 50 dollárért veszik a boltban, ott is van adó, csak errõl hajlamosak vagyunk megfeledkezni! ;)

Szia Balázs!

 

1. Azért mondtam, mert te már játszhattál vele! Vagy megvetted, vagy szerencsésen hozzájutottál, mint újságíró. Megjegyzésem az elsõ esetre vonatkozott. :démonikacaj:

2. Megnéztem és az EB GAMES-nél az internetrõl rendelve adóval és szállítással együtt 49,99 $ !!!! Na, errõl ennyit.

Mellesleg továbbre is fenntartom amit mondtam! A kiadók néha (mindig) egyszerûen túllõnek a célon és nem képesek a fizetõképes keresletet belõni! (Jé, most nézem az Electro World-nél 15 000 a Q4, de a CoD 2 itt is 16 rongy.)

Az viszont biztos, hogy az "ingyér" játékért biztosan nem váltok szakmát! :D

 

Üdv:

Péter

Link to comment
Share on other sites

payskin

Maradjunk annyiban, hogy szerencsésen hozzájutottam, mint magánember. :fütyül:

 

Hát, nem tudom, én azt látom az EB Games-en, hogy sima amerikai házhozszállítás is plusz 3 dollár, de ha hamarabb akar hozzájutni az ember, akkor 7-tõl megy egész 10-ig! Az adót pedig annak megfelelõen adhatják hozzá, hogy melyik állambeli címre rendeled, de az is lehet, hogy ezeknél nem kell adót fizetni, az online boltoknál sosem tudhatja az ember. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Frikker Dániel

Emberek, nagyon kihalt ez a topic, pedig az évtized egyik legjobb játékáról van szó!! Tegnap kezdtem vele játszani, nagyon jó játék! A grafika kiváló, sokkal jobb mint például a Crysis-nek a bemutatók alapján, és nem is kell hozzá egy álomgép! 8) Űberkirály játék! Most éppen ott járok, ahol...sehol. :D Nem merek vele játszani.:hááát:

Link to comment
Share on other sites

payskin
A grafika kiváló, sokkal jobb mint például a Crysis-nek a bemutatók alapján

:pislog::bolond:

 

Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

Na jó, Balázs! :zokog: Egy "kicsit" túloztam... :hááát: De akkor is, kisebb gépigény mellett nagyon szép grafikát produkál! :fogatlan: Ez a lényeg.

 

Ma továbbjutottam nem tudom hanyadik pályára. Én úgy vélem, hogy csak az első két pálya volt ilyesztő. A többi csak "megyek és lövök amerre van valaki". :boxoló:

Link to comment
Share on other sites

payskin
:oké:
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...