Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Xara (már nem Xtreme)


payskin

Recommended Posts

payskin

A vacakások már megint eldobták az eszüket, jön a Xara X új verziója a Xara Xtreme! Nem kicsit jó a cucc, éjszaka játszottam vele pár órát. Vektorok és bitmapak egyenrangú kezelése, sokkal szebb színátmenetek, mint amire a CorelDRAW valaha is képes lesz, és hát a nagy újdonság: Photoshop plugin-eket (pl. AlienSkin cuccok) lehet alkalmazni vektoros képelemekre (például szövegekre), úgy, hogy azok szerkeszthetõk maradnak! És nem kell hozzá erõgép!

 

Mindezt 79 dollárért. Linuxosok dõljenek hanyatt: a cég külön weboldalon hívja fel a figyelmet, hogy nyílt forráskódúvá szeretné tenni a korábbi verziót, és portolja a jelenlegit Linuxra és Macre is!

 

Érdemes elmenni a Xara.com-ra, és ha mást nem, megnézni a két videót, különösen azt, amelyik az Illustrator CS2-es összehasonlítást tartalmazza. LOL!

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

De az is lehet, hogy a HQ bérbeadása az utóbbi idõben jól jövedemezett :hááát:

 

Egyébként van egy olyan sanda gyanum, hogy legjobban nem is a fokozatmentes színátmenet vagy a sokkal gyorsabb Blend fáj a legjobban a Corelnek és az Adobenak, hanem a vektoros Bevel és Feather, valamint a különféle átlátszóságok. Egy-két funkció kényelmesebben mûködne (pl. igazítások), kapna egy jó színmenedzsert és egy nyomtatómotort, nagyon sokan áttérnének a DRAW-ról és az Illustratorról. Így sajnos - egyelõre - elsõsorban néhány elvetemült grafikus és a webgrafikusok megvalósult álma a Xara Xtreme.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Webgrafikus? :hmm: Megnézem. Úgyis mindig képszerkesztési nyûgjeim vannak.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Nézegettem a programot, és egy pillanatara a szívbaj jött rám, hogy egyik kedvenc funkciómat, a NavBar-t kivették a programból, de kiderült, hogy - egyelõre ismeretlen okból "hidden feature" lett belõle.

De nagyon brutál lett a sebessége. Még Celeronon is elfogadható sebességgel lehet javítani a töbszörösen "pluginezett" szövegeket :D

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Sziasztok.

Balázs szerinted erre a problémára megoldást jelentene az általad említett program? Vagy valami hasonlót lehetne vele mûvelni?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Fogalmazzunk úgy, hogy jóval esélyesebb, mint a DESIGNERREL.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Az a gáz, hogy a designer van megvéve. De ha "esélyesebb" a Xara demójával akkor megpróbálom. Csak nehogy úgy járjak, mint egyszer, mikor is megcsináltam egy szép grafikát és a végén derült ki, hogy nem lehet menteni. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1
Balázs szerinted erre a problémára megoldást jelentene az általad említett program? Vagy valami hasonlót lehetne vele mûvelni?

Ilyet is lehet, de elég komoly munka lenne, ugyanis nekem úgy tûnik, hogy a belinkelt képen eléggé össze-vissza vannak a fények :démonikacaj:

Ha a kérdés az, hogy a Xara Xtreme-mel lehet-e szép élletöréseket készíteni, akkor a válaszom határozott igen. Sõt, egy kis próbálkozás után szerintem sokkal szebbet is lehet rajzolni ;)

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Akkor megpróbálom. A mellékleten rajt van, vagy le kell töltenem valahonnan?

Ha a kérdés az, hogy a Xara Xtreme-mel lehet-e szép élletöréseket készíteni, akkor a válaszom határozott igen. Sõt, egy kis próbálkozás után szerintem sokkal szebbet is lehet rajzolni

Nem az a célom, hogy szebbet rajzoljak, hanem az, hogy ugyan ilyent, mert ez a logo egy jól ismert nemzetközi cég logója. Szerintem nem tenne jót most egy logováltás. Gondolom érted az álláspontomat.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Tudom, hogy ízlésekrõl nem igazán érdemes vitatkozni, de... khm... szóval nem ártana egy logóváltás :hááát:

 

Ha TRf megkéri és megkapja az engedélyt (mindkettõnek igen magas a valószínûsége), akkor a decemberi szám mellékletén rajta lesz a kipróbálható verzió. Sajnos a cégek nem igazán veszik figyelembe a PC World lapzártáját, és a novemberi lap más csukva volt, amikor kiadták a Xara Xtreme-et :S

 

Letölteni a Xara oldaláról tudod.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Szerintem nem te fogod megmondani, hogy jó-e a logo vagy sem. Ez van. Errõl ismernek minket. Szerintem a PCW-nek sem tenne jót egy logováltás. (Pedig ráférne)

