Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Asztali DVD olvasó


mizsi

Recommended Posts

mizsi

Adott egy LG asztali DVD olvasó. Eddig hibátlanul mûködött, most viszont a következõ történt:

egy eredeti, vásárolt DVD lemezrõl csináltam NEC3540-es írómmal BIZTONSÁGI MÁSOLATOT, természetesen csak saját használatra. Az íróm minden gond nélkül olvassa az írt korongot, az asztali olvasó viszont kidobja a mínuszos PHILIPS lemezt. Sebaj, gondoltam lemezhiba, megpróbálom mégegyszer egy másik lemezzel. Eredmény u.a. Az íróm olvas, az asztali viszont nem. Így lett egy DVD-m két biztonsági másolattal. :mérges: A gondom ott kezdõdik, hogy a házi videókat eddig TDK-ra, esetleg Princo-ra írtam, és azokat gond nélkül lejátszotta az asztali.

Nem szeretné a Philipset?

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Hát ez elképzelhetõ :!:

Az én SAMSUNG-om kézikönyve szerint nem minden mínuszos lemezt játszik le, és sajnos ezt én is tapasztaltam.

Az asztaliak bizonyos fájl formátumokat, bizonyos lemezekkel nagy hiba aránnyal tudnak csak olvasni, vagy egyáltalán nem.

Sõt még az írás sebessége is számít, minél lassabb annál jobb :!:

Link to comment
Share on other sites

LinuXP

Hello!

Nekem az lenne a bajom, hogy az asztali DVD lejátszóm hivatalosan ismeri és lejátsza a VCD-ket, gyakorlatilag viszont nem. Az ismerõseimmel is ez a helyzet, márkafüggetlenül. A PC viszont olvassa, és ki is írja, hogy VCD-rõl van szó....

Link to comment
Share on other sites

eremit

Nem túl "gyenge" CD-re írtad fel?

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Vagy esetleg 700MB-osra? Egyes olvasók csak a 650MB-os CD-ket szeretik.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
mizsi

A kérdésem egyszerû:

asztali DVD-olvasóm csak Coaxial Digital Out, ill. R-L Audio Out audió kimenettel rendelkezik. Lehetséges-e ezen csatlakozókkal 5.1 hangfalszett csatlakozása a lejátszóhoz?

Link to comment
Share on other sites

titusz1

Nem. Van valami átalakító, de attól még soha nem lesz 5.1. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Pl.: a creative-nak van dekóderes hangfalkészlete. Azt digitálisan csatlakoztatva mûködni fog 5.1-ben. Természetesen más gyártó is készít, az a lényeg, hogy a dekódert tartalmazza a készlet és ilyenkor lesz rajta digitális (koax vagy akár optikai) bemenet is.

Link to comment
Share on other sites

titusz1

Van különbség.(bár ez a megoldás is jobb, mint a semmi) A legjobb, ha alapból van 5.1-es csatlakozás.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Babrax

Olyan asztali dvd lejátszót szeretnék venni, ami lejátssza a DVD-R DL, és DVD+R DL-t is. Azt mondták a boltban, olyan nincs, inkább csak az írók tudják ezt. Lehetséges, hogy ez igaz?

Akkor még várni kell 1-2 évet?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Genius87

Nekem olyan gondom lenne, hogy Panasonic asztali lejátszóban két Xvid kodekkel és 5.1 AC3 hanggal rendelkezõ filmet szeretnék megnézni. Nos az egyik film lejátszás közben nagyon szaggat, a másik film pedig másfél óráig tökéletes, viszont ekkor a kép megakad egy pillanatra, ezt követõen pedig már végig hangelcsúszás van. :(

PC-n mindkét film tökéletesen megy. A lejátszó elvileg támogatja a Divx/Xvid formátumokat.

Mi lehet a gond?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
BáGyu

Tudnátok mondani arról véleményt, hogy van egy Samsung Combo DVD lejátszó HI-FI VCR-m, amit nem is olyan régen egy másik hasonló készülék hibája után garanciában lecseréltek.

A gondom az, hogy Verbatim DVD-R lemezeknél, vagy el sem indul, vagy iszonyúan pixelesedik, persze hogy az örömöm teljes legyen ezeket a lemezeket az elõzõ (lecserélt) lejátszóm simán olvasta!

Amiért meg teljesen kiakadtam az-az, hogy annál a lemeznél, történetesen Philips DVD-R, amit tegnap teljesen korrektül olvasott ma csíkozódott és pixelesedett.

Ez kész õrület!

Kérdésem tehát, akkor ezt is vigyem vissza, mivel a leírás szerint DVD+-R.+- RW lemezeket egyaránt kellene tudni olvasnia.

Még arra is kíváncsi lennék, van e arrol valakinek infója miért raknak ilyen gyenge iparihulladék szintû olvasókat ezekbe a lejátszókba.

Ja még annyi, ezeket a lemezeket egy Samsung íróval készítettem.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
zdanko

Hello,

 

megerõsítem, a panasonic asztali lejátszó játsza a másolt cd-ket, mp3-as cd-t is gond nélkül, viszont a dual layeres írt dvd-t nem eszi meg, se a RAM-ot, pedig elvileg kéne neki, legalábbis rá van írva...

 

Egyik barátom azt tapaszztalta, hogy a panasonic lejátszója csak panasonic gyártmányú ram-ot evett meg...

 

Ezzel kapcsolatos másik kérdés: milyen lejátszót érdemes venni, amelyik "szinte" mindent eszik? Mi van az asztali dvd írókkal?

 

Köszi

 

Z

 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nekem a Samsung DVD-P171 lejátszóm néha visszadob egyes DVD-lemezeket, amelyeket más lejátszók hibátlanul visznek. :hááát:

Most akkor hogy van ez? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Györgyi

Olyam problémám van, hogy van egy Simbio dvd lejátszom. Eddig minden lemezt leolvasott, és most ugyanazokat nem ismeri fel. Azt irja ki, hogy rossz lemez.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
pite40

Györgyi

Én ezért daraboltam fel kalapáccsal meg flexel egy Oriont.

Lehetséges hogy az olvasófej halt meg /kopott el/ Próbáld megtisztítani/tisztító cd kefés/Ha így

se oké akkor küldöm a kalapácsot mailbe

Többre mész egy újjal mert talán "kevesebb" gond van vele.

"Tudod ha elszáll a Windows gyorsabb újra pakolni mint keresni a hibát hónapokig"

De azért kíváncsi vagyok a "tudorok" válaszára én is. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Kissé régi a problémát vázoló hozzászólás, de attól még másnak lehet ilyen gondja, klikk.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
eremit

Ti olyan ügyesen kerestek a neten, ezért írom meg a gondom.

Yamada 6700 DVD lejátszóm kicsit elavult (2005-ben vettem), nem játssza le a H264 kódolású filmeket. Ezt talán megoldaná egy megfelelő firmware frissítés. Én nem találtam ilyet. Annak idején csináltam hozzá frissítést, New Age, vagy ilyesmi, de a H264-et nem játssza le.

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

eremit

Köszönöm! Sajnos "ez van" esete forog fenn.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...