Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Office probléma


master

Recommended Posts

master

Az a problémám, hogy amióta felraktam a SisCleanert (felesleges fájlokat törlõ program), az Office nem mûködik úgy, ahogyan szeretném.

Ha be szeretnék lépni valamelyik Office alkalmazásba, akkor bejön a Windows Installer és telepíteni szeretné az aktuális programot. (A háttérben betölt a program gyönyörûségesen de eléáll az installer) Megszakítom a telepítést, erre õ kiírja hogy az aktuális program nem lett telepítve és kilép a programból.

 

Lehet, hogy a SysCleaner valami olyan file-t törölt le ami kellett volna az Office futtatásához? :mérges::dühös:

 

Mielõbbi válaszotokban bízva: master

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Szerimtem hagyd, hogy lefusson az Office Installer, ha mindenáron kell neki! Valószinûleg valami, véletlenül törölve lett!

Nekem épp egy lemeztöredezettség-mentesítés után nem volt hajlandó OLE objektumokat használni az Office!

Link to comment
Share on other sites

eremit
(A háttérben betölt a program gyönyörûségesen, de leáll az installer.)

Azt írja, hogy leáll a telepítõ.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Nem LEáll, haenm ELÉáll! ;)

Link to comment
Share on other sites

master

Az Installer futott, erre kérte az Office CD-t. Mondom neki hogy nem kapsz Office CD-t. Erre õ azt mondta, hogy a program nem lett feltelepítve és kilép.

 

Idézem (Power Pointnál):

 

1. Windows Installer

Felkészülés a telepítésre ...

 

2. Kis türelmet, a(z) Microsoft Office XP Professional és FrontPage konfigurálását végzi...

 

3. Adatok összegyûjtése...

 

4. Helyezze be a Microsoft XP Professional és FrontPage CD-t a meghajtóba

(Erre mondom neki, hogy mégsem)

 

5. Erre õ: Hiba 1706. A telepítõ nem találja a szükséges fájlokat. Ellenõrizze a hálózati kapcsolatot vagy a CD-meghajtót. A további lehetséges megoldásokról a(z) C:\Program Files\Microsoft Office\Office 10\1038\setup.hlp fájlban talál bõvebb információt.

 

(Mellette egy OK gomb) Ráklikkelek erre elkezdi újra, rámegyek a mégsére.

 

Utána látszik a háttérben a PowerPoint, és elõtte egy ablak:

 

6. Telepítés Microsoft XP Power Point szolgáltatás

Felkészülés a telepítésre...

 

7. újra a 4. pont

 

8. újra az 5. pont

 

9. A(z) Microsoft Power Point alkalmazást nem telepítették aktuális felhasználó számára. Az alkalmazás telepítéséhez futtassa a telepítõt.

 

10. kilép

 

A többi programmal szó szerint ugyanaz.

Help me! :upsz:

Edited by master
Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Hát tegyed már be neki azt a CD-t!

Vagy esetleg nincs? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Nagyon úgy tûnik.

Link to comment
Share on other sites

master

Nincs Office CD-m :(

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Az elég nagy baj.

Link to comment
Share on other sites

master
Az elég nagy baj.

Tudom...

Nem is tudok szerezni legális keretek között. Szóval ezt inkább hagyjuk...

Link to comment
Share on other sites

atzs

OpenOffice...

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Vagy Spring Office! :)

Link to comment
Share on other sites

master

Open Office fenn van, de már nagyon megszoktam a MSOffice-t..

Meogldom a problémát...lesz Office 2003-am azt kész.

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Akkor Te biztosan tele vagy lóvéval! A 2003 pro 130 ezer forint..... :hmm:

Természetesen nem varezkodunk! Ugye? :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

atzs

Ja, én is megszoktam a haver BMW-jét, mikor kölcsönadta. ;):D

Link to comment
Share on other sites

benkovics
:fetreng::muhaha:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
svejk

Sehol nem találok magyarázatot a problémámra. A gép újraindítása után eltûnnek a Word beállítások (valószínûleg az összes Office beállítás is).

Gondolom, hogy nem az MSOffice a hibás, hanem a WindowsXP. Jelenleg a munka befejezésekor a Beállításmentõ varázslót futtatom, lementem a beállításokat az Új beállítások.ops fájlba, újraindítás után pedig ismét futtatom a varázslót, mintha egy másik gépre tenném át a beállításokat.