Ezt szerintem, ahogy mondod izlés dolga. Eddig nem nagyon kaptunk visszajelzéseket az ügyfelektõl és az alkalmazottaktól, hogy nem tetszik a logó. Viszont míg itt az izlésrõl vitatkozunk addig sem lesz vektoros magától a logo. Ezért megyek és "szenvedek" vele tovább. Köszi a segítséget. Az eredményrõl majd tájékoztatlak benneteket.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Ahogy mondtam is, ízlésekrõl nem érdemes vitatkozni - bár az is igaz, hogy objektíven nézve is "véres a torka" ennek a logónak. De ez valóban teljesen mellékvágány.

Ami esetünkben fontosabb, hogy ha valamivel, akkor valóban a XaraX sorozat valamelyik tagjával lehet ezt a rajzot - többé-kevésbé - azonos kinézetûvé, mégis vektorossá tenni. A két kulcsszó pedig az átmenetes átlátszóság és a szélek elmosása, magyarul a Feather.

 

Röf: megsértõdni természetesen lehet egy véleményen, csak nem érdemes :hááát:

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Nem sértõdtem meg, mert nem én csináltam. Csak szívok vele. :D

 

 

Most vettem észre, hogy nem megy a letöltés a Xara oldalról. Mindig megszakítja, és újrakezdi. (flashgettel és firefox-szal is)

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Sok kínlódás után sikerült a programot leszedni.

Ám ez nekem nem jó. Nem sikerült azzal az effektel hasonló dolgot mûvelni. Viszont más munkáimhoz nagyon jó. Sokkal egyszerûbben lehet megoldani vele dolgokat, amiket eddig mind kézzel rajzoltam meg.

A 80 dolcsit simán megéri!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
adam1991

Helo! Hogy kell a xara xtreme-el azt megcsinálni ami a decemberi számban van benne hogy olyan arany színûen follyanak a betûk vagy a másikat?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Giraffe1

Az nem az Xtreme érdeme volt, hanem néhány Alien Skin szûrõé. Azért került mégis be a cikkbe, mert ezek az effektusok úgy használhatóak a vektoros objektumokon, hogy azok szerkeszthetõek maradnak (pl. a szöveg bármikor javítható, majd a program automatikusan újra alkalmazza rá a bitmapes effektust).

 

De ha érdekel a Xara Xtreme, akkor ajánlom figyelmedbe a XaraXone oldalt, ahol nagyon sok jó ötlet található ehhez a programhoz és elõdeihez.

Link to comment
Share on other sites

adam1991

Ezt a xara-nak mióta vannak ezek a programjai?

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Az elsõ rajzolóprogramjuk, ami még Xara Studio névre hallgatott 1994-ben jelent meg. Nem sokkal késõbb erre a programra felfigyelt a Corel, és kötöttek egy megállapodást az angolokkal, így még abban az évben (némi "korrekcióval") kijött a CorelXARA 1.0, majd az 1.2 és '98-ban a 2.0. 2000-ben lejárt a szerzõdés, így abban az évben az új verzió már XaraX néven jött ki. Ezután majd' 4 évet kellett várni a XaraX1-re, végül (legalábbis eddig) tavaly jöttek ki a Xara Xtreme-mel.

Ezen kívül van nekik még egy Webstyle-juk (ez eredetileg Webster néven jelent meg) 1996, és egy Xara3D-jük 1997 óta.

 

Gary W. Priester - emlékeim szerint - '96 óta publikál rendszeresen xaras tippeket, így gondolhatod, hogy a) nem kevéssé ismeri a programot; b) sok jó tipp található meg az oldalán.

Link to comment
Share on other sites

Szaszon

Sziasztok!

 

Szeretném kérni a segítségeteket: Xara X1 vagy Xtremében hogy lehet pont középre helyezni mondjuk ha rajzolok egy négyzetet bele egy kisebb másikat, mindkettõt kijelölöm Ctrl+C, és középen is van.

Ez ugyebár a CorelDrawban Így Mûködik.....

Ilyen jellegü dolog van a vacakában is?Mert akárhogy próbálkozok, nem megy, Így hát marad a vonalzó, pedig amugy nagyon tetszik a program.Imádom.Kár hogy kevesek ismerik...Please, help!

Link to comment
Share on other sites

Szaszon

Sziasztok!

 

Szeretném kérni a segítségeteket: Xara X1 vagy Xtremében hogy lehet pont középre helyezni mondjuk ha rajzolok egy négyzetet bele egy kisebb másikat, mindkettõt kijelölöm Ctrl+C, és középen is van.

Ez ugyebár a CorelDrawban Így Mûködik.....

