Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Wifi problémák


nyekk

Recommended Posts

KGigi

Valóban összesen 13 csatorna van. 13 darab a 2,4 GHz-es tartományban. Mindegyik egy-egy szűk rádiótartományt jelöl. Úgy képzeld el, mint a sima nyomógombos rádióadó-vevő csatornáit. A transfer rate az antenna által sugárzott jel erőssége. Értelemszerűen minél erősebb, annál nagyobb a potenciális sávszélesség és hatókör, de az interferencia is. Ezt egyébként a halódó beállítások között is tudod változtatni: transmit power. A 300 Mbps egy elméleti felső határ, soha nem fogod elérni. 150-200 már nagyon jónak számít. Hétköznapi használatnál sokkal fontosabb a hálózat válaszideje. 5-10 ms-nál szinte észrevehetetlen, 50-100 fölött számomra már elviselhetetlen.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A 0% signal az egy "kicsit" gyenge. :) A kábeles kapcsolat nem megoldható? Az sokkal biztosabb.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Morzan

Sziasztok!

 

Nővéremnek HP 620 laptopja van, és ma már 2-szer volt kékhalálja. Az első esetnél automatikus újraindulás be volt kapcsolva, de utána én kikapcsoltam azt. Ezeket az információkat tudtam megszerezni:

 

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

 

STOP: 0X0000001 (0X00000014,0X00000002,0X00000000,8B4D6BD2)

 

NETIO.SYS

ADRESS 8B4D6DB2 base at 8B4D0000

DateStamp 5294718f

 

A hálókártyártát gyanúsítom, egyrészt azért, mert néha problémás az itthoni wi-fi-re a csatlakozás, másrészt pedig a NETIO.SYS rész miatt. Ti mit gondoltok erről? Előre is köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Lehetséges. Drivert kéne újratenni első körben, ha ez nem segít, és az eszköz eltávolításával megszűnik a probléma, akkor várhatóan hardveres gond van a hálókártyával.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
fezsoo

Sziasztok!

 

Lenne egy Linksys wrt54gp2 WiFI router!

Az a gond vele hogy nem tudok hozzá csatlakozni vezeték nélkül.

Vezetékkel müködik!

Amint rányomok hogy szeretnék hozzá csatlakozni egyből eltünik a hatókörből. Ami vicces mert kb 1 m-re vagyok tőlle. A jel erőssége is jó!

Ha elfelejtetem és újra keresek elérhető hálózatot. Megint a listában van.

 

Újra inditottam a routert(reset) de így sem változott semmi.

Esetleg valakinek valami megoldás?

Firmware Version: 1.30.06 Firmware Version: 1.30.06, May 18 2006

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
NER0

Sziasztok!

 

Nekem is lenne egy kis problémám. Van egy Dell laptopom és sokáig gond nélkül működött a wifi, de egyik napról a másikra minden féle ok nélkül többet nem tudtam csatlakozni a netre wifin keresztül. Az wifi ikonján egy piros x látható es semmilyen hálózatot nem talál, viszont a másik szobában meg csatlakozik a melletünk lévő ház wifijére. Mi lehet a probléma, mert a saját wifinket nem is látja, viszont a telefononokon meg minden máson van net a saját wifinkről? Valaki tud tippet adni? Köszönöm előre is!!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Olyat már tapasztaltam Windows 8-on, hogy egy USB wifi stick nem látta a magasabb csatornákat. Az driver kérdés volt, mert a Win7 alól meg jó volt.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...