Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fekete-fehér kép háttérszinének változtatása


Sanzi

Recommended Posts

Sanzi

Van egy bescannelt fekete-fehét képem. Nagyon egyszerá kép, nagyából olyan mint egy clipart. A háttérszine fehér, de én vöröset szeretnék. Ha bescannelem, akkor a fehér árnyalatokat külön színeknek veszi, így csak rabszolgamunkával lehetne megoldani. Nincsen erre a feladatra valami progi, amely a fehér különbözõ árnyalatait egy színek fogja fel, és csak a fekete képet kezeli más színnek? Mivel a fehét-fehér között jóval kisebb a színeltérés, mint a fehét-fekete közt. Remélem van rá megoldás. ;)

 

THX helyett, mivel ProFiler említette: Köszi! :D

Link to comment
Share on other sites

google

Próbálkoztál már ún. "színárnyalat"-szûrõkkel?

Link to comment
Share on other sites

atzs

1. Átkonvertálod fekete-fehérbe. Ezt a legtöbb program tudja, csak meg kell adnod, mi az a szürkeárnyalat, ami még fehér.

2. Visszakonvertálod színesre. Attól még fekete-fehér marad, csak van lehetõséged színezni.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi
Próbálkoztál már ún. "színárnyalat"-szûrõkkel?

 

@google

Nem, mivel nem tudom, hogy mi az. Ha egy pár mondatban leírnád, hogy pontosabban mit is jelent... kösz

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
intruder
Nincsen erre a feladatra valami progi, amely a fehér különbözõ árnyalatait egy színek fogja fel, és csak a fekete képet kezeli más színnek?

Van erre progi Pl., a Photoshop...nem tudom más programok hogyan kezelik ezt a problémát, de ha van Photoshopod abban tudok segíteni...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
Wolfgang

Bár valószínûleg szûk hét év alatt meglelted a választ, azért ide írnám a tippem, fõleg az újonnan érkezõk segítésére. A progra neve, tehát:

 

Recolored.

 

A fentebbim linken mind a letöltéshez szükséges link, mind a program használataának alapvetõ leírása megtalálható.

21 napig használható shareware program.

Mindenkinek jó szórakozást és kellemes nosztalgiázást a fotók felett ! ;-)

 

Üdv: W.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...