Ilyen jellegü dolog van a vacakÁBAN is?Mert akárhogy próbálkozok, nem megy, Így hát marad a vonalzó, pedig amugy nagyon tetszik a program.Imádom.Kár hogy kevesek ismerik...Please, help!

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Szerintem a Ctrl+C (hacsak át nem definiáltad az eredeti billentyûzetkiosztást) a kijelölt objektumokat a vágólapra másolja, és nem középre igazítja. Szerintem te a C-re (függõleges középre igazítás) és az E-re (vízszintes középre igazítás) gondoltál.

A XaraX sorozatban erre billentyûkombináció nincs, hanem az Arrange/Alignment ablakot (galériát) kell használni, amiben tudlajdonképpen a CorelDRAW Align and Distribute ablakának felel meg.

 

Utólagos engedelmeddel itt válaszolnék a PÜ-ben küldött kérdéseidre, mert esetleg másokat is érdekelhet.

 

Az, hogy melyik programot könnyebb valakinek megtanulni, az sok mindentõl függ, elsõsorban a tanuló személyétõl, de az is fontos, hogy korábban milyen programokkal találkozott. Nekem például nagyon nem áll rá a kezem a Photoshopra, mert én a Paint Shop Prót használom nap mint nap, vagy a Xara Xtreme kicsit "dadog" a kezemben, mert több mint 15 év CorelDRAW gyakorlat után kicsit nehéz átszokni. Én nagyon szeretem a Xara termékeit (nem csak az X sorozatot), de több ok miatt elsõsorban a CorelDRAW-t használom a napi munkáim során.

 

Papír alapú kiadványokhoz szerintem a CorelDRAW jobb, ezen a téren több mindent tud, webgrafikák készítésére azonban inkább a XaraX-et ajánlanám. Az igazi megoldás az lenne, ha kereszteznék a kettõt, vagy ha a DRAW-ba be tudnák emelni a XaraX interaktív eszközeit (Bevel, Feather stb.), de legfõképpen a sebességben meg tudnák közelíteni :) Ugyanakkor a XaraX-ben elég nehézkes a hosszabb szövege kezelése és a nyomdai elõkészítésben sem jeleskedik.

 

A XaraX mellett - túl néhány zseniális eszközén - elsõsorban az ára szól. Egyszerûen ebben a kategóriában a $79 nevetséges összeg. És ezért cserébe egy olyan programot kapsz, ami sok szempontból lekörözi a CorelDRAW-t és az Adobe Illustratort.

Link to comment
Share on other sites

Szaszon

Köszönöm a választ! Igen, jó lenne ha a kettõt ötvöznék.http://www.ruander.hu/tanf_corel.htm

- Itt lehet tanulni elég jó áron Corelt, bár ez tök alap, gondolom a további lépések már csak a fantáziára van bizva....

A XARA miért nincs elter jedve itthon? $79 nettó, nagyon jó érte.

Itthon 22.000+áfa itt: http://www.fontolo.hu/oktatas/index.php?oldal=akkred.htm

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Elõször is, kérlek ne ídézz be teljes hozzászólást, pláne ne a közvetlenül elõttedlévõt!

 

Másodszor, én nagyon félnék egy olyan cég tanfolyamára elmenni, amelyik az általa oktatott programok neveit sem tudja rendesen leírni :upsz: Azon kívül a tematika is kicsit "karcsúnak" tûnik nekem. (Nem is kicsit hazabeszélek, de akkor már inkább a Fontolót ajánlanám - akkor esetleg találkozhatnánk is :hááát:)

De elsõ körben inkább Steve Bain könyvét ajánlanám. Az még olcsóbb, és nagyon sok hasznos tudnivaló van benne.

 

Sajnos az ár itthon nem túl jelentõs szempont, amíg a legtöbb felhasználó a "nekem úgyis ingyen van" felkiálltással például még a képek átméretezésére is Photoshopot használ :(

Link to comment
Share on other sites

Szaszon

Épp tegnap kaptam meg a CorelDraw 12 a computerbooks kiadásában, Így hát ebbe kezdek bele, de azért köszi az ajánlatot!

 

Hm, látom már megjelent a Corel X3 is, biztos jó lehet...

 

Igen, elég vérszegény a tematikája a Roundernak, akkor körülnézek a Fontoló oldalán is. Ha minden jól megy, ma este töltjük fel az új céges honlapomat, amit a haverom Xara X-ben készített nekem, majd itt meg lehet nézni: www.hangszerdiszkont.hu

Link to comment
Share on other sites

Szaszon

Megrendeltem a Xara Xtreme-t a hivatalos honlapról. $89 csomagot választottam, ez több extrát tartalmaz , + $6 volt a postaköltség! Ennyit nagyon-nagyon megér ez a program.Imádok vele dolgozni. www.xara.com

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...