Jump to content
GSForum - Segélyvonal

TFT színhiba


stevevai

Recommended Posts

stevevai

A 3éves iiyama tft monitorommal furcsa dolgok kezdtek történni.A színhiba lényege az,hogy pl. az xp hagyományos háttérképénél a színárnyalatok határán fura csíkszerû elkenõdések vannak,emellett az egyszínû képeknél(pl:bejelentkezõ képernyõ)mintha koszos lenne sötét pontok vannak "felhõkbe"tömörülve.sajnos a monitoron már mindent kipróbáltam(kontraszt,szín,fényerõ stb..).de semmi eredmény.a koszolódás például ha tolom rá a fényerõt elmozdul,de el nem tûnik.A hiba akkor jött amikor a pcworld-õs vista klipet néztem.lehet hogy az xvid(telepítettem a cd-rõl a leírás szerint) nem tetszett neki?sos! :mérges:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A Nokia Monitor Testet futtasd le csökkentett módban! Ha úgy is ezt csinálja, akkor elõször még kipróbálnám egy másik gépen is a monitort.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

stevevai

Köszi Jedi! Hol találom ezt a tesztet? Nincs most másik gép a közelben.

Link to comment
Share on other sites

stevevai

Köszi a linket! Az eredmény nem meglepõ, csíkok és szellemképek. (egyre rosszabb) ha ez így megy tovább 3 nap múlva rosszabb lesz mint egy "junoszt"tv. Megpróbálom a másik gépet.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

De csökkentett módban?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

stevevai

Igazság szerint nem tudom hogy kell"csökkentett módban"futtatni. A gépen kell valamit állítani?A teszt csak a nyelvre kérdez rá.Ott siklottam át valami fölött?Szóval ez így még sajnos nem....Ha ez segíthet írd meg lsz.merrõl közelítsek. :huh: Elõre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

stevevai

Megvan a csökkentett mód.Sajnos így sem jobb.A középsõ zöld vízszintes csíkban függõleges fekete vonalszerük,a 40%-os színtartományban "tvadásszünetes-hangyák harca",a vonalak mellett szellemkép.Egyébként az egyszínû képernyõk tökéletesek. :?:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Akkor már jobbat nem tudok, mint hogy más gépen is le kell tesztelni a monitort. Ha ott sem jó, akkor garancia. (Remélem még belefér.)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

stevevai

Kipróbáltam másik gépen.Ugyanaz....A garancia éppen lejárt.Több mint dühítõ hogy egy több mint 100e forintos monitor ami ráadásul nem is volt agyonhasználva,ennyi idõ alatt így járhat.Azt kell gondolnom hogy a garanciaidõ is pont jól ki van találva.Rásdásul a kezdetektõl fogva óvtam a hideg-meleg-tõl,mágnesezõdéstõl stb..Van otthon egy fekete-fehér 29 éves orion tévénk,ami a mai napig gond nélkül megy...Azzal miért nem történt ilyen??!!Szerintem ez nem csak szerencse dolga.Már amikor vettem is volt vele cirkusz,mert elõsször pixelhibásat kaptam.Ezután csere,most meg ez.Gondolom ezeknek a javítása felejtõs.no more comment :!: :!: Azért ha bárkinek még van ötlete szóljatok!Egyenlõre még a betûket el lehet olvasni rajta.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Egyébként az közismert tény, hogy a TFT-k rövid élettartamúak! Fõleg a régi típusok. Ezt azért vedd figyelembe. Aki vesz egy TFT monitort, az tudomásul veszi, hogy jóval könnyebben tönkremehet, mint akár egy olcsó CRT monitor. :ötlet:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

norc

Hát mikor megjelentek ezek a monitorok, akkor pont forditva reklámozták! Jóformán sose megy tönkre és többet kibir, mondták. Elég érdekes. :dühös: Habár a kereskedelem errõl szól! :mérges: Egy ismerõsöm szokta mondani: Amit reklámoznak azt nem szabad megvenni!!! :!: Hát van benne valami. :S

Link to comment
Share on other sites

stevevai

Hát igen. Azt még csak csak benyeli az ember, hogy ezek a dolgok értéktelenednek, mert ha használom, engem speciel nem zavar hogy most kevesebbet ér. Ez viszont hogy most ha ugyanilyet akarok megint ki kéne adnom egy rakás pénzt, az több mint bosszantó. Amit mondasz Jedi azt már én is hallottam, de a "rövidebb élettartam" értékarányban nem lenne szabad hogy ezt jelentse... na de innentõl már jön a don quiote folytatásos története úgyhogy spórolok megint egy évig. :gonosz:

Link to comment
Share on other sites

stevevai

Elvittem a szervízbe.A kórtünet:idõnként a monitor belsõ programja,és a videókártya kommunikál egymással.Ez kavart be a monitor"alaplapjának"és ezért ezt ki kell cserélni.Hogy ez 3 évig miért csak pont akkor fordult elõ amikor megnéztem a pc world-ös vista videót az talány,egyébként a szeviz szerint nem fontos hogy éppen mit néztem.Arra a kérdésre hogy akkor állítsak e át valamit a gépen,az volt a válasz hogy nem.Majd ha megyek érte próbálok még jobban kiokosodni.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
mazda6diesel
Egyébként az közismert tény, hogy a TFT-k rövid élettartamúak!

:szia:

 

Átlagosan mennyi idõ az a rövid élettartam?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

40-50000 óra.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Akkor ez nem is olyan rövid élettartam! :pislog:

 

Ha 40.000 órával számolok és átlag napi 10 órát figyelembe véve, az több mint 10 év, ami szerintem nem kevés! 10 évente belefér egy monitorcsere. :) Remélem tudok számolni...

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

De a CRT-hez képest rövid. Azok akár 10x tovább is kihúzzák.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
mizsi

Üdv.

A munkahelymen a következõ történik az egyik TFT monitorral: egy ideig rendben mûködik, majd hirtelen bezöldül. Úgy marad egy darabig, majd hirtelen visszaáll magától. Mi okozhatja ezt a jelenséget?

Link to comment
Share on other sites

titusz1
De a CRT-hez képest rövid. Azok akár 10x tovább is kihúzzák.

Jó, de 10 év múlva simán elavul a monitor. ;)

 

Mi okozhatja ezt a jelenséget?

Valószínûleg monitorhiba. :nyíl: csere

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Szerintem is monitorhiba lesz.

 

Nekem is ma mondta fel végleg a szolgálatot a Hyundai TFT-m. Kép van, de megvilágítás nincs. Tök érdekes így. De nembaj, úgyis épp le akartam cserélni. :D

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

stevevai
Üdv.

A munkahelymen a következõ történik az egyik TFT monitorral: egy ideig rendben mûködik, majd hirtelen bezöldül. Úgy marad egy darabig, majd hirtelen visszaáll magától. Mi okozhatja ezt a jelenséget?

A zöldülés mágnesezõdéstõl is lehet. Hangfal, vagy más "magnetikus" nincs a közelében? :S

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Már hogy lenne TFT monitornál mágnesezõdés? Nincs is benne mágnes! :!: :ötlet:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

titusz1
De nembaj, úgyis épp le akartam cserélni.  :D

Ferrari Acer? :D:off_kacsint:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Igen, arra cserélem le. 8)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...