Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Wifi problémák


nyekk

Recommended Posts

Gereby

Nem tartom valószínûnek.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Laczy75

Üdv!

 

Egy ismerõs vett egy új laptopot,

Fujitsu Siemens Amilo Li 1718 laptop (bios V1.7) XP Home.

Van egy SMC router ami a netet biztosítja egy asztali gépnek és két másik laptopnak (ebbõl egy az ott van mindig a másik a barátnõé, aki csak alkalmanként használja). A két laptop Wifin csatlakozik a routerhez minden gond nélkül (MAC filter be volt kapcsolva)

Ez az új laptop nem hajlandó felismerni a vezeték nélküli hálózatot.

A hálózati kapcsolatok, vezeték nélküli kapcsolatnál a "vezeték nélküli hálózat" fülön az elõnyben részesített hálózatoknál felhozza a SSID -t mögötte zárójelben automatikus. Tehát valamit érzékel belõle, de ha az elérhetõ hálózatoknál nem jelenik meg, csak az hogy nincs vagy nem hozzáférhetõ,vagy a gépen nincs bekapcsolva a Wlan.

A következõket próbáltam:

routeren az új laptop MAC adress-ét hozzá adtam, a MAC szûrést kikapcsoltam

Laptopon a Wireless lan gyorsindító gomb ki- bekapcsolása többször

Biosban megtaláltam a Wireless-t Disable wolt azt gondoltam az volt a hiba, engedélyeztem, de továbbra sem ment.

A vezeték nélküli kapcsolatnál a "vezeték nélküli hálózat" fülön az elõnyben részesített hálózatoknál a megtaláltat töröltem kézzel hozzáadtam, a tulajdonságainál a hálózati hitelesítés nyílt az adattitkosítás letiltva ahogy a másik 2 laptopon is.

Próbáltam a Microsoft tudásbázisában a 87112 es témában javasoltakat "vezeték nélküli hálózatot a Windosd konfigurálja" elõl a pipát kivettem. Konfigurációmentes vezeték nélküli hálózat szolgáltatás-t de semmi eredmény.

( a googte -t már nem is említem)

A végén kínomban már a manuált olvasgattam ahol a következõre lettem figyelmes:

" A Wireless LAN kijelzõ világít, ha be van kapcsolva a Wireless LAN modul"

Csakhogy ez a kijelzõ egyáltalán nem világit akármit csinálok is (Biosban, vagy a gombbal).

 

Elképzelhetõ hogy az új készülékben (1 hete vették boltban) nem megy ez a modul, vagy csak a kijelzõ épp nem világít?

 

Tippeket, segítséget elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

1) Nem kell statikus IP-t használni?

2) Mindenképp próbáld meg a gépet másik hálózattal. Kimész az utcára, garantáltan találsz olyan idiótát, aki nem volt képes levédeni a wlant.

3) Linux LiveCD-vel is érdemes lenne kipróbálni, hátha csak a Windows bénázik.

 

( 4) Az is lehet, hogy tényleg nem jó valami a géppel...)

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Pedig ha a Wlan led nem világít, akkor nincs bekapcsolva. Vagy a gép oldalán kell lennie a kapcsolónak, vagy a billantyûzet wlan gombja+ctrl, alt, vagy még valami. Meg kell nézni a manual-ban.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
amateur

Üdvözlet mindenkinek!

Nekem is FS laptopom van, és a Fn+F2 kombinációval lehet rajta bekapcsolni a dróttalan kapcsolatot.

amateur

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
szaboaron

Laczy75-höz hasonlóan WiFi-vel kapcsolatos problémám lenne. WeFi klienset használok. Az otthoni (jelszavas) hálózat mûködik, de a többi hálózat (pár kivételével) nem megy. Például amikor elmentem egy társasházba, ahol kb. 5 nyitott hálózat volt, a WeFi az összeset végigpróbálta, sikertelenül. Idõnként felvillant lent a tálcán a felkiáltójeles meg a helyi hálózat, de azok is eltûntek. A Vista diagnosztikája sem tudott semmit mondani. Ennek mi lehet az oka?

