Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Wifi problémák


nyekk

Recommended Posts

1116001

Köszi a leírást!! Amit ott írtál azt sikerült is megcsinálni.

Rosszul illetve hiányosan fogalmaztam az elõbb. szóval a laptopommal nem tudok érzékelni semilyen vezeték néküli hálózatot.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Valószínű azért, mert nem a Windows beépített wifi kezelője (WZC) aktív, hanem az Asus-é.

Ha annak nem boldogulsz a használatával, akkor célszerű a WZC-t használni. Ehhez viszont ki kell kapcsolni az Asus wifi kezelőjét (az értesítési ikonoknál van, de a Start menüben elő tudod csalogatni). Majd keress valami hasonlót: enable Wireless Zero Configuration Service stb..

Ha nem találsz ilyet kapcsold ki a rendszer-konfigurációba, az automatikus indításnál: Start--->Futtatás-->msconfig. Újraindítás után ellenőrizd, hogy fut-e a szolgáltatás:Start--->Futtatás-->services.msc "Konfigurációmentes vezeték nélkül hálózat" néven lesz.

 

Amúgy a Wireless router-es részt nem én írtam, hanem Pjotr. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest

Hmm hasonló kérdésem lenne.

Van egy Thinkpad R61 (7732-1EG) notim, Intel 3945abg jólmûködõ wifivel.

Az lenne a kérdésem, h ezt az integrált kártyát ki lehet cserélni egy újabbra (N-esre)? pl. Intel WIFI link 5100?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ha integrált, akkor max csak letiltani tudod.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Pjotr

A gond a belső kártyákkal az antennák számában rejlik. Ha csak 1 van befűzve a gépbe, akkor szenvedhetsz másik 2-vel, mire berakod, ha egyáltalán be tudod. Csonka üzemben meg nem mehet a kártya (3 antenna helyett csak 1).

 

http://www.pcworld.hu/forum - PC World Segélyvonal

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#
Sokkal korektebb egy belsõ kártya, mivl nem lóg ki a gépbõl, így biztos nem törik le és a belsõ antenna méretébõl fakadóan is hatásossabb mint az USB v. PCMCIA kártyák!..

 

Hát persze, hogy ezt mondja egy szervizes. Az USB és PCMCIA adaptereket a felhasználók saját maguk is telepíteni tudják, de ez nekik meg nem business. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
degenerator

Üdvözletem

 

A problémám a következő.

Minap vettem egy ilyet

 

Xp van rajta, mint láthatjátok. De a wifit az istennek se tudom rajta beállítani. Arra már rájöttem, hogy az alján egy csúszkával lehet be/kikapcsolni. Amikor elhúzom, a képernyőn megjelenik egy embléma, és ennyi. Nem világít a wifi ledje.

 

A kékfog üzemel rendesen, az világít, csak ez nem.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

És az adapterek között látod a wifit?

Link to comment
Share on other sites

degenerator

Csak nagyon kezdő felhasználói szinten értek a számítógépekhez, szóval ha ez alatt arra gondolsz, hogy az eszközkezelőben látok-e valami mást a hálózati kártyán kívül, a válasz nem.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Nincs véletlenül külön billentyû parancs is az aktiválásához, a kapcsolón kívül?

Link to comment
Share on other sites

degenerator

A használati útmutató szerint nincs. De végignyomogattam az összes lehetõséget az fn+f1,f2...stb, de nem jött be a wifi, csak a kapcsolóval.

 

A hálózati eszközöknél csak a hálózati kártyát mutatja az eszközkezelõ.

 

Ami atheros ar8121/ar8113/ar8114 pci-e ethernet controller

 

atheros ar9285 802.11b/g wireless network adapter

 

Ez a wifié akkor. A driver fent volt, legalábbis az újonnan letöltött driver felajánlotta, hogy modife vagy repair. De egyelõre alul az óra mellett még mindig csak a szokásos gombok vannak meg, meg hogy nincs egy hálózati kábel bedugva.

 

Ne idézz be közvetlenül elõtted írt hozzászólást, és ha hozzá szeretnél fûzni valamit a hozzászólásodhoz, akkor használd a szerkeszt gombot! :nyíl: Fórumszabályzat. <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Szerintem halott a wifi, irány a szerviz.

Link to comment
Share on other sites

degenerator

Pár napja vettem.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Attól még lehet hibás. És mivel ez egy Acer, még csak nem is meglepõ.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

A billentyűzeten egy antenna jelet keress.

Fn+F1 vagy Alt+F8 szokott lenni a kapcsolón kívül.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Na várjál csak. Most olvastam el újra, amit írtál, és most másképp futott át a szövegértelmezõmön. Leírhatnád magyarul, hogy mit csináltál. Most akkor ott van az eszközkezelõben az adapter, csak nem tudsz kapcsolódni? Ez esetben a programok között kéne keresgélni, valószínûleg a gyártó saját megoldását kell használni.

Link to comment
Share on other sites

degenerator

"Fn+F1 vagy Alt+F8 szokott lenni a kapcsolón kívül. "

 

Az elsõre a súgó jön be, a másodikra kikapcsol a képernyõ.

 

nos, igazából semmit nem tudok vele csinálni. végignyomogattam az összes gombot f1-f12ig, fn gombbal, és alttal egyaránt. aztán alul a pöcköt elhúztam, de olyankor a képernyõn megjelenik egy wifi jel, aztán semmi. ha mégegyszer meghúzom, akkor ugyanez áthúzva. a problémám, hogy elvileg ilyenkor alul meg kéne jelennie egy ikonnak, amire rákattintva tudnék keresni a hálózatok között. legalábbis a használati útmutató szerint. ott csak annyi van, hogy helyi kapcsolatok/egy kábel nincs bedugva.

 

azt, hogy milyen wifi adapter van, az everesttel néztem meg. most nincs nálam a laptop, de fejbõl úgy rémlik, hogy az eszközkezelõben a hálózati eszközöknél csak a hálókártyát láttam. viszont amikor a drivert megpróbáltam felrakni, a telepítõ szerint már fent volt.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

fn + F4? Nem találtam nagy felbontású képet a billentyûzetrõl, de ha jól látom az lesz az.

Link to comment
Share on other sites

degenerator

Kipróbáltam, ez nem az. Hibernálta a gépet.

 

A kezelési útmutató szerint egyik funkció billentyû se kapcsolja be a wifit, csak a csúszka.

 

Újra megnéztem, az eszközkezelõben nem látszik a wifi adaptere, csak az everest mutatja.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Akkor szerviz.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Computerfriend

Sziasztok kedves fórumozók!

 

Egy kisebb problémába ütköztem. Egy ismerõsnek van egy IBM T40-es laptopja, és újra kellett telepíteni. De sajnos a gépen van 1 hálózati eszköz az eszközkezelõben, amihez nem találok drivert egyszerûen. A hivatalos honlapról szinte minden drivert leszedtem már, és semmivel nem indul el. Nem tudom mit csináljak, mert elõször arra gondoltam, hogy külön wifi kártyával ment a vezetéknélküli net, de a tulajdonos azt mondja nem volt hozzá, és neki mûködött anélkül is. Nem tudom mit tehetnék, mivel már 2 napja ezzel foglalatoskodom, de semmi eredmény. Az xp semmire nem reagál. Egyik drivert sem fogadja el. :( Nem tudja valaki, hogy ebben a laptopban milyen beépített wifi kártya lehet? Elõre is köszönöm a segítségeket! :)

 

Computerfriend

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

A gyártó többféle típust sorol fel: >Link<

Mi sem láthatunk bele, nézd meg Everest-el vagy SIW-el.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...