Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Wifi problémák


nyekk

Recommended Posts

pgyuf

Sziasztok!

 

Szenvedek egy Acer Travelmate notebook beépített wifi kártyájával. A saját driver/szoftvere (acer weblapjáról) nem ismeri a wpa titkosítást, de a legnagyobb gond, hogy újraindításkor nem csatlakozik fel automatikusan.

Megoldás az lenne, hogy hogyan tudom elérni azt, hogy a windows segédprogramja kezelje a wlant. Ha megnyitom a win wlankezelõ paneljét a speciális beállításoknál nem látom azt a fület, ahol ki lehetne pipálni, hogy a win. konfigurálja a wlant (zero konfiguration). Ezt hogy lehet még bekapcsolni?

 

Elõre is köszönöm a válaszokat!

 

pgyuf

Link to comment
Share on other sites

Drakenet

Sziasztok!

Eddig minden jó volt a laptopom beépített wifi-vel. Két napja mikor az Fn gombbal beakarom kapcsolni meg se nyikkan. Nem tudom mit tegyek. Egy esetleges leeséstõl (táskában oldlara) elromolhat?

Drakenet

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Az attól függ, hogy milyen magasról esett le. ;)

Link to comment
Share on other sites

Drakenet

Nem magasról max 20 cm azt hiszem táskában ami párnázva van természetesen. Észrevettem hogy mikor bekapcsolom akkor egy másodpercre megvillan a lámpa. Ez jót jelent?

Valami megoldás?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hát az attól függ, hogy a kártya mûködik-e. :hááát:

Bár ha azóta nem megy a wifi, amióta leejtetted a gépet, akkor valószínûleg a leesés miatt nem mûködik.

Link to comment
Share on other sites

Drakenet

Ki tudom deriteni-e azt hogy leesés miatt van vagy nem?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hát ha azóta nem mûködik, amióta leesett, akkor valószínûleg megsérült a kártya. Elképzelhetõ, hogy ki kell cserélni. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ProFiler

Milyen notebook? Csak mert az is lehet, hogy az ütéstõl kicsúszott a gépben a wifi egységet az alaplappal összekötõ csatlakozó.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Távolítsd el az eszközkezelõvel és nézd meg, hogy felismeri e újra.

Link to comment
Share on other sites

whiteyford

Hali!

Hasonló problémám van nekem is, a wifi-t sehogy sem tudom bekapcsolni. Korábban mûködött, majd egy Windows telepítés után már nem.

A rendszer: Asus A3V notebook, benne Intel PRO/Wireless 2200BG kártya, os: Win XP Pro SP2.

Eredetileg az Fn+F2 billentyûkombinációval lehet bekapcsolni, de meg se nyikkan, a led nem világít.( A gombok jól mûködnek...) Az eszközkezelõben eltávolítás után felismeri a kártyát. Régebbi, és a újabb driverekkel is próbáltam már. Az Intel szoftvere van feltelepítve, amely azt mondja hogy hardveresen kapcsoljam be a kártyát (persze az Fn+F2 kombó nem mûködik). A BIOS-ban nem találtam olyan funkciót, amely gyanús lett volna a probléma szempontjából, bár nem nagyon értek hozzá.

Nekem már több ötletem nincs, de remélem ti tudtok segíteni!

Köszi!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
hcsabapeter

Sziasztok!

 

Az a probléma merült fel, hogy egyáltalán nem akar mûködni a wifi-gomb (sem a másik kettõ mellette levõ). Vistám van. A hardverek tökéletesen fel vannak telepítve. Egyszerûen csupán a gomb nem akar mûködni. Szerintetek mit tegyek? :mérges: Valami billentyûkombináció?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
tjoco1

Üdv!

 

Segítséget kérnék. Nem nagyon vagyok otthon mobil internet témában, de a képzés, melyre most kezdtem járni ezt is érinti. Az egyik feladat szerint össze kell állítani egy árajánlatot egy utazás közben is használható gépre (gondolom ez egy notebook lehet), a másik feladfat szerint ehhez választani kell egy interneszolgáltatótól egy mobil internetcsomagot. Notebook konfigurációt sokat lehet találni a neten, de a problémám a következõ:

1. mi kell a notebookba, ahhoz, hogy utazás közben is lehessen rajta netezni?

2. ez a szükséges eszköz általában benne van a notiban, vagy külön kell vásárolni hozzá?

 

Köszönöm

Link to comment
Share on other sites

Alex99

1. Mi kell a notebookba, ahhoz, hogy utazás közben is lehessen rajta netezni?

Mindenképp kell bele WiFi kártya, ezt mindig írják a notebook adatainál, hogy van-e benne. Illetve van mobil internet is.