 

Áron

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Használd nyugodtan a Vista saját megoldását. Amúgy milyen géprõl van szó?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Talán a többin MAC szûrés van/volt.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Védtelen hálózatokra nem jellemző :P De ez csak kötözködés :)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Azt hiszem, hogy a MAC szûréses hálózatokat is védtelennek állítja be a Vista.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Mivel a MAC szûrést a router végzi és a szûrés a protokollt nem befolyásolja, ezért a hálózati forgalomból nem derül ki, hogy szûr a router. Így az oprendszerek nem is tudnak róla, természetes, hogy védtelennek jelzik.

Link to comment
Share on other sites

szaboaron
Amúgy milyen géprõl van szó?

ASUS F5RL laptop, Vista Home Premium rendszerrel.

Azt hiszem, hogy a MAC szûréses hálózatokat is védtelennek állítja be a Vista.

Néhány jelszó nélküli hálózat mégis megy.

 

Tehát, mit tegyek, hogy az összes nyitott hálózat mûködjön?

Edited by szaboaron
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ha szûrt hálózatra akarsz csatlakozni, ahhoz már fel kell törni.

Link to comment
Share on other sites

szaboaron

Azaz nem az én gépemmel van probléma?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ehhez jó lenne tudni, hogy valóban szûrtek-e a hálózatok. Én azt mondom, hogy nem a géppel van gond.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ha van olyan hálózat, amire tudsz csatlakozni, akkor nem a géppel van gond.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Akár hány WIFI-vel kapcsolatos szaklapot megnéz az ember, mindenhol azt lehet olvasni, hogy csak azonos márkájú készüléket használjunk egy WIFI hálózat kiépítésekor, mert csak így garantált a problémamentes működés. Integrált WIFI adapternél, viszont ez már szinte kivitelezhetetlen, mert ha az finnyáskodik, akkor sajnos külső adapter kell venni. :(

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Öt gépben négy féle kártya van és mûködik :)

Link to comment
Share on other sites

szaboaron

Azért lehet segíteni rajta valamit?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Újabb driverrel vagy firmwarrel. Mással nem igazán.

Link to comment
Share on other sites

szaboaron

olyat honnan lehet szedni?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A laptop gyártójának honlapjáról.

Link to comment
Share on other sites

Quantum001

Sziasztok.Valaki ért egy Sony vaio Fx-605(pcg-9b3m) laptop nyelvén?

Firewire,2usb,1000mhz duron,256 mb ram, dvd, 80gb winyó.

Következö a problémám.

Wifi gyárilag nincs hozzá.Ezért vettem egy usb.-s tp-linket. Egy ideig megy a wifi aztán gondol egyet a laptop és azt írja,hogy nem lehet az eszközt felismerni. no.gif De mielött ezt kiirná egy felugró ablak azt írja:-az usb eszköz gyorsabb müködésre is képes.A szabad usb portokrol itt tekintheti meg a listát...eddig müködig.aztán amikor rákattintok akkor befagy a wifi.-" nem lehet az eszközt felismerni"Aztán megint felkell telepíttenem a meghajtóprogramját és megint müködik.Érdekes egyébként mert pendrive-al ezt nem csinálja. Ötlet? no.gif

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Mert USB 2.0-ás az adapter, Neked meg 1.1-es USB-d van. Sok reményt ne fûzz hozzá.

Link to comment
Share on other sites

Quantum001
Mert USB 2.0-ás az adapter, Neked meg 1.1-es USB-d van. Sok reményt ne fûzz hozzá.

Na igen.Akkor becseréljem egy pcmcia-ra az usb.-t?

Vagy esetlehg firewire.-ra nem lehet rákötni igaz? Vagy külsö usb...de akkor sem...hmmm ötlet?

 

Némi helyesírással tessék már élni!

Edited by Pjotr
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...