Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Linux szépítés


Kovács Dávid ( Davs )

Recommended Posts

Kovács Dávid ( Davs )

Hy!

Van már Win szépítés, miért ne lehetne Linux szépítés is? :D

Ide be lehetne pl. tenni a desktopjaitokat is, esetleg leírás, hogy hogyan csináltátok meg.

Nekem pl. ez nagyon tetszik.

 

Linux háttérképek

Linux GDM-ek

Link to comment
Share on other sites

csutomi
GDM-ek

A GDM mit takar?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Hat jól tudom, akkor azok olyan bejelentkezés-képernyõfélék. Tehát oda kell beírnod a jelszót, meg a felhasználónevet.

 

Az, hogy az oldal szlovák, senkit se zavarjon meg :upsz:

Link to comment
Share on other sites

pidro

Gnome Display Manager

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Nah, igen, pont most olvastam errõl. Ezenkívül meg létezik pl. a KDM, ami értelemszerûen KDE Display Manager

Link to comment
Share on other sites

chipmix

Szerintem is jó ötlet, Greene készített korábban egy nagyon jó desktopot, amit akkor lementettem magamnak és még jó egypárszor megnézegettem, mert tényleg nagyon jól sikerült.

Nem kivitelezhetetlen. Nem beszélve, hogy a háttér itt is bármi lehet, úgyis az ikonok és az elrendezés, ami miatt esetleg linuxosabbra lehet venni. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Mekem is volt SuSE alatt egy default beállítás:

tálca felülre, átlátszó, K-menü átlátszó, és egy jó kis kék KDE háttérkép. Az egyik Desktopversenyen ezzel indultam.

Link to comment
Share on other sites

chipmix

Hát igen, lehet az alapból megadott felületekkel is variálni, mert sokféle van úgyis,

nekem még a puritánabb desktopok felületei is érdekesnek és variálhatónak tünnek. A Window Maker is lehet még például.

 

Egyébként emlékszem a desktopodra, de még vissza nézem egy kis tanulmányozásra, azt hiszem ilyen téren eléggé lemaradtam Tõled. :(

Link to comment
Share on other sites

csutomi

A WindowMaker nekem is nagyon bejön. Könnyen állítható, egyszerû, gyors és szép.

Egyébként hogyan lehet a Konzolt átlátszóvá tenni?

Link to comment
Share on other sites

chipmix

Én úgy gondolom, hogy ez egy kész téma lehet, nem Te csinálod olyanná. Legalább is, amit most láttunk nagyon olyannak tünt.

De az is lehet ahol a témákat összeállítod, van már lehetõség az átlátszóvá tételre.

Nem tudom mostanában ennyire nem mélyedtem el a téma beállításokban.

Link to comment
Share on other sites

Drone-4EB

WindowMaker témákkal kapcsolatban itt egy kép: WM Desktop

 

Átlátszósággal kapcsolatban: Nekem sem sikerült még beállítanom, de úgy tudom, h csak bizonyos terminál programok (Eterm, wterm, aterm) tudják az átlátszóságot.

Link to comment
Share on other sites

Drone-4EB

Utánanéztem kicsit az átlátszóságnak:

 

aterm : letöltés

 

AfterStep-hez készült terminál, használata: 'aterm -tr' ill. 'aterm -tr -trsb', az utóbbi az átlátszó scrollbar-hoz.

 

wterm : információk és letöltés

 

WindowMaker-hez készült, használata megegyezik az aterm-el.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )
WindowMaker témákkal kapcsolatban itt egy kép: WM Desktop

Nagyon jól néz ki! Azok a gombok ott fent hogyan kerülhettek oda?

Ja, és az eterm, wterm, aterm, ezek mik? És miben különböznek?

Link to comment
Share on other sites

Drone-4EB

A gombokat simán át tudod helyezni a beállításoknál, h a képernyõ melyik részén jelenjenek meg. (WPrefs.app, a képen a jobb oldali oszlopban a 3. gomb)

 

A terminálok meg a rxvt emulátor változatai külömbözõ grafikus felületekhez igazítva, a wterm pl. direkt a WindowMakerhez fordított változat. Ha jól emlékszem KDE-ben simán Terminal néven fut, gyakorlatilag egy parancssoros felület.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Az én Desktopom.

Errõl írt chipmix is, és a mai napig ez van fent nekem...

 

OS: Debian GNU/Linux 3.0 (Woody), 2.4.18 kernel

KDE 3.3-as grafikus felület

 

Semmi több :P:)

Link to comment
Share on other sites

aty

Woody? Még mindig? KDE3.3al?

Link to comment
Share on other sites

Greene

Persze ;) . Nekem az is tökéletesen megfelel, mivel fõleg konzolos módban dolgozok. Minden eszközömhöz találtam meghajtót, igaz a videókártyámhoz le kellett töltsem.

 

De azt hallottam, hogy az új KDE majd olyan átlátszós felületû lesz mint a Vista... :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

aty

Hát a Woody nekem már elég elavult volt (lévén 4 éves). KDE átlásztóság eddig is volt, ez nem annyira újdonság, meg ott a Crystal GL téma is. De KDE nem igazán akar hajazni a Vistara, mivel alapelvük, hogy egy desktopfelület legyen 2Ds. Ebben szerintem igazuk is van, az emberi szem a 2Dt sokkal jobban tudja kezelni a monitoron mint a 3Ds csicsát.

Link to comment
Share on other sites

Drone-4EB

Arról már nem is beszélve, hogy a látvány általában a mûködés rovására meg, lásd WinXP.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Drone-4EB

Néhány link segítségül azoknak, akik szeretnék feldobni linuxos desktopjukat:

 

KDE:

 

KDE-Look - Rengeteg anyag, hátterek, ablakstílusok, ikonok, stb.

SuperKaramba - Rendszerinformációk, idõjárás-kijelzés és további érdekes appletek.

 

Gnome:

 

Gnome-Look - Hátterek, ablakstílusok, ikonok, egérkurzor-témák.

gDesklets - Rendszerinformáció, idõjárás, email és még sok érdekes applet egy nagyon egyszerûen kezelhetõ, de hatékony programban összefogva.

Gkrellm - Egyszerú de hatékony rendszerinformáció-kijelzõ.

 

WindowMaker:

 

WindowMaker témák - Hátterek és ablakstílusok.

Tower's WindowMaker - Témák, hátterek és dock appletek gyüjteménye.

DockApps - Dock appletek gyüjteménye.

 

Xfce:

 

Xfce-Look - Témák, hátterek és ablakstílusok.

Link to comment
Share on other sites

chipmix

Kedves Drone!

 

Hát én csak gratulálni tudok, ahhoz, hogy egy ilyen szép desktopot öszetudtál állítani a versenyre.

 

Bár tényleg vannak már kész témák, de nem lehet azt mondani, hogy egy kitaposott úton jártál, ennek ellenére nagyon jól sikerült.

 

Jelen pillanatban semmiféle Linux nincs a gépemen, mert várom már a 10-es Suset, akkor én is szeretném kipróbálni az általad leírt segítõkkel, hogyan is tudnám magamképére formázni, hát én is a WindowMakerre gondoltam.

 

Azért, ha más dolgokat is felfedezel közben örülnék, ha le is írnád nekünk, azt hiszem többen tanulhatnánk belõle.

 

Még egyszer gratulálok. Üdv:chipmix

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...