 

2. Ez a szükséges eszköz általában benne van a notiban, vagy külön kell vásárolni hozzá?

Az újabbakban benne van, de ha nincsen, lehet hozzá külön is venni, és USB-n csatlakoztatni, vagy PC- kártyán.

Link to comment
Share on other sites

tjoco1

Köszönöm!

 

Közben próbáltam utána olvasni a dolgoknak. A Pannonnak most van egy olyan csomagja, melyben bizonyos adatátviteli eszközt ingyen biztosít egy csomagjához. Adatkártyáról és USB modemrõl ír. Az adatkártya a Wifi-kártya lenne vajon? És az USB modem az mennyiben másabb?

Link to comment
Share on other sites

Soma01

A 2. kérdéshez egy kiegészítés. Mobil internet nem nagyon van beépítve egyik laptopba se, csak Wi-Fi.

Épp ezért ha mobilnetezni akarsz akkor mindenképp kell egy modem, ált. a szolgáltatótól. De vehetsz magad is 2x, 3x annyi pénzért. Wifi meg ott vana telepítettek, de ez 1-1 épületet jelent inkább, nem a puszta közepén lefedettséget. Tehát a mobil internet kell utazáshoz. Bár ahogy vesszük, ha az is jó, hogy csak akkor netezel, ha találsz csatlakozási lehetőséget, ott meg kell állni netezni, akkor jó a wifi is. De ha út közben kell a net, akkor mobil.

Link to comment
Share on other sites

Emese

Sziasztok!

Asus F5V APo26 laptopom van, s ha jól értelmeztem, nincs WIFIm. Esetleg, ha mégis lenne, akkor valaki szóljon rám, mert nem vagyok az a technika ördöge. Abban szeretnék tanácsot kérni tõletek (mivel ti tudjátok, mirõl beszéltek), hogy valaki segitsen, hogy mit csináljak, mert az egyetemen wifit kellene használnom. Milyen tartozékot vegyek hozzá? Beépitettet, vagy USB-t? Kérlek, segitsetek rajtam!Minden tanácsot elfogadok.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Hogy van-e benne wifi, azt meg tudod nézni ha: jobb klikk sajátgépen - kezelés - eszközkezelő - hálózati kártyák. Ott kell lennie vezeték nélkülinek. Vagy megnézed a laptop leírását.

Ha nincs benne, akkor választhatsz az olcsóbb usbs, és a drágább kártya között. Utóbbit a PC kártya helyére lehet dugni, és csak kicsit látszik ki, míg a másik egy pendrive-hoz hasonlítható.

Link to comment
Share on other sites

Emese

Megnéztem, van benne egy Realtek RTL8139 családú PCI gyors Ethernet NIC és egy vezeték nélküli hálózati adapter. Akkor nincs, ugye?

Edited by Gereby
Link to comment
Share on other sites

Alex99

De van. :) Hát Te írtad.

 

"van benne [...] vezeték nélküli hálózati adapter."

 

Azt hiszem FN+F2-vel tudod bekapcsolni.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
vadászcsiga

Remélem jó helyen teszem fel a kérdésemet: hol tudom beállítani a laptopomon azt hogy ne bontsa a kapcsolatot a wlan a routerrel amikor itthagyom bekapcsolva a gépet órákra?

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Nálam nem bontja. A készenléti állapotot kapcsold ki, lehet akkor bontja nálad.

Link to comment
Share on other sites

vadászcsiga

Kikapcsoltam, nagy valószinûség szerint ez volt a probléma. Köszi

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Mzolee

Sziasztok!

Egy wifi kapcsolatot szeretnék és kíváncsi vagyok, hogy megoldható-e?! Elképzelésem:

 

ADSL LAN >> Notebook-WLAN Ki >> Wifi >> Másik Notebook Wifi NET

 

Mindkét ketyere rendelkezik wlan kártyával, de csak az egyikbe dugom az ADSL modemet vezekékkel, és azzal megosztva a másik készülék már vezeték nélkül kapja a netet.

 

Köszi: Zoli

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Csak ha notebook wifi-je Access Pointként is tud mûködni.

Link to comment
Share on other sites

Mzolee

Hát errõl sajna gõzöm sincs.

Esetleg ha megmondom, hogy ez egy MSI VR610X-202 típusú laptop és egy Atheros AR5007EG tip. WLAN kari dolgozik benne akkor meg tudnád mondani, hogy képes-e rá?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...