Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Levelezõlista


Levmaster

Recommended Posts

Levmaster

A cím magáért beszél...

Melyik szolgáltatónál lehet jó levelezõlistát csinálni?

Yahoo? MSN?

Help me pls!

Link to comment
Share on other sites

aadaam

Én a Yahoo Gruopsot tudom ajánlani inkább ...

Az MSN kicsit olyan anyagiasabb ... kisebb tárhelyet kapsz - a Yahoo korlátlan - bár az MSN stilusa szerintem jobb , de a Yahoo funkcionálisabb...

 

Tehát mérlegeld neked melyik a fontosabb ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Calyd

Primlista is jó szerintem. Yahoo és msn ingyenes? Mert a prim igen.

Link to comment
Share on other sites

aadaam

Alapban ingyenesek ... de ha valami nagyon flancos cuccot is akarsz akkor az MSN mindig vevõ hogy fizess neki! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Rose

Sziasztok!

 

Új regisztrált vagyok. Kicsit ötye már, ezért is csak egy piti, pórmezei felhasználó. Azért léptem a levlistába, hogy itt mûvelõdjek. :lol:

 

Lenne is egy mások számára talán primitív kérdésem, esetleg segítene valaki az infóval. Okom van a kérdésre és a válasz ismeretére, mert azt gyanítom, valaki szórakozik velem a világhálón.

 

Azt szeretném tudni, ha valakinek xy@yahoo.com e-mailje van, és összeomlik a számítógéprendszere, amennyiben teljesen új gépeket állít be, a korább óta alkalmazott e-mail változatlanul mûködhet tovább? :hááát:

 

Elõre is köszönöm a felvilágosítást.

Link to comment
Share on other sites

Neo

Természetesen igen! Amennyiben webes felületen levelezel, akkor különösebb dolgod nincs, ha viszont klienst használsz (pl. Outlook, Outlook Express stb.) a postafiókot újra be kell állítanod!

 

Ha van további kérdésed, nyugodtan tedd fel! Biztos lesz valaki, aki válaszol rögtön.

Link to comment
Share on other sites

Rose

Neo,

köszönöm a választ. Megvilágosodtam.

Közben én is agyaltam a dolgon, és érzékeltem a külkönbséget, de ilyen kézenfelkvõen nem tudtam megfogalmazni.

 

A kérédés feltevésemben valószínûleg benne van az is, hogy nagyon szerettem volna olyan választ, amibõl kiderül, nem lehet igaz a gépösszeomlás, mert elõtte is, és gépcsere után is azonos címrõl jött hozzám levél. Okom van gyanítani, hogy becsapás áldozata vagyok. Csak nem tudom, hogy szerezhetek bizonyságot errõl.

 

Konkrétabb esetismeret nélkül bizonyára rébuszban szól, amit mondok, de ki vagyok akadva néhány jelenségen, amiket a virtuális kapcsolati lehetõségekben el kell szenvedni.

"Messzirõl" érkezõ ember azt mond amit akar, az arctalanságba minden disznóság belefér. :S

Link to comment
Share on other sites

Neo

Ilyen esetekben célszerû megváltoztatni az e-mail címedet. A már meglévõ leveleidrõl készíts másolatot, mentsd el (floppyra v. vinyóra stb.) és használd az újat. Ha további privát adatokat (pl. msn azonosítódat stb.) nem ismernek rólad, akkor nem találnak meg.

Link to comment
Share on other sites

Rose

Igen, kedves Neo, már én is rájöttem, hogy emil címet kéne váltanom. Egyenlõre axeleros az Outlookom. A szolgáltató már felkínálta az T-Online-ra módosítás lehetõségét. Még nem éltem vele, de azon gondolkodtam már, hogy ez a váltás elég az eltûnéshez. Viszont, akik számára elérhetõ akarok maradni, akkor azokat is értesíteni kéne. Jól gondolom? Ezért nem nyúltam még a témához.

Tömörített mappában tartom a leveleimet, amúgy gyakran takarítom ki a felesleges dolgokat.

A hosszabb leveleket szeretem kinyomtatni, mert így olvasgathatom, amikor ráérek. Szeretek a "filósabb" témákon többet elmélkedni. Persze, ez nem egy festék takarékos megoldás.

A cd-n tartás elmélete nem ismeretlen, de nem gyakoroltam ezt a módot. Talán így, hogy szóba hoztad, kipróbálom.

 

Ha nem fárasztalak, és meg tudod értetni velem röviden és ezúton, van még egy gondom. (Van számítástechnikusom, akit idõnként igénybe veszek, de nem tudott segíteni.)

Szeretnék levélhátteret szerkeszteni. Elég sok érdekeset kaptam már, amit elmentve fel tudok használni, de volt, ami rosszul mentõdött. Készlet is van a progin, amit használok. De úgy alkotnék! Csak ez nem sikerült eddig.

Lehet, hogy ehhez le kéne ülnie valakinek velem?

Ha használható irodalmat tudsz tanácsként, talán az is jó lenne.

(Egyáltalán, jó helyen témázom ezekrõl a dolgokról? Még nem néztem körbe eléggé a támák között.)

 

Továbbra is köszi, hogy válaszolgatsz. :)

Link to comment
Share on other sites

Neo

A "elõfizetésed" az Axeleros (Szolgálató). Az Outlook egy levelezõprogram!

Az Outlook Express segítségével röviden leírom a levélpapír létrehozásához szükséges (szerintem nem szerkeszteni, hanem újat akarsz létrehozni) lépéseket:

 

1. Üzenet/Új üzenet sablonnal/Levélpapír kiválasztása...

2. Új létrehozása...

3. (Elindul a levélpapír létrehozása varázsló) :nyíl: Tovább > Klikkelj a tovább gombra!

4. Tallózás... (Válaszd ki a képet! A képek (*.bmp;*.gif;*.jpg;*.wmf;*.xbm;*.art kiterjesztésûek lehetnek.)

5. Módosíthatod tetszés szerint az "Elhelyezés; Mozaik; Szín" jellemzõket!

6. :nyíl: Tovább >

7. Add meg a betûtípust!

8. :nyíl: Tovább >

9. Képontokban add meg a margószélességet (Bal és a Fesõ margót!)

10. :nyíl: Tovább >

11. A név mezõben add meg a levélpapír nevét!

12. :nyíl: Befejezés

 

Jó alkotást! :)

Link to comment
Share on other sites

Rose

Szia kedves Neo!

Próbálkoztam már a varázslóval, de nekem nem volt hajlandó varázsolni. :Sír:

 

Tudod az élet valamennyi területén rémesek a félmûvelt emberek! Az amatõrök mellett tudnak okoskodni, de a profik mellett síralmasan sötétek. Én meg sötéten rosszul érzem magam. Ez a levélpapír készítés meg kihívás nekem. Nem nyugszom, amíg nem sikerül!

Kb. 15 évig a munkahelyeimen fõleg felhasználói programokkal volt dolgom. Többféle op. rendszeren is dolgoztam. Csak lassanként és autódikakta módon tanultam meg a szövegszerkesztõ, a táblázatkezelõ, a net, az outlook használatát. (Az excelben is tudok kissé mozogni.)

Másoktól kapott apró okításokon, ellesett fogásokon, saját kísérleteken, véletlen tévelygések közbeni felfedezéseken, szakirodalmi kíváncsiskodásokon nevelkedtem. Kevés, de gyenge oktatásban is részesültem. (Korombeli teljesen kezdõ 6 hét alatt a gép be- és kikapcsolásának tudományáig jutott. )

Tavaly gyorsan elõrehozott nyugdíjba soroltam (puff neki, most ország-világ kivethet magából!), és az otthoni gépemet feltunningoltam, hogy ne tunyuljak ezután sem. Így jutottam az XP op. rendszerhez, ami nekem nagyon szokatlan.

Írtózatosan bosszant, ha pancser vagyok valamiben, (ezért is szeretek tanulni, autódikta módon is képzõdni,) -s hogy túlszárnyaljam önmagamat, megvettem a az XP teljes referencia kiadványát. Ebbõl akartam megtanulni pl. a levélpapír varázslást, de ebbõl sem ment. Sõt, más témákban is eltérített.

"Szakembert" ültettem a gép elé, (óradíj: 2500.Ft-ért), kezébe adtam a könyvet is, és nem tudott kiokosítani a levélpapír varázslásban. Azt mondta, az efféle könyvekkel lehet csak igazán eltévedni a sûrû sötét erdõben. :pislog:

 

Na!

Nem locsogok tovább, a türelmeddel nem akarok a továbbiakban visszaélni. Amint van egy kis idõm, (pl. kiszállok a glettelésbõl, tapétázásból), elbabrálok a mankó segítségével, amit adtál. Kinyomtattam és haladok majd az útmutatásod mentén.

Mégegyszer köszi a törõdésedet. Legfeljebb azért jövök vissza még, hogy jelentsek tisztelettel, mit végeztem. :)

Link to comment
Share on other sites

Bolgar

Sziasztok!

 

Én azt szeretném, ha valaki elmagyarázná nekem hogyan kell beállitani az Outlook-ot, mert nekem sehogy se sikerül. Amikor eljutok odáig hogy megkérdi azt hogy pop3., vagy smtp. nem tudom mit kell beírni. És Így aztán sehogy se müködik.

Nekem van e-mail cimem a tvn.hu; a mailbox.hu;és a vipmail.hu-n.

Ezeknek van valami beleszollásuk a beállitásba? És ha igen kérlek magyarázzátok meg nekem részletesen.

 

Elöre is nagyon köszönöm! Bolgár

Link to comment
Share on other sites

@Berecz Dénes@

A POP3-hoz az e-mail címhez tertozó POP3-címét kell megadni(VIPMAIL: pop3.vipmail.hu). Ezt a tárhelyszolgáltatódtól tudod megérdeklõdni.

Az SMTP szervert általában az internetszolgáltató biztosítja. (pl.:mail.t-email.hu). Ez esetben tõlük kell megérdeklõdnöd a címét. Vannak azonban olyan fiókok (pl:GMAIL), amelyekhez jár SMTP kiszolgáló.

Link to comment
Share on other sites

zico

A POP3 a beérkezett levelek kiszolgálója. SMTP a kimenõké. Pop3 kiszolgáló pld.nálam pop.chello.hu- SMTP mail.chello.hu (chello az internetszolgáltatóm) A fióknév az e-mail címed, és még a jelszót kell megadni.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Tibor20

Sziasztok!

Én Drenyóczki Tibor vagyok és a Freemail-en 2004 szeptemberében

regisztráltam magamat a voodoo2pci@freemail.hu címen.

A jelszavamat megváltoztattam de utána már nem tudtam belépni.

Írtam a levelezõ rendszernek de nem válaszolnak nekem.

Nem tudok mit csinálni.

Valakinek nincs valami ötlete.

Kérem segítsenek nekem, mert nagyon sok fontos levelem van rajta.

E-mail:keeway5@gmail.com

 

Üdvözlettel: Tibor

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
h.arpad

Jobb olyan levelezõt választani, ahol megadják pl. a súgóban vagy valahol a beállításoknál, hogy milye POP3 és SMTP címet és mely portokat kell használni. Ezt a GoogleMail és itthon pl. a TVNMail is megadja az oldalán. Az általad említett kettõ esetében már nem vagyok olyann biztos...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
mb.borni

Hello. Nekem a Google Groups levlistával kapcsolatba lenne kérdésem: mit jelent az, hogy egy felhasználónak "nem engedélyezve - nincs megerõsítve" az üzenetküldés? Alapértelmezett beállítás az, hogy a tagok küldhessenek üzenetet. Akkor se tudom megváltoztatni "engedélyezvé"-re ha megpróbálom szerkeszteni a tagot. Mi lehet a probléma? Mellékelem a snapshot-ot

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ez nem nálad probléma, hanem a címzettnél. Õ nem engedélyezte a küldést, illetve nem erõsítette meg a jelentkezését.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...