Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Logó eltüntetése tv felvételbõl


Pepper

Recommended Posts

Pepper

Sziasztok, tud valaki esetleg olyan programot, amivel el lehet távolítani a kész

felvételrõl a tv csatornák logóját?

Volt már ilyen progim de sajnos elfelejtettem a nevét és nem találom sehol.

Elõre is köszönöm. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Adani

A Virtualdub progihoz van egy ilyen plugin. Delogo-nak hívják és egész jó hatásfokal dolgozik. Egy kis maszat persze lesz a logó helyén, de nem vészes. Régebben ezzel szedtem le a tv-bõl felvett mûsorokról a sárga 12-es pacát ( akkor még rikító sárga volt 100% átlátszósággal, és majd kisütötte a szememet, megaztán a épcsõnek sem tett jót, ma már finomítottak rajta, mostmár elviselhetõbb

Link to comment
Share on other sites

Pepper

Virtuldub filtert (logoaway) már találtam én is, csak az a probléma hogy mpeg2-be rögzítek és dvd-re írom az anyagot. A virtualdub ugyan betölti viszont aviba ment.

Azért köszi.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Próbáld meg a VirtualdubMod-ot. Az képes megnyitni az mpeg2 videót. A logoawaynál szerintem jobb a delogo. Ott egyszerûbb megjelölni mit tüntessen el. A logoawayben csak téglalap alakú folton lehet bejelölni, ezért az olyan logóknál, ami nem téglalap vagy négyzet hasznos információ veszik el ( pl: egy körnél a kör közepe is. A Delogonál egy frame-nél kell bejelölni a logót, úgy, hogy piros színnel átfested a logót tartalmazó pixeleket. Így a logó közepe is megmarad, több hasznos pixele van a logó kitakarására, így javul a végleges kép is.

Link to comment
Share on other sites

Adani

A Delogo plugin, talán tud segíteni. A mellékelt leírásása talán segíthet. Sajnos elküldeni nemtudom a Delogo-t mert már régen használtam, és ezen a gépen nincs is fent, a másikon sem biztos, hogy megvan még.

Link to comment
Share on other sites

ordító egér
Szerintetek ezzekkel a csúnyasággokkal lehetne valamit kezdeni? Bár nem hiszem, még egy kicsit sem átlátszó.

Azt hiszem ezekkel bármit csinálsz, kb ugyanaz lesz az eredmény, mint a Star Wars III. munkakópiájánál, vagyis az idegesítõ felirat helyett egy még idegesítõbb vibrálás.

Link to comment
Share on other sites

Pepper

A virtualdubmod sem ment mpeg-be. Kezdek megbarátkozni a logókkal :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...