Érdekes, hogy ez a jelenség csak egy bizonyos idõ óta fordul elõ, mert a régi beállítások megjelennek, de a jelenlegi változtatások nem. A legbosszantóbb, hogy a legutóbb megnyitott fájlok listája újraindítás után üres.

Kérem, aki tud segítsen! :mérges:

Link to comment
Share on other sites

atzs

Nem tettél írásvédetté véletlenül néhány mappát? Például

 

C:\Documents and Settings\Atzs\Application Data\Microsoft\Office ?

 

(Ebben van pl. a legutóbb használt állományok listája)

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

A hiba több okból létezhet:

- egy szabály van életben, hogy ne legyenek mentve a változtatások. Egyszerû házirend

- a Normal.dot megsérült. Töröld ki és állíts be mindent elõrõl és nézd meg, hogy menti-e. Esetleg ez a fájl mindig törlõdik, ilyenkor -> chkdsk

- a legutóbbi fájlok listáját beállíthatod a Wordben az Eszközök -> Beállítások -> Általános fülön.

Link to comment
Share on other sites

svejk
Nem tettél írásvédetté véletlenül néhány mappát? Például

 

C:\Documents and Settings\Atzs\Application Data\Microsoft\Office ?

 

(Ebben van pl. a legutóbb használt állományok listája)

Köszönöm, valószínûleg ez lesz a hiba, ugyanis írásvédett a mappa, de hiába próbálom törölni, újra írásvédett lesz. (A mappa tulajdonságainál az írásvédett attribútumot töröltem, majd Alkalmazás, megjelent az írásvédelem törlése ablak, ezután O.K. A mappa újbóli megnézésekor ismét benne lesz az Attribútumoknál a kis négyzet az írásvédelemnél.) :Sír:

Mi lehet ennek az oka?

Link to comment
Share on other sites

svejk
A hiba több okból létezhet:

- egy szabály van életben, hogy ne legyenek mentve a változtatások. Egyszerû házirend

- a Normal.dot megsérült. Töröld ki és állíts be mindent elõrõl és nézd meg, hogy menti-e. Esetleg ez a fájl mindig törlõdik, ilyenkor -> chkdsk

- a legutóbbi fájlok listáját beállíthatod a Wordben az Eszközök -> Beállítások -> Általános fülön.

- Mi lehet az a szabály, amely a mentést akadályozza?

- A normal.dot törlés és mentés után újra megjelenik, de üresen.

- A fálok listája természetesen be volt állítva, a beállításmentõ varázsló vissza is hozza minden beállításomat, csak ki- és belépéskor futtatnom kell. :Sír:

Minden esetre köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

atzs

Mikor jelentkezik pontosan a probléma? Amikor az office-ból kilépsz, majd újra be, vagy amikor a gépbõl kilépsz, majd újra be?

Utóbbi esetben érdekelne, hogy ha pl. kiteszel az asztalra egy ikont, az megmarad-e, vagy eltûnik?

 

@Miklós

Ezt a házirendben hol állítod be? Életet mentene, ha a géptermemben ezt alkalmazni tudnám.

Link to comment
Share on other sites

svejk
Mikor jelentkezik pontosan a probléma? Amikor az office-ból kilépsz, majd újra be, vagy amikor a gépbõl kilépsz, majd újra be?

Utóbbi esetben érdekelne, hogy ha pl. kiteszel az asztalra egy ikont, az megmarad-e, vagy eltûnik?

Csak az Office-nál jelentkezik a hiba. Az asztalra kitett ikon megmarad. (Már megpróbáltam az egész Office törlés-újratelepítést, de az sem segített.) :Sír:

Azt nem értem, hogy miért nem tudom az Office könyvtárt írhatóvá tenni?

Link to comment
Share on other sites

svejk
Mikor jelentkezik pontosan a probléma? Amikor az office-ból kilépsz, majd újra be, vagy amikor a gépbõl kilépsz, majd újra be?

Utóbbi esetben érdekelne, hogy ha pl. kiteszel az asztalra egy ikont, az megmarad-e, vagy eltûnik?

Csak az Office-nál jelentkezik a hiba. Az asztalra kitett ikon megmarad. (Már megpróbáltam az egész Office törlés-újratelepítést, de az sem segített.) :Sír:

Azt nem értem, hogy miért nem tudom az Office könyvtárt írhatóvá tenni?

IPB képEzt az "Írásvédett" attribútumot nem tudom törölni. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

eremit

Én is így vagyok egy-két mappával, de nem zavar. A benne lévõ állományok már nem írásvédettek, és ez a lényeg